Je Elektrická Zubná Kefka Naozaj Lepšia Ako Klasická?

Ako si čistíte svoje zuby? Venujete čisteniu dostatok času a používate aj ďalšie pomôcky dentálnej hygieny, ako sú zubné nite, či medzizubné kefky? Alebo si zuby vyčistíte klasickou kefkou za pár sekúnd a nevenujete im príliš veľa pozornosti? Možno je najvyšší čas to zmeniť. Pomôcť vám v tom môže elektrická zubná kefka.

Elektrická Zubná Kefka A Jej Výhody

Dokonalá starostlivosť o zuby je základom hygieny každého človeka. Preto sa nezanedbávajte a venujte svojim zubom dostatočnú starostlivosť! Ak máte pocit, že na dôkladné čistenie zubov nemáte dostatok času, určite si zvoľte práve elektrickú zubnú kefku. Aké sú jej výhody?

1. Jednoduché čistenie. Stačí ju v podstate len držať v ruke a všetku prácu odvedie za vás. Často sa polemizuje o tom, ako si správne čistiť zuby. Zubní lekári odporúčajú postupovať krúživými pohybmi smerom od ďasien na zub, aby sa tak odstránil všetok povlak. Napriek tomu si však mnohí ľudia čistia zuby nesprávne. S elektrickou zubnou kefkou máte po probléme. Krúživý pohyb vykonáva v podstate za vás. Stačí, ak ňou budete prechádzať po zuboch.

2. Rýchle čistenie. Elektrické zubné kefky majú časovač, ktorý vám odrátava odporúčanú dĺžku čistenia – 2 minúty. Čistenie je oproti klasickému rýchlejšie aj preto, že elektrické zubné kefky dosahujú naozaj vysoké výkony. A to až do 48 tisíc pohybov za minútu!

3. Ideálna aj pre slabých a nevládnych. Takúto zubnú kefku ocenia aj tí, ktorí už nevládzu pri čistení zubov vyvinúť dostatočný tlak na klasickú kefku. Elektrická kefka urobí prácu za nich.

4. Nepotrebujete ďalšie dentálne pomôcky. Elektrická zubná kefka totiž dokáže vyčistiť aj medzizubné priestory.

5. Možnosť výberu viacerých režimov čistenia. Kvalitné kefky ponúkajú dokonca režimy čistenia jazyka, či masáže ďasien.

Ako Si Vybrať Elektrickú Zubnú Kefku?

Určite ste si všimli, že na trhu je nespočetné množstvo elektrických zubných kefiek. Ako si teda pre seba vybrať tú najvhodnejšiu? Mali by ste vedieť, že existujú dva základné typy – rotačná kefka a sonická (pulzujúca) kefka . Sonické kefky sú v podstate novinkou a sú omnoho drahšie, ako klasické rotačné elektrické kefky. Majú však oproti rotačným kefkám veľkú výhodu. Pri čistení rotačnou kefkou totiž časom môže dôjsť k poškodeniu zubnej skloviny. Dochádza k nemu v dôsledku väčšieho tlaku, ktorý je vyvíjaný na zuby pri čistení. Sonická kefka však pracuje na princípe ultrazvukového kmitania. Rozkmitá štetiny a tekutinu v ústach, čím dôkladne čistí zuby. Pri čistení sonickou kefkou nie je potrebné vyvíjať na zuby žiadny tlak. Kefka sa dokonca sama zastaví, ak na ňu zatlačíte. Tak chráni zuby a ďasná, pred mechanickým poškodením. Ak už teda túžite po naozaj dokonalom čistení zubov, sonická elektrická zubná kefka vám ho určite poskytne.

Leave a Comment