Bolesť

NUROFEN Junior s pomarančovou príchuťou 100 mg cps mdl 100 mg (blis.PVC/PE/PVDC/Al) 1×12 ks

Liečivo (zaisťuje účinok lieku) je ibuprofen, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky proti bolesti. Liek sa používa u detí vo veku od 7 do 12 rokov s telesnou hmotnosťou 20 – 40 kg: na úľavu od miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť v hrdle, bolesť zubov, bolesť uší, bolesť hlavy, bolesť pri drobných poraneniach alebo podvrtnutiach, a na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia. na zníženie vysokej teploty (horúčky).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy U detí je ibuprofen dávkovaný v závislosti od telesnej hmotnosti. Jednotlivá dávka je spravidla 5 až 10 mg/kg telesnej hmotnosti, maximálna denná dávka je 20 – 30 mg/kg telesnej hmotnosti.
Odporúčaná dávka:
Dieťa s hmotnosťou 20-29 kg (7-9 rokov): jednotlivá dávka: 2 kapsuly, maximálna denná dávka: 6 kapsúl
Dieťa s hmotnosťou 30-40 kg (10-12 rokov): jednotlivá dávka: 3 kapsuly, maximálna denná dávka: 9 kapsúl Jednotlivé dávky sa majú podávať v prípade potreby približne každých 6 až 8 hodín (alebo minimálne 6 hodín medzi jednotlivými dávkami).
Dĺžka liečby: Liek je určený na krátkodobé užívanie. Pokiaľ je potrebné podávať tento liek dieťaťu dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Kapsuly sa žuvajú a potom prehltnú. Nie je nutné zapíjať tekutinou. Upozornenie Liek sa má podávať v čo najnižšej účinnej dávke a čo najkratší čas potrebný na potlačenie príznakov ochorenia.
Liek je kontraindikovaný počas posledného trimestra tehotenstva. Počas prvých 6 mesiacov tehotenstva, sa odporúča vyhnúť užívaniu tohto lieku, pokiaľ lekár neodporučí inak.
Dojčenie nie je potrebné prerušiť, ak sa liek užíva krátkodobo v odporúčanej dávke.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 7 rokov alebo s hmotnosťou menej ako 20 kg.
U dehydratovaných detí existuje riziko poruchy funkcie obličiek.
Pacientom so závažným zlyhaním srdca, obličiek a pečene sa liek nemá podávať.
Počas užívania lieku sa nemá piť alkohol.
Kapsula obsahuje glukózu, sacharózu a sójový lecitín.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

5,99 

VICHY DERMABLEND 05 KOREKČNÝ MAKE-UP fluidný 1×30 ml

Fluidný korekčný make-up s výdržou až 16 hodín.
Vysoká krycia schopnosť v textúre zaisťujúcej ultraprirodzený vzhľad pleti, pre všetky typy pleti.
Indikácia: krytie ľahkých a stredne výrazných nedokonalostí pleti (nejednotný odtieň pleti, tmavé kruhy, začervenanie, jazvy atď.) Spôsob použitia1. Fluidný korekčný make-up aplikujte končekmi prstov alebo pomocou špongie ľahkými ťahmi od stredu tváre smerom do strán. V prípade výraznejších nedokonalostí pleti vklepte trochu make-upu na danú oblasť a potom zľahka rozotrite do strán.
2. Pre nepoznateľný finiš make-up rozotrite dostratena smerom ku krku, ušiam a obočiu.
3. Opakujte kým nedosiahnete požadovaný stupeň krytia.
4. Pre ešte väčšiu výdrž použite Dermablend fixačný púder.

19,99 

nefdesanté GOJI sušené plody kustovnice čínskej 1×500 g

Plody Kustovnice čínskej oranžovo-červenej farby chuťou pripomínajú zmes brusnice, jablka a šípky. Tento zázrak prírody sa označuje aj ako ovocie mladosti.

9,99 

Diclobene 140 mg emp med (vre.papier/PE/Al/kopol.etylénmetakryl. kys.) 1×10 ks

Liek znižuje bolesť. Patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov. Liek sa používa na krátkodobú liečbu v miestnej symptomatickej liečbe bolesti spojenej s akútnym presilením, vyvrtnutím alebo podliatinách na rukách a nohách v dôsledku zranení, napríklad športových úrazoch.
Spôsob použitiaVyberte jednu transdermálnu náplasť s liečivým účinkom, odstráňte plastovú fóliu, ktorá slúži na ochranu adhézneho povrchu a priložte na boľavý kĺb alebo oblasť. V prípade potreby môžete transdermálnu náplasť upevniť pomocou elastickej sieťky. Pozorne zatvorte obal pomocou posúvacieho uzáveru. Liečivú náplasť použite celú. Maximálna celková denná dávka sú dve liečivé náplasti, a to aj vtedy, ak sa má liečiť viac ako jedna poranená oblasť. Na jedenkrát sa má liečiť len jedna bolestivá oblasť.Účinné látkydiklofenak sodná soľ

