Ako Bojovať So Stresom, Nervozitou A Nespavosťou?

Vraví sa, že najlepšou ochranou pred stresom a nervozitou je pozitívne myslenie. Keby to však bolo také jednoduché! Rôzne životné situácie, práca, či ochorenia, nám spôsobujú stres, ktorý mnohí ľudia nedokážu úspešne zvládať. Takéto stresové stavy prerastajú často do problémov so spánkom a môžu viesť až k depresiám. Preto je veľmi dôležitá prevencia. Stresovým situáciám sa však nevyhnete. Môžete sa ale naučiť lepšie ich zvládať. Ako?

1. Zdravý Životný Štýl

Vraví sa „v zdravom tele zdravý duch“. A je to určite pravda. Mnohé výskumy preukázali, že aktívni ľudia a športovci zvládajú stres omnoho lepšie. Fyzická aktivita dokáže človeka nabiť energiou. Nájdite si teda záľubu, venujte sa športu, alebo si aspoň doprajte každodennú krátku prechádzku.

2. Dostatok Odpočinku

Určite to tiež poznáte. Ak sa dobre nevyspíte, po celý deň ste nervózny a podráždený. Všetky problémy tak prekonávate omnoho ťažšie. Preto si doprajte dostatok odpočinku. Odporúča sa chodiť spať vždy v rovnakú hodinu. Máte v dôsledku stresu problémy so zaspávaním alebo sa v noci často budíte? Večer si teda dajte upokojujúci čaj. Vyskúšať môžete tiež rôzne lieky a extrakty z bylín, ktoré sú nenávykové a možno ich zakúpiť aj bez lekárskeho predpisu.

3. Dopĺňajte Minerály

Je preukázané, že pre správne fungovanie psychiky je nevyhnutný dostatok magnézia. Ak teda začínate mať pocit, že to nezvládate, ste neustále unavený a podráždený, doplňte magnézium. Najvhodnejšia je kombinácia magnézia s vitamínom B6.

4. Ak To Potrebujete, Jednoducho Vypnite!

Vravíte, že máte toho veľa a dovolenku si jednoducho nemôžete dovoliť? Skúste sa teda zamyslieť. Čo je pre vás dôležitejšie? Práca alebo váš psychický stav? Ak sa necítite dobre, jednoducho vypnite. Zanedbávanie takýchto problémov môže viesť až ku kolapsu organizmu a dokonca k depresiám! V prípade dlhodobej nervozity si môžete pomôcť nenávykovými liekmi na upokojenie. Ak vám však ani tieto nepomáhajú, mali by ste požiadať o odbornú pomoc. Neznamená to, že hneď musíte navštíviť psychiatra. Možno postačí len rozhovor s psychológom, ktorý vám poradí, ako stres zvládať. Svoje problémy však určite neberte na ľahkú váhu.

Leave a Comment