Bolesť

NUROFEN pre deti sus por (fľ.PET hnedá) 1×200 ml

Indikácie: Nurofen pre deti obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liečiv (nesteroidových antireumatík). Zabraňuje tvorbe látok zodpovedných za vznik bolesti a zápalu. Svojím pôsobením znižuje teplotu, zmierňuje zápal rôzneho pôvodu a tlmí mierne až stredne silné bolesti. Kontraindikácie: Nepodávajte liek Nurofen pre deti dieťaťu: ak je precitlivené (alergické) na liečivo alebo na ktorúkoľvek ďalšiu zložku lieku; alebo ak sa u dieťaťa v minulosti objavili alergické reakcie po užití ibuprofénu, kyseliny acetylsalicylovej alebo iných protizápalových nesteroidových liečiv (liekov proti bolesti, horúčke a zápalu), prejavujúce sa ako astma, nádcha alebo žihľavka; ak sa u dieťaťa v súčasnosti alebo v minulosti vyskytol žalúdkový alebo dvanástnikový vred alebo iné závažné ochorenie tráviacej sústavy;  ak dieťa už užíva iné lieky proti bolesti, horúčke a zápalu; ak má závažné ochorenie srdca, pečene alebo obličiek. Liek nepodávajte deťom mladším ako 3 mesiace. Tehotenstvo a dojčenie: Ženy v prvých šiestich mesiacoch tehotenstva nemajú užívať liek bez súhlasu lekára. V poslednej tretine tehotenstva sa liek nesmie užívať vôbec. Dojčiace ženy by nemali užívať liek bez súhlasu lekára. Dávkovanie: Pred použitím suspenziu poriadne pretreptre. Suspenziu treba zapiť dostatočným množstvom nedráždivej tekutiny. Ak sa počas liečby objavia tráviace ťažkosti, liek podávajte dieťaťu pri jedle alebo s mliekom.

7,99 

Ibuprofen Dr.Max 400 mg filmom obalené tablety tbl flm (blis.PVC/Al-nepriehľadný) 1×48 ks

Liek patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú NSAID (nesteroidné protizápalové lieky), ktoré tlmia bolesť, zápal a znižujú horúčku. Používa sa na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, ako sú bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, menštruačné bolesti, a na zníženie horúčky.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie závisí od veku a hmotnosti pacienta.
Mierna až stredne silná bolesť a horúčka:
Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (≥ 40 kg): Užíva sa 200-400 mg (pol tablety-1 tableta) ako jednotlivá dávka alebo 3-4x denne, s odstupom medzi jednotlivými dávkami 4-6 hodín.
Pri migrenóznej bolesti sa užíva 400 mg (1 tableta) ako jednorazová dávka, v prípade potreby sa dávka opakuje v intervale 4-6 hodín. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 1 200 mg (3 tablety).
Deti vo veku 6-9 rokov (s telesnou hmotnosťou 20-29 kg): podáva sa 200 mg (pol tablety) 1-3x denne, s odstupom medzi jednotlivými dávkami 4-6 hodín. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 600 mg.
Deti vo veku 10-12 rokov (s telesnou hmotnosťou 30-40 kg): podáva sa 200 mg (pol tablety) 1-4x denne, s odstupom medzi jednotlivými dávkami 4-6 hodín. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 800 mg (2 tablety).

Primárna dysmenorea:
Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov: podáva sa 200-400 mg (pol tablety-1 tableta) 1-3x denne v intervale 4-6 hodín. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 1 200 mg (3 tablety).

Starší pacienti, pacienti s miernou alebo stredne ťažkou poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene: použiť najnižšiu možnú dávku počas čo najkratšej doby. Spôsob použitia Tablety sa užívajú počas jedla alebo tesne po jedle a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Tableta má deliacu ryhu a môže sa rozdeliť na dve rovnaké dávky. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.
Liek je určený na krátkodobé užívanie, nie dlhšie ako 7 dní. Pri pretrvávajúcej bolesti, alebo v prípade komplikácií konzultovať s lekárom. U detí a dospievajúcich pri ťažkostiach pretrvávajúcich dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky ochorenia zhoršia, je potrebné vyhľadať lekára.
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,59 