15,29 

Etrixenal 100 mg/g gel (tuba Al) 1×100 g

Gél obsahuje naproxén, ktorý patrí medzi nesteroidové protizápalové lieky (NSAID). Pôsobí analgeticky (proti bolesti) a protizápalovo. Aplikuje sa lokálne na kožu. Výsledkom aplikácie je zmiernenie bolesti a zmenšenie opuchu pri akútnych poraneniach mäkkých tkanív. Používa sa krátkodobo na liečbu akútnej poúrazovej bolesti šliach a svalových úponov. 
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí
Gél sa má aplikovať 2-6x denne v pravidelných časových odstupoch.
Množstvo aplikovaného gélu treba prispôsobiť veľkosti lézie, najčastejšie sa odporúča aplikovať približne 4 cm dlhý prúžok gélu.
Trvanie liečby závisí od druhu poranenia a účinnosti liečby; zvyčajne trvá 1 týždeň.  Spôsob použitia Gél sa aplikuje lokálne na suchú kožu. Rozotrie sa po postihnutej ploche a jemne sa vmasíruje, až kým sa celkom neabsorbuje.
Liek sa nemá prekrývať obväzmi ani náplasťami.
Liek sa nemá aplikovať na poranenú kožu, otvorené rany, zapálenú kožu, sliznice a do očí. Upozornenie Liek sa môže aplikovať počas 1. a 2. trimestra tehotenstva iba po dôkladnom zvážení prínosu liečby a potenciálneho rizika lekárom.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek sa môže používať počas dojčenia iba na odporúčanie lekára.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí do 18 rokov nebola stanovená. Liek sa preto neodporúča podávať deťom.
Liek je kontraindikovaný u pacientov precitlivených na kyselinu acetylsalicylovú príp. iné NSAID.
Po aplikácii gélu je potrebné umyť si ruky (ak ruky neboli predmetom ošetrovania).
Počas liečby a 2 týždne po ukončení liečby je potrebné vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu (vrátane solária), môžu sa vyskytnúť fotosenzitívne reakcie.
Liek obsahuje etylparabén (E214).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkynaproxén

6,99 

Angin-Heel S tbl 1×50 ks

Angin-Heel S, tablety je viaczložkový homeopatický liek. Tento druh lieku obsahuje jednozložkové homeopatické prípravky, ktorých liekový obraz je definovaný a preto sa môžu viaczložkové homeopatické lieky používať podľa klinickej indikácie. Homeopatia sa chápe ako regulačná liečba pri akútnych a chronických ochoreniach.
Liek Angin-Heel S, tablety sa používa na stimuláciu vlastných liečivých mechanizmov organizmu pri tonzilárnej angíne (akútnej aj chronickej). Čap na mandli. Spôsob použitiaDávkovanie by malo byť individuálne, ale zvyčajne sa užíva 1 tableta 3x denne. V akútnych stavoch sa užíva 1 tableta každých 15 minút (maximálne však počas 2 hodín). Po zmiernení ťažkostí sa intervaly podávania predlžujú. Tablety sa užívajú pred jedlom a nechajú sa voľne rozpustiť v ústach.Účinné látkyvčela medonosná (Apis mellifera), ľuľkovec zlomocný (Atropa bella-donna), arnika horská (Arnica montana), ľuľok sladkohorký (Solanum dulcamara), kermes, sulfid draselný, Hydrargyrum bicyanatum

