Bolesť

IBALGIN 400 filmom obalené tablety 1×24 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia. Liek sa užíva: pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,  ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach, v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 1,2-2,4 g denne (zvyčajne 1,2-1,8 g denne), pričom dávka 2,4 g denne sa nemá prekročiť. U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 0,6-1,2 g.
Pri dysmenorei sa podáva 400 mg každých 4-6 hodín.
Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 200-400 mg.
U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 400 mg denne. Ak u detí a dospievajúcich (od 12 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny. O dĺžke liečby rozhoduje lekár (bez konzultácie neužívať dlhšie ako 7 dní). Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov. Spôsob použitia Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Liek je vzhľadom na množstvo liečiva v jednej tablete kontraindikovaný u detí mladších ako 12 rokov.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,29 

NUROFEN 200 mg tbl obd (blis.) 1×24 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí medzi lieky označované ako analgetiká (lieky na tlmenie bolesti), antipyretiká (lieky na tlmenie horúčky) a nesteroidové antireumatiká (lieky na tlmenie zápalu). Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako je bolesť hlavy (vrátane migrény), bolesť chrbtice, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť svalov a kĺbov, bolesť po operácii a pri nachladení a príznakoch chrípky. Liek tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti nad 12 rokov (≥ 40 kg): prvá dávka je 1-2 tablety, ďalej sa v prípade potreby užívajú 1-2 tablety s časovým odstupom minimálne 4-6 hodín. Maximálna dávka je 6 tabliet v priebehu 24 hodín. Deti od 6 do 12 rokov:
20-29 kg: prvá dávka je 1 tableta, ďalej v prípade potreby 1 tableta s časovým odstupom minimálne 8 hodín; maximálna dávka je 3 tablety v priebehu 24 hodín
30-39 kg: prvá dávka je 1 tableta, ďalej v prípade potreby 1 tableta s časovým odstupom minimálne 6-8 hodín; maximálna dávka je 4 tablety v priebehu 24 hodín Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 10 dní alebo sa zhoršia, pacient má vyhľadať lekára.
Ak je u detí a u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, musíte vyhľadať lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa vcelku a zapíjajú malým množstvom tekutiny. Tablety sa nesmú hrýzť ani drviť. Pacienti s citlivým žalúdkom majú užívať liek počas jedla. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
V prípade dlhodobej liečby sa má uvažovať o predčasnom ukončení dojčenia. Pri krátkodobej liečbe sa môže liek užívať iba po konzultácii s lekárom.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je vhodný pre deti do 6 rokov.
Starší pacienti majú byť starostlivo sledovaní najmä z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť pri užívaní lieku sa vyžaduje bezprostredne po väčšom chirurgickom zákroku.
Počas liečby sa neodporúča piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Liek obsahuje sacharózu.
Liek obsahuje 25,1 mg (1,09 mmol) sodíka v jednej tablete. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

2,49 

NUROFEN 400 mg tbl obd 1×24 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí medzi lieky označované ako analgetiká (lieky na tlmenie bolesti), antipyretiká (lieky na tlmenie horúčky) a nesteroidové antireumatiká (lieky na tlmenie zápalu). Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako je bolesť hlavy (vrátane migrény), bolesť chrbtice, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť svalov a kĺbov, bolesť po operácii a pri nachladení a príznakoch chrípky. Liek tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti nad 12 rokov: prvá dávka je 1 tableta, ďalej sa v prípade potreby užíva 1 tableta s časovým odstupom minimálne 4-6 hodín. Maximálna dávka je 3 tablety v priebehu 24 hodín. Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 10 dní alebo sa zhoršia, pacient má vyhľadať lekára.
Ak je u detí a u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, musíte vyhľadať lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa vcelku a zapíjajú malým množstvom tekutiny. Tablety sa nesmú hrýzť ani drviť. Tablety sa môžu užívať nezávisle od jedla. Pacienti s citlivým žalúdkom majú užívať liek počas jedla. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Všeobecne nie je potrebné prerušiť dojčenie počas krátkodobého užívania pri podávaní odporúčaných dávok pre liečbu bolesti a horúčky. Bezpečnosť pri opakovanom užívaní nebola stanovená.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je vhodný pre deti do 12 rokov.
Starší pacienti majú byť starostlivo sledovaní najmä z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením.
Počas liečby sa neodporúča piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Liek obsahuje sacharózu.
Liek obsahuje 25,1 mg (1,09 mmol) sodíka v jednej tablete. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,69 