MUCONATURAL complete sirup proti kašľu 1×120 ml

Sirup proti kašľu je zdravotnícka pomôcka, ktorá obsahuje prírodné extrakty s preukázanou účinnosťou. Vytvára ochranný film, ktorý upokojuje kašeľ a chráni pred podráždením. Spôsob použitiaDeti 2-6 rokov: 5 ml sirupu 2x denne
Deti staršie ako 6 rokov: 10 ml sirupu 2x denne
Dospelí: 10 ml sirupu 3x denne
Použite priloženú odmerku. Po každom použití odmerku dôkladne umyte. Fľašku po použití starostlivo uzavrite.
Upozornenie: Prípravok nepoužívajte, ak trpíte alergiou alebo precitlivenosťou na niektorú z jeho zložiek. Tento prípravok obsahuje glycerol, ktorý môže spôsobovať bolesť hlavy alebo mierne zažívacie ťažkosti (napr. hnačku). Ak ste pod lekárskym dohľadom, ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa pred použitím tohto prípravku s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

7,99 

Diclobene gél, 100 g

Liek obsahuje liečivo sodnú soľ diklofenaku, ktoré pôsobí proti bolesti a zápalu. Liek potláča bolesť, opuch a zápal po športových poraneniach, znižuje bolestivosť pri pohybe. Pôsobí pri ťažkostiach reumatického pôvodu, pri náhle vzniknutých i dlhotrvajúcich zápaloch. Diclobene gél nemastí, preniká veľmi dobre pokožkou a dosahuje v tkanivách rýchlo účinnú koncentráciu. Používa sa: na miestnu liečbu bolesti spojenej s akútnym presilením, vyvrtnutím alebo pri podliatinách na rukách a nohách v dôsledku zranení, napr. pri športových úrazoch (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie), na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väziva.
Na odporúčanie lekára liek možno použiť na tlmenie bolesti a zápalu pri reumatizme mäkkých tkanív (ako sú zápaly šliach a ich puzdier, tkanív v okolí kĺbov) a pri ochorení kĺbov a chrbtice.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Nanáša sa 3-4x denne na postihnuté miesto. Podľa veľkosti postihnutých bolestivých miest sa môže spotrebovať 2-4 g gélu (množstvo veľkosti čerešne až orechu). Ak sa do 3 dní pacient nebude cítiť lepšie alebo sa bude cítiť horšie, je potrebné obrátiť sa na lekára.
Pri dlhotrvajúcich ochoreniach, napr. kĺbovom i mimokĺbovom reumatizme, dlhotrvajúcich ochoreniach kĺbov a chrbtice, možno liek užívať i dlhodobo, prípadne kombinovať s inými protizápalovými liekmi, ale len na odporúčanie lekára. Spôsob použitia Dermálny gél sa nanáša v tenkej vrstve na postihnuté miesto na koži a jemne sa vtiera. Môže sa nanášať len na zdravú a intaktnú plochu kože, nie na rany resp. otvorené poranenia. Nemá prísť do styku s očnou spojovkou alebo so sliznicami a nemá sa užívať vnútorne. Gél sa môže použiť s neokluzívnymi obväzmi. Pred priložením obväzu má gél niekoľko minút na koži schnúť, neodporúča sa použiť okluzívny obväz. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. V priebehu prvého a druhého trimestra tehotenstva, sa liek nemá podávať, ak to nie je nevyhnutné.
Počas dojčenia sa môže liek používať len po porade s lekárom. Nemá sa aplikovať na prsia dojčiacich matiek.
Ak liek používa žena, ktorá má snahu otehotnieť, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
Liek je kontraindikovaný u detí do 14 rokov.
Liek sa nesmie používať dlhšiu dobu na väčšiu plochu poraneného tkaniva.
Gél sa môže podávať súčasne s inými liekmi obsahujúcimi diklofenak v inej liekovej forme.
Ak sa po aplikácii objaví kožná vyrážka, liečba sa má zastaviť.
Veľmi zriedkavo sa počas liečby môže vyskytnúť fotosenzitivita (<1/10 000).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkydiklofenak sodná soľ

