Bolesť

ATARALGIN tbl 325 mg/130 mg/70 mg 1×20 ks

Liek obsahuje tri liečivá: Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Guajfenezín zosilňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu.
Liek sa používa u dospelých na úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, krčnej chrbtice, chrbta, pri bolestiach kĺbov a poskytuje úľavu pri chrípkových ochoreniach.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Podáva sa 1-2 tablety jednorazovo. Ďalej sa liek užíva podľa potreby niekoľko krát denne, maximálne však do 6 tabliet denne. Najvyššia jednotlivá dávka sú 3 tablety. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny. Spôsob použitia Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je nutné dodržiavať minimálne časové odstupy medzi užitím jednotlivých dávok (uvedené vyššie). Upozornenie Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča.
V období dojčenia sa použitie lieku neodporúča.
U detí do 15 rokov je liek kontraindikovaný.
U pacientov s ťažkými formami renálnej alebo hepatálnej insuficiencie je liek kontraindikovaný.
Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. Ak do troch dní nedôjde k ústupu bolesti, je nutné poradiť sa s lekárom.
Počas liečby nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.
Účinné látkykofeín, guajfenezín, paracetamol

3,79 

PANADOL EXTRA RAPIDE tbl eff 500 mg/65 mg 1×12 ks

Liek obsahuje kombináciu dvoch účinných látok. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolestiach a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, reumatických a svalových bolestiach a bolestiach pri menštruácii. Liek tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia i bolestí v hrdle a znižuje horúčku.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Deti vo veku 12-15 rokov:
Užíva sa 1 šumivá tableta rozpustená v pohári vody až 3x denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety počas 24 hodín (t.j. 1,5 g paracetamolu a 0,195 g kofeínu). Maximálna jednotlivá dávka je 1 šumivá tableta.

Dospelí (vrátane starších osôb):
Užíva sa 1-2 šumivé tablety (v závislosti od telesnej hmotnosti) rozpustené v pohári vody podľa potreby až 4x denne, s časovým odstupom najmenej 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami. Maximálna denná dávka je 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu a 0,52 g kofeínu). Maximálna jednotlivá dávka je 2 tablety.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri renálnej insuficiencii je nutné dávkovanie upraviť. Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať maximálne 500 mg paracetamolu každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min maximálne každých 8 hodín. Spôsob použitia Šumivá tableta sa rozpustí v pohári vody a obsah sa vypije. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy). Upozornenie V prvom trimestri tehotenstva liek nie je vhodné podávať. V ďalšom priebehu tehotenstva musí podávanie lieku zvážiť lekár.
Paracetamol je vylučovaný do materského mlieka, ale v množstvách, ktoré nie sú klinicky významné. Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
U detí do 12 rokov je liek kontraindikovaný.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju spolu s užívaním lieku môže spôsobiť pocit napätia a podráždenosti.
Počas liečby sa nemajú súbežne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, paracetamol

3,49 

PANADOL FEMINA tbl flm 1×10 ks

Liek obsahuje dve liečivá:  paracetamol – analgetikum (liek proti bolesti), butylskopolamíniumbromid – spazmolytikum (liek proti kŕčom).
Liek sa používa: pri menštruačných bolestiach a kŕčoch, pri rádiodiagnostických výkonoch, pred endoskopiou tráviaceho traktu.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti staršie ako 12 rokov
– s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta 1-3x denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 8 hodín.
– s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podávajú sa 2 tablety 1-3x denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 8 hodín.
Maximálna denná dávka je 6 tabliet. Bez porady s lekárom sa liek môže užívať najdlhšie 3 dni. Spôsob použitia Tableta sa má prehltnúť celá s dostatočným množstvom tekutiny. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva. Upozornenie Liek sa môže užívať počas tehotenstva len na odporúčanie lekára a po zvážaní rizika a prínosov liečby.
Liek je počas dojčenia kontraindikovaný.
Liek nie je vhodný pre deti do 12 rokov.
Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s poškodením funkcie obličiek a pečene a u pacientov so srdcovým ochorením (mitrálna stenóza, ochorenie koronárnych tepien). 
Počas liečby sa nemá konzumovať alkohol (riziko hepatotoxicity).
Liek môže zhoršiť gastroezofageálny reflux, peristaltiku hornej časti gastrointestinálneho traktu, stenózu pyloru.
Liek môže spôsobiť suchosť v ústach, zápchu a najmä u mužov retenciu moču.
Liek môže zvýšiť vnútroočný tlak, ak sa objaví porucha zrakovej ostrosti alebo bolesť v očnej bulve, liečbu treba prerušiť a je potrebné navštíviť lekára.
Liek môže ovplyvniť centrálny nervový systém, počas liečby je zakázané vedenie vozidiel a práca so strojmi.
Tablety obsahujú sorbitol.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol, butylskopolamínium bromid

3,49 

PANADOL ULTRA RAPIDE tbl eff (strip lam.) 1×12 ks

Liekom je analgetikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bolestivých stavov ako sú reumatické bolesti, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti pri poranení kostí a kĺbov, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, bolesti pri sinusitíde, menštruačné bolesti, bolesti v hrdle, svalové bolesti pri chrípke a prechladnutí, vírusové infekcie sprