Bolesť

ATRAUMAN kompres impregnovaný (7,5×10 cm) 1×10 ks

Atrauman® – sterilné krytie s masťou (kompres s rozmerom 7,5×10 cm).
Sterilný tyl utkaný z hladkých vláken – nelepí sa na spodinu rany. impregnovaný neutrálnou masťou – priepustný pre plyny a sekréty Dobre sa kombinuje s absorpčnými materiálmi. Netraumatizuje ranu, nevyvoláva alergické reakcie. možnosť strihať
Spôsob použitiaPo dezinfekcii a vymytí rany (napr. Ringerovým roztokom) priložte sterilný kompres. Zvoľte takú veľkosť kompresu, aby presahoval ranu aspoň o 2 cm. Atrauman kompres sa vyberie z obalu a odstráni sa krycí papier na jednej strane. Priloží sa kompres aktívnou odokrytou stranou na ranu a následne sa stiahne zvyšný krycí papier (z vonkajšej strany). Na zachytenie sekrétov z rany by sa mal následne aplikovať sterilný dobre absorbujúci materiál na krytie rán. Na rane sa môže ponechať až 3 dni, ak lekár neurčí inak. Ak je to potrebné, možno Atrauman vymeniť pri každom preväze.

6,70 

ATRAUMAN AG kompres impregnovaný, obsahuje striebro (10x10cm) 1×3 ks

Atrauman Ag – Mastný tyl s obsahom striebra (v sterilnej forme)
Zvlášť vhodný na infikované rany, hlboké rany (v kombinácii s vhodným sekundárnym krytím narp. hydroaktívne ), krytie) všetky typy povrchových rán, a ako ochrana pred infekciou a prienikom choroboplodných zárodkov do rany.
Chráni a ošetruje rany masťovým základom, čím predchádza macerácii. Nelepí sa na spodinu rany; novo sa tvoriace tkanivo nie je traumatizované.
 
Antiseptické krytie, ktoré obsahuje chemicky viazané častice striebra a je vhodné najmä na infikované, povrchové a hlboké rany. Striebro sa do rany uvoľňuje postupne a pomaly (dlhší antibakteriálny účinok). bezbolestné preväzy – nelepí sa na ranu možno ho strihať podľa potreby
Spôsob použitiaPo dezinfekcii a vymytí rany (napr. Ringerovým roztokom) priložte sterilný kompres so striebrom. Zvoľte takú veľkosť kompresu, aby presahoval ranu aspoň o 2 cm. Atrauman kompres sa vyberie z obalu a odstráni sa krycí papier na jednej strane. Priloží sa kompres aktívnou odokrytou stranou na ranu a následne sa stiahne zvyšný krycí papier (z vonkajšej strany). Na zachytenie sekrétov z rany by sa mal následne aplikovať sterilný dobre absorbujúci materiál na krytie rán. Na rane sa môže ponechať až sedem dní (keďže sa striebro postupne uvoľňuje pod dobu sedem dní), ak lekár neurčí inak. Ak je to potrebné, možno Atrauman vymeniť pri každom preväze (keď sa jedná o veľmi mokvajúce rany) .

7,59 

ARGENTUM GEL gel antibakteriálny 1×30 ml

– lokálny antibakteriálny účinok- regenerácia pokožky po menších úrazoch- pri akné, ekzémoch a uštipnutí hmyzom Spôsob použitiaPrípravok sa aplikuje na postihnuté miesto 1-2 x denne v množste približne 1,5 ml.

6,29 

BARNY’S Celadrin masť FORTE 1×40 g

Kozmetický výrobok BARNY´S Celadrin™ masť FORTE je určená na natieranie pokožky a masáž v oblasti namáhaných kĺbov, natiahnutých svalov a šliach. Obsahuje látku Celadrin™ Rýchlejší a efektívnejší Chladivý efekt mentolu Patentovaná látka Celadrin™ (US Patent #5,569,676) obsahuje cetylované deriváty kyseliny myristovej, myristoolejovej, palmitoolejovej, palmitovej a ďalšie. Efekt prípravku Celadrin™ masť forte pocítite už niekoľko minút po jeho aplikácii. Vďaka mentolu vytvára chladivý efekt. Masť je vhodná ako doplnok k výživovému doplnku Barny´s Celadrin™ forte. Spôsob použitiaAplikujte na pokožku tenkú vrstvu masti 3-4x za deň. Upozornenie: Určený iba na vonkajšie použitie. Zamedzte kontaktu s očami. Nepoužívajte na poranenú či inak poškodenú pokožku. V prípade precitlivenosti na zložky prípravku alebo dlhšie trvajúce kontaktné reakcie na prípravok prerušte používanie a o ďalšom používaní sa poraďte s ošetrujúcim lekárom alebo lekárnikom. V prípade užitia ihneď vyhľadajte lekársku pomoc! Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom a chladnom mieste.