NUROFEN Rapid 400 mg Capsules cps mol 1×10 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liekov. Tlmí bolesti, zmierňuje opuchy pri zápaloch a znižuje horúčku. Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, ako sú bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti chrbtice, bolesti pri menštruácii, bolesti zubov, pri bolesti svalov a kĺbov, ktoré sprevádzajú chrípku, a pri poraneniach mäkkých tkanív, ako sú pomliaždeniny a vyvrtnutia. Ďalej je vhodný na zmiernenie príznakov chrípky a nachladnutia, znižuje horúčku a pri zápaloch horných dýchacích ciest. V prípade degeneratívnych ochorení kĺbov alebo mäkkých tkanív pohybovej sústavy sprevádzaných bolesťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov a pri neuralgii (bolesť pri zapálenom nerve) sa tento liek užíva len na odporúčanie lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov: Počiatočná dávka je zvyčajne 1 kapsula (400 mg), ďalej sa v prípade potreby užíva 1 kapsula s minimálnym odstupom medzi jednotlivými dávkami 4 hodiny. Maximálna denná dávka sú 3 kapsuly (1 200 mg). Pacienti s poruchou funkcie pečene a/alebo obličiek: pri miernej až stredne ťažkej poruche funkcie pečene a/alebo miernej až stredne ťažkej poruche funkcie obličiek sa odporúča užívať vždy najnižšiu účinnú dávku a dbať na zvýšenú opatrnosť. Liek je určený len na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 7 dní (u detí a dospievajúcich dlhšie ako 3 dni) alebo sa zhoršia, pacient by sa mal poradiť s lekárom. Spôsob použitia Kapsuly sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny, nesmú sa žuvať. Ak sa počas liečby vyskytnú tráviace ťažkosti, alebo u ľudí so zvýšenou citlivosťou GIT, je vhodné liek užívať spolu s malým množstvom potravy. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je vhodný pre deti do 12 rokov.
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým poškodením funkcie pečene a obličiek, pri závažnom srdcovom zlyhaní, u pacientov s peptickým vredom a pacientov s anamnézou GIT krvácania.
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje.
Liek obsahuje sorbitol.
Liek obsahuje azofarbivo Ponceau 4R, ktoré môže spôsobiť alergickú reakciu vrátane astmatického záchvatu. Alergická reakcia je častejšia u pacientov so známou precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,29 

BRUFEN 400 tbl flm 400 mg (blis.PVC/Al) 1×30 ks

Liek patrí do skupiny liekov nazývanej nesteroidové protizápalové lieky (NSAIDs). Potláča zápal, tlmí bolesť a znižuje horúčku. Protizápalový účinok spočíva v znížení tvorby škodlivých látok (prostaglandínov), ktoré vznikajú počas zápalu. Bolesť tlmiaci účinok má pravdepodobne podobný mechanizmus.
Liek sa používa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, krížov, zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkanív, ako je pomliaždenie alebo vyvrtnutie, bolesť po malých operačných výkonoch, bolesť svalov a kĺbov pri chrípke a pri prechladnutí. Liek tiež zmierňuje zápal a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch. Liek sa používa na odporúčanie lekára pri reumatických ochoreniach.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí:
Liečba bolesti: odporúča sa 1 tableta jednorazovo alebo podľa potreby, najviac 3 tablety denne. Pri horúčkovitých ochoreniach sa užíva 1 tableta 3x denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny.
Liečba reumatických ochorení: odporúčaná dávka je 1200-1600 mg denne, rozdelených do niekoľkých čiastkových dávok. Pri ťažkých a akútnych prípadoch môže lekár zvýšiť dávku v akútnej fáze ochorenia, celková denná dávka nemá byť vyššia ako 2400 mg rozdelených do niekoľkých čiastkových dávok. Deti od 12 rokov:
Priemerná celková denná dávka je 20-30 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelená do viacerých čiastkových dávok. Pri juvenilnej reumatoidnej artritíde sa môže denná dávka zvýšiť na 40 mg/kg telesnej hmotnosti. Pacienti s poruchou funkcie obličiek alebo pečene:
Má sa podávať najnižšia účinná dávka, je potrebné individuálne stanovenie dávky. O dĺžke liečby rozhoduje lekár (bez konzultácie neužívať dlhodobo). Spôsob použitia Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Prvá ranná dávka sa môže užiť nalačno, pre rýchlejšie odstránenie príznakov (ranná stuhnutosť). Ostatné dávky sa užívajú po jedle. Tablety sa nemajú žuť, lámať, drviť ani cmúľať. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami. Upozornenie Liek nie je indikovaný deťom do 12 rokov.
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (podávanie nízkych dávok, čo najkratšia dĺžka liečby).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti, preto sa neodporúča podávať ženám, ktoré sa snažia otehotnieť (v prípade nutnosti podávať nízke dávky, dĺžka liečby čo najkratšia).
Liečba ibuprofenom môže mať vplyv na reakčný čas pacientov, čo je potrebné vziať do úvahy v prípade potreby zvýšenej pozornosti (vedenie vozidiel alebo obsluha strojov).
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