5,59 

PANADOL ULTRA RAPIDE 24 šumivých tabliet

Liekom je analgetikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bolestivých stavov ako sú reumatické bolesti, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti pri poranení kostí a kĺbov, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, bolesti pri sinusitíde, menštruačné bolesti, bolesti v hrdle, svalové bolesti pri chrípke a prechladnutí, vírusové infekcie sprevádzané suchým kašľom.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí (vrátane starších osôb)
1 – 2 tablety podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. 
1 tableta je vhodná u osôb s telesnou hmotnosťou 34 – 60 kg. 
2 tablety u osôb s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. 
Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Pri glomerulárnej filtrácii 50 – 10 ml/min sa podávajú jednotlivé dávky v intervale najmenej 6 hodín.
Pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min v intervale 8 hodín. Dĺžka liečby
Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni. Spôsob použitia  Tablety sú určené na perorálne podanie. Tablety sa užívajú rozpustené minimálne v polovici pohára vody. Vzťah k jedlu sa neuvádza. Tableta má deliacu ryhu na jednej strane. Deliaca ryha nie je určená na rozlomenie tablety. Upozornenie Užívanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva.
Liek nesmú užívať dojčiace ženy.
Liek je kontraindikovaný u pediatrickej populácie (do 18 rokov).
Liek nesmú užívať pacienti pri ťažkej renálnej a hepatálnej insuficiencii, akútnej hepatitíde, pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich funkciu pečene.
Dlhodobé alebo nadmerné užívanie kodeínu môže spôsobiť vznik liekovej závislosti.
Súbežné podávania viacerých liekov s obsahom paracetamolu by mohlo viesť k predávkovaniu. Preto pacienti nemajú užívať iné lieky s obsahom paracetamolu.
Liek má mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sorbitol a zvýšený obsah sodíka (398 mg).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, kodeín, paracetamol

6,99 

Panadol Novum 500 mg tbl flm (blis.PVC/Al-nepriehľad.) 1×48 ks

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa:  na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii. pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku. na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
– s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
– s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 2 tablety ako jednorazová dávka. Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet).
Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet). Dospievajúci vo veku 12-15 rokov
Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet). Deti vo veku 6-12 rokov
– s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety.
– s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta.
Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Deti s hmotnosťou 21-24 kg: maximálna denná dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety).
Deti s hmotnosťou 25-32 kg: maximálna denná dávka je 1,5 g (3 tablety).
Deti s hmotnosťou 33-40 kg: maximálna denná dávka je 2 g (4 tablety).
Medzi jednotlivými dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny. Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min každých 8 hodín. Dĺžka liečby:
Liek sa môže užívať bez konzultácie s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni. Ak nedôjde do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tableta sa má prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, nezávisle od jedla. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie. Upozornenie Počas tehotenstva sa nepreukázali škodlivé účinky paracetamolu v odporúčaných dávkach.
Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s akútnou hepatitídou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hemolytickou anémiou.
Súbežné dlhodobé užívanie paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov môže viesť k poškodeniu funkcie obličiek.
Paracetamol zvyšuje účinok antikoagulačných liečiv (warfarín, kumarínové deriváty) (zvýšené riziko krvácavosti).
Nepiť alkohol.
Tablety obsahujú zmes sodných solí parabénov.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol

2,79 

MELISANA Klosterfrau sol pdr (fľ.skl.) 1×155 ml

Liek je liehovým destilátom rastlinných liečiv s obsahom silíc. Má antiseptický, karminatívny, upokojujúci a prekrvujúci účinok. Používa sa vnútorne: pri akútnych ochoreniach horných dýchacích ciest, chrípke, ako karminatívum (zlepšuje trávenie), má antiseptický (ničiaci choroboplodné zárodky) a mierne upokojujúci účinok, pri stavoch napätia, nepokoja, nervozite, tréme, poruchách zaspávania, pri bolestiach pri menštruácii a problémoch v menopauze.
Zvonku sa používa: pri bolestiach nervového pôvodu a svalových bolestiach, pri bolestiach v krížovej oblasti, pri únave a vyčerpaní, pri zápaloch ďasien (antiseptický účinok).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 ml roztoku obsahuje 0,65 mg silice získanej z liečivých rastlín (medovkový list, omanový koreň, koreň archangeliky, podzemok ďumbieru, klinčekový kvet, galgánový koreň, plod piepru čierneho, horcový koreň, muškátové semeno, pomarančové oplodie, škoricovníková kôra, škoricový kvet, kardamovníkový plod). Dospelí: Ak lekár neodporúča inak, vnútorne sa užíva 1-3 čajové lyžičky lieku zriedené s 2-násobným množstvom vody 1x denne. Na vonkajšie použítie sa odporúča nezriedený roztok potrieť na bolestivé miesto.
U pacientov s citlivou pokožkou sa odporúča roztok zriediť s 2 dielmi vody a následne aplikovať na pokožku. Spôsob použitia Liek možno užívať vnútorne, pred užitím sa riedi s 2-násobným množstvom vody alebo sa používa externe nezriedený, u citlivých osôb zriedený s 2 dielmi vody. Upozornenie Liek je kontraindikovaný na vnútorne použitie počas tehotenstva a dojčenia.
Liek je kontraindikovaný na vnútorne použitie u detí.
Liek je kontraindikovaný na vnútorne použitie u pacientov s vredovou chorobou žalúdka a dvanástnika, pri ochoreniach obličiek a pečene, s alkoholizmom, epilepsiou, poškodením mozgu.
Ak sa liek užíva vnútorne, môže ovplyvniť pozornosť, neodporúča sa šoférovať vozidlo, obsluhovať stroje alebo pracovať vo výškach.
Liek obsahuje etanol.
Liek sa uchováva pri teplote 15-25°C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyklinčekovec voňavý – silica (Caryophylli aetheroleum), pomarančovník – silica (Aurantii dulcis aetheroleum), medovka lekárska – silica (Melissae folii aetheroleum), oman pravý – silica (Inulae radicis aetheroleum), archangelika – silica (Angelicae aetheroleum), ďumbier lekársky – silica (Zingiberis aetheroleum), alpínia galangová (galgán) – silica (Galangae aetheroleum), piepor čierny – silica (Piperis nigri aetheroleum), horec – silica (Gentianae aetheroleum), muškátovník voňavý – silica (Myristicae aetheroleum), škoricovník – silica z kôry (Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum), kardamovník – silica (Cardamomi aetheroleum), škoricovník – silica z kvetov (Cinnamomi cassiae aetheroleum)