10,99 

PROTETIKA BANDÁŽ ČLENKU CL-1 M/L 24-30CM 1 ks

Členková ortéza sa používa na korekciu, stabilizáciu, fixáciu, náhradu stratenej nosnosti, alebo odľahčenie mäkkých častí a kostí v oblasti členkového kĺbu:• používa sa pri instabilite• používa sa pri tendosynovitíde extenzorov a flexorov členkového kĺbu• vhodná po úrazoch a operáciách Achillovej šľachy• používa sa pri artróze a artritíde členkového kĺbu• vhodná pri syndróme tarzálneho tunela Spôsob použitiaČlenková ortéza sa navlieka na členok tak, aby stabilizovala a odľahčovala kosti v oblasti členkového kĺbu. Upevňuje sa pomocou pásu, ktorý sa zapína na suchý zips.

10,07 

BIOSPRAY prášok na rany kolagénový v rozprašovači 1×75 ml

BIOSPRAY je kolagénový prášok v spreji vyrobený z prirodzeného heterológneho 100% čistého konského kolagénu typu I.
Kolagénový prášok s rozprašovačom je zdravotnícka pomôcka určená:
na liečbu spálenín od slnka, ľahkých popálenín, podráždení kože, povrchových rán a vredov, na ošetrenie zaparenín po použití plienok alebo pomôcok na inkontinenciu, odrenín a rán po poškriabaní, pôsobí ako hemostatikum (zastavuje krvácanie), napriek jeho hemostatickým vlastnostiam, nie je určený ako náhrada podviazania, alebo štandardných postupov priamej kompresie v prípade silného krvácania, jeho používanie neovplyvňuje antikoagulačnú liečbu, môže sa použiť na chronické venózne vredy, vredy spojené s diabetickou nohou, dekubity, tržné a rezné rany, vhodný ako stimulácia granulácie a epitelizácie.
Spôsob použitiaPred použitím spreju je dôležité odstrániť nekrotické a hnisajúce tkanivo. Aplikuje sa na vyčistenú a vydezinfikovanú ranu.
Nádoba sa musí pred každým použitím dobre pretrepať!
Zo vzdialenosti 15 cm nasprejujte celú ranu krátkymi strekmi počas jednej až dvoch sekúnd. Nerešpektovanie odporúčanej minimálnej vzdialenosti pri aplikácii prípravku môže spôsobiť pocit mrazenia, ktorý však vymizne veľmi rýchlo bez poškodenia pokožky.
Po aplikácii prípravku použite na ranu obväz alebo gázu, ak je to potrebné. U detí záhyb kože alebo plienka pôsobí ako prirodzená bandáž. Nie je potrebné odstraňovať predchádzajúcu vrstvu prípravku pri ďalšej aplikácii. Pomôcka sa môže po prvom použití používať až do vyprázdnenia.
Upozornenie: Neaplikujte prípravok u ľudí s rodinnou anamnézou auto-imúnneho ochorenia, s anafylaktickými reakciami, alebo u ľudí so známou precitlivenosťou na kolagén (topickou aj injektujúcou) alebo u osôb, ktoré sú podrobené desenzibilizačnej liečbe na mäsové výrobky.

18,88 

Calendula Propofit propolisová tinktúra 1×25 ml

Propolisova tinktura. Dezinfekčný a masážny prípravok na ošetrenie pokožky, ďasien a ústnej sliznice. Spôsob použitiaTampónom naniesť na postihnuté miesto podľa potreby, aj viac krát za deň.

3,59 

Calendula Bukofit roztok 1×25 ml

Roztok na ošetrenie ďasien:
používa sa ako podporná liečba pri zápaloch ďasien a parodontóze, tlmí bolesť a citlivosť zapáleného tkaniva, má protizápalový a dezodoračný účinok, odstraňuje zápach z úst, je vhodný ako kloktadlo pri bolestiach hrdla.
Spôsob použitia Roztokom sa potirajú postihnuté miesta v ústnej dutine.

2,69 

CRYOFLEX studený/teplý obklad gélový (27x12cm) 1×2 ks

Teplý a studený gélový obklad sa používa na úľavu od bolesti horných a dolných končatín priložením na postihnuté miesto. Buď vo variácii teplý, alebo studený, záleží na type postihnutia.
Studený obklad poskytuje úľavu pri poraneniach dolných a horných končatín, horúčkovitých stavoch, vyvrtnutie členku, opuchy po pooperačných stavoch, pomliaždeniny a podobne. Teplý obklad pomáha pri prechladnutín stuhnutých svaloc, pri bolestiach kĺbov, šliach a svalov.
Spôsob použitiaGélový obklad sa aplikuje podľa potreby na postihnuté miesto.

7,99 

CROTALGIN FORTE krém 1×50 g

Krém s obsahom jedu z kobry a štrkáča. Vyvoláva lokálne prekrvenie pokožky. Spôsob použitiaPrípravok treba natrieť v tenkej vrstve na pokožku v obalsti kĺbov a rovnomerne vmasírovať do pokožky. Podaľa potreby sa môže zopakovať 2-4-krát denne. Krém možno používať aj preventívne, aby ste zabránili obnoveniu príznakov.
Športovci si môžu natrieť prípravkom aj väčšiu plochu tela, za účelom zahriatia.

4,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 963