2,99 

MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1×10 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Je to protizápalový a bolesť utišujúci liek (nesteroidové protizápalové liečivo, NSAID) s horúčku znižujúcimi (antipyretickými) vlastnosťami. Liek sa používa na symptomatickú liečbu: miernej až stredne silnej bolesti horúčky
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov (s telesnou hmotnosťou > 40 kg): jednotlivá dávka je ½-1 tableta (200-400 mg ibuprofénu). Maximálna denná dávka je 3 tablety (1 200 mg ibuprofénu).
Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 6 hodín. Deti vo veku 6-12 rokov: dávkovanie závisí od telesnej hmotnosti alebo veku, v zásade jednotlivá dávka predstavuje 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti po maximálnu celkovú dennú dávku 30 mg/kg telesnej hmotnosti.
Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 6 hodín. 20-29 kg (6-9 rokov): jednotlivá dávka je ½ tablety (200 mg ibuprofénu); celková denná dávka je 1 a pol tablety (600 mg ibuprofénu)
30-39 kg (10-12 rokov): jednotlivá dávka je ½ tablety (200 mg ibuprofénu); celková denná dávka je 2 tablety (800 mg ibuprofénu) Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak ťažkosti u detí a dospievajúcich pretrvávajú dlhšie ako 3 dni a dlhšie ako 3 dni pri liečbe horúčky a 4 dni pri liečbe bolesti u dospelých, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa celé s dostatočným množstvom tekutiny počas jedla alebo po jedle. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Pri krátkodobej liečbe nie je potrebné prerušiť dojčenie.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí pod 20 kg telesnej hmotnosti (mladších ako 6 rokov).
Starších pacientov treba vzhľadom na profil nežiaducich účinkov starostlivo monitorovať.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením.
Opatrnosť sa vyžaduje pri užívaní lieku okamžite po väčších chirurgických zákrokoch.
V prípade ochorenia ovčími kiahňami (varicelou) sa odporúča prerušiť užívanie lieku.
Pri užívaní lieku vo vyšších dávkach sa môžu objaviť nežiaduce účinky, ktoré majú vplyv na centrálny nervový systém (únava, závraty) a môžu znížiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

1,89 

MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1×30 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Je to protizápalový a bolesť utišujúci liek (nesteroidové protizápalové liečivo, NSAID) s horúčku znižujúcimi (antipyretickými) vlastnosťami. Liek sa používa na symptomatickú liečbu: miernej až stredne silnej bolesti horúčky
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov (s telesnou hmotnosťou > 40 kg): jednotlivá dávka je ½-1 tableta (200-400 mg ibuprofénu). Maximálna denná dávka je 3 tablety (1 200 mg ibuprofénu).
Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 6 hodín. Deti vo veku 6-12 rokov: dávkovanie závisí od telesnej hmotnosti alebo veku, v zásade jednotlivá dávka predstavuje 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti po maximálnu celkovú dennú dávku 30 mg/kg telesnej hmotnosti.
Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 6 hodín. 20-29 kg (6-9 rokov): jednotlivá dávka je ½ tablety (200 mg ibuprofénu); celková denná dávka je 1 a pol tablety (600 mg ibuprofénu)
30-39 kg (10-12 rokov): jednotlivá dávka je ½ tablety (200 mg ibuprofénu); celková denná dávka je 2 tablety (800 mg ibuprofénu) Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak ťažkosti u detí a dospievajúcich pretrvávajú dlhšie ako 3 dni a dlhšie ako 3 dni pri liečbe horúčky a 4 dni pri liečbe bolesti u dospelých, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa celé s dostatočným množstvom tekutiny počas jedla alebo po jedle. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Pri krátkodobej liečbe nie je potrebné prerušiť dojčenie.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí pod 20 kg telesnej hmotnosti (mladších ako 6 rokov).
Starších pacientov treba vzhľadom na profil nežiaducich účinkov starostlivo monitorovať.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením.
Opatrnosť sa vyžaduje pri užívaní lieku okamžite po väčších chirurgických zákrokoch.
V prípade ochorenia ovčími kiahňami (varicelou) sa odporúča prerušiť užívanie lieku.
Pri užívaní lieku vo vyšších dávkach sa môžu objaviť nežiaduce účinky, ktoré majú vplyv na centrálny nervový systém (únava, závraty) a môžu znížiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,69 