6,49 

MELISANA Klosterfrau sol pdr (fľ.skl.) 1×95 ml

Liek je liehovým destilátom rastlinných liečiv s obsahom silíc. Má antiseptický, karminatívny, upokojujúci a prekrvujúci účinok. Používa sa vnútorne: pri akútnych ochoreniach horných dýchacích ciest, chrípke, ako karminatívum (zlepšuje trávenie), má antiseptický (ničiaci choroboplodné zárodky) a mierne upokojujúci účinok, pri stavoch napätia, nepokoja, nervozite, tréme, poruchách zaspávania, pri bolestiach pri menštruácii a problémoch v menopauze.
Zvonku sa používa: pri bolestiach nervového pôvodu a svalových bolestiach, pri bolestiach v krížovej oblasti, pri únave a vyčerpaní, pri zápaloch ďasien (antiseptický účinok).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 ml roztoku obsahuje 0,65 mg silice získanej z liečivých rastlín (medovkový list, omanový koreň, koreň archangeliky, podzemok ďumbieru, klinčekový kvet, galgánový koreň, plod piepru čierneho, horcový koreň, muškátové semeno, pomarančové oplodie, škoricovníková kôra, škoricový kvet, kardamovníkový plod). Dospelí: Ak lekár neodporúča inak, vnútorne sa užíva 1-3 čajové lyžičky lieku zriedené s 2-násobným množstvom vody 1x denne. Na vonkajšie použítie sa odporúča nezriedený roztok potrieť na bolestivé miesto.
U pacientov s citlivou pokožkou sa odporúča roztok zriediť s 2 dielmi vody a následne aplikovať na pokožku. Spôsob použitia Liek možno užívať vnútorne, pred užitím sa riedi s 2-násobným množstvom vody alebo sa používa externe nezriedený, u citlivých osôb zriedený s 2 dielmi vody. Upozornenie Liek je kontraindikovaný na vnútorne použitie počas tehotenstva a dojčenia.
Liek je kontraindikovaný na vnútorne použitie u detí.
Liek je kontraindikovaný na vnútorne použitie u pacientov s vredovou chorobou žalúdka a dvanástnika, pri ochoreniach obličiek a pečene, s alkoholizmom, epilepsiou, poškodením mozgu.
Ak sa liek užíva vnútorne, môže ovplyvniť pozornosť, neodporúča sa šoférovať vozidlo, obsluhovať stroje alebo pracovať vo výškach.
Liek obsahuje etanol.
Liek sa uchováva pri teplote 15-25°C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyklinčekovec voňavý – silica (Caryophylli aetheroleum), pomarančovník – silica (Aurantii dulcis aetheroleum), medovka lekárska – silica (Melissae folii aetheroleum), oman pravý – silica (Inulae radicis aetheroleum), archangelika – silica (Angelicae aetheroleum), ďumbier lekársky – silica (Zingiberis aetheroleum), alpínia galangová (galgán) – silica (Galangae aetheroleum), piepor čierny – silica (Piperis nigri aetheroleum), horec – silica (Gentianae aetheroleum), muškátovník voňavý – silica (Myristicae aetheroleum), škoricovník – silica z kôry (Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum), kardamovník – silica (Cardamomi aetheroleum), škoricovník – silica z kvetov (Cinnamomi cassiae aetheroleum)

3,99 

Zobrazujú sa výsledky 11–20 z 31