4,99 

Diclobene 140 mg emp med 1×5 ks

Liek znižuje bolesť. Patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov. Liek sa používa na krátkodobú liečbu v miestnej symptomatickej liečbe bolesti spojenej s akútnym presilením, vyvrtnutím alebo podliatinách na rukách a nohách v dôsledku zranení, napríklad športových úrazoch.
Spôsob použitiaVyberte jednu transdermálnu náplasť s liečivým účinkom, odstráňte plastovú fóliu, ktorá slúži na ochranu adhézneho povrchu a priložte na boľavý kĺb alebo oblasť. V prípade potreby môžete transdermálnu náplasť upevniť pomocou elastickej sieťky. Pozorne zatvorte obal pomocou posúvacieho uzáveru. Liečivú náplasť použite celú. Maximálna celková denná dávka sú dve liečivé náplasti, a to aj vtedy, ak sa má liečiť viac ako jedna poranená oblasť. Na jedenkrát sa má liečiť len jedna bolestivá oblasť.Účinné látkydiklofenak sodná soľ

10,19 

BALZAM AROMATICKÝ Čínska tigria masť – 3,5 g

Použitie:
pri bolestiach hlavy a závratoch, pri nádche, prechladnutí a chrípke, po uštipnutí komárom alebo iným hmyzom.
Spôsob použitiaPri bolesti hlavy sa balzam natiera v tenkej vrstve na spánky a šiju. Po uštipnutí komárom alebo iným hmyzom, sa ihneď aplikuje na postihnuté miesto. Pri prechladnutí a chrípke sa na uvoľnenie dýchacích ciest natiera pokožka pod nosom v tenkej vrstve.

0,99 

aromatica KOSMÍN pri bolestiach hlavy a migréne emulgél 1×25 ml

Aromatica Kosmin pri bolestiach hlavy a migréne
pri bolestiach hlavy, migréne, neurózach, strese obsiahnuté látky upokojujú a priaznivo pôsobia na centrálnu nervovú sústavu po nanesení na spánky a zátylok miesta prekrvujú a navodzujú príjemný pocit nie je parfumovaný, nemastí, nedráždi
Spôsob použitiaPotierať spánky, čelo a zátylok, čo najskôr pri nastupujúcich bolestiach. Opakovať podľa potreby.

4,49 

CRYOFLEX studený/teplý obklad gélový (27x12cm) 1×2 ks

Teplý a studený gélový obklad sa používa na úľavu od bolesti horných a dolných končatín priložením na postihnuté miesto. Buď vo variácii teplý, alebo studený, záleží na type postihnutia.
Studený obklad poskytuje úľavu pri poraneniach dolných a horných končatín, horúčkovitých stavoch, vyvrtnutie členku, opuchy po pooperačných stavoch, pomliaždeniny a podobne. Teplý obklad pomáha pri prechladnutín stuhnutých svaloc, pri bolestiach kĺbov, šliach a svalov.
Spôsob použitiaGélový obklad sa aplikuje podľa potreby na postihnuté miesto.

7,99 

Obklad gélový teplý / studený 7,5 x 13 cm, 1×1 ks

Gélový obklad teplý alebo studený podľa potreby.
Účinok studeného obkladu: lokálne utišuje bolesť, pôsobí protizápalovo, znižuje opuchy. Účinok teplého obkladu: podporuje dobré prekrvenie, zmierňuje bolesť, uvoľňuje napätie.
Spôsob použitiaAplikácia studeného obkladu:
Vložte vankúšik do mrazničky na 2 hodiny. Pred priložením zabaľte vankúšik do plátna.
Aplikácia teplého obkladu:
Ohrejte vankúšik najviac 5 minút v horúcej vode (max. teplota vody 80ºC) alebo v mikrovlnej rúre 7,5×13 cm – max. 10 sekúnd, 13×14 cm – max. 30 sekúnd, väčšie rozmery max. 1 minúta (30×40 cm – max. 2 minúty) pri výkone 500 wattov. Pred priložením zabaľte vankúšik do plátna.

1,59 

BIOPRON IB-Symbio + Enzýmy cps 1×30 ks

Biopron® IB-Symbio + Enzýmy obsahuje špeciálne vyvinutú kombináciu komplexu živých baktérií (laktobacilov a bifidobaktérií) a tráviacich enzýmov (amylázy, lipázy a proteázy), doplnenú o fruktooligosacharidy (FOS). Spôsob použitiaDeti od 3 rokov a dospelí 1 tobolku 1 –2-krát denne po jedle.
Upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Prípravok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu a tme, pri teplote od 5 °C do 25 °C. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu!

11,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 32