IBALGIN FAST filmom obalené tablety 1×12 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny takzvaných nesteroidových antiflogistík (NSAID). Liek je určený na symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rozličného pôvodu, ako sú bolesti hlavy (vrátane tenzných a migrenóznych), bolesti zubov, bolesti po vytrhnutí zuba (vrátane chirurgického odstránenia neprerezaných zubov), bolesti svalov a menštruačné bolesti. Liek sa tiež používa na symptomatickú liečbu horúčky.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 40 kg telesnej hmotnosti (vo veku 12 rokov a starší): prvá dávka je 1 tableta, ďalej sa v prípade potreby užíva 1 tableta s časovým odstupom minimálne 6 hodín. Maximálna dávka je 3 tablety v priebehu 24 hodín. Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak je liek potrebné užívať u dospelých viac ako 3 dni v prípade migrény alebo horúčky alebo po dobu dlhšiu ako 4 dni na liečbu bolesti, alebo ak sa symptómy zhoršujú, pacientovi sa odporúča poradiť sa s lekárom.
Ak je u detí a u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné vyhľadať lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa vcelku a zapíjajú malým množstvom tekutiny. Tablety sa nesmú hrýzť ani drviť. Tablety sa môžu užívať s jedlom alebo bez jedla. Ak sa užije s jedlom alebo krátko po jedle, môže byť nástup účinku oneskorený. Avšak užívanie s jedlom zlepšuje znášanlivosť lieku a znižuje pravdepodobnosť žalúdočno-črevných ťažkostí. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Všeobecne nie je potrebné prerušiť dojčenie počas krátkodobého užívania pri podávaní odporúčaných dávok pre liečbu bolesti a horúčky. Bezpečnosť po dlhodobom podávaní nebola stanovená.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí pod 40 kg telesnej hmotnosti (mladších ako 12 rokov).
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením.
Pri užívaní lieku vo vyšších dávkach sa môžu objaviť nežiaduce účinky, ktoré majú vplyv na centrálny nervový systém (únava, závraty, poruchy videnia) a môžu znížiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,49 

IBALGIN 200 filmom obalené tablety 1×24 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Tento liek sa užíva: pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení, ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach, v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 1,2-2,4 g denne (zvyčajne 1,2-1,8 g denne), pričom dávka 2,4 g denne sa nemá prekročiť. U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 0,6-1,2 g.
Pri dysmenorei sa podáva 400 mg každých 4-6 hodín.
Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 200-400 mg. Deti od 6 do 12 rokov: denná dávka je 20-35 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelených v niekoľkých čiastkových dávkach. Pri juvenilnej reumatoidnej artritíde sa podáva 40-50 mg/kg telesnej hmotnosti/deň. U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 400 mg denne. Po dosiahnutí uspokojivej odpovedi je vhodná redukcia dávky, ktorá ešte zabezpečí kontrolu aktivity procesu. Ak u detí a dospievajúcich (6-18 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom. O dĺžke liečby rozhoduje lekár (bez konzultácie neužívať dlhšie ako 7 dní). Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov. Spôsob použitia Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

2,59 

Aspirin 500 mg tbl 500 mg (blis.) 1×20 ks

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje tvorbu prostaglandínov, a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal.
Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.
Na odporúčanie lekára sa užíva tento liek pri zápalových ochoreniach u dospelých. Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 7 rokov.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Kyselina acetylsalicylová sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.  Dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 12 rokov
Jednorazová dávka je 1-2 tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3-4x denne v odstupe 4-8 hodín. Maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g liečiva). Deti od 7 do 12 rokov – na odporúčanie lekára
Jednorazová dávka je 1/2 tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín. Maximálna denná dávka sú 3 tablety (1,5 g liečiva).

Pre deti je vhodnejšie užívať tablety s obsahom 100 mg kyseliny acetylsalicylovej. Vo všeobecnosti sa u detí odporúča denná dávka kyseliny acetylsalicylovej približne 60 mg/kg, ktorá sa podáva rozdelená do 4-6 dávok, a to približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny.  Spôsob použitia Tablety sa užívajú celé. Liek sa má prednostne užívať po jedle (kvôli zníženiu výskytu žalúdočných ťažkostí) a je potrebné ho zapiť veľkým množstvom vody. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené vyššie). Upozornenie V 1. a 2. trimestri gravidity sa lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej nemajú podávať, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak je to nevyhnutné, má sa použiť najnižšia dávka a dĺžka liečby má byť čo najkratšia.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.  
Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 7 rokov.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykyselina acetylsalicylová

4,19 

Zobrazujú sa výsledky 21–30 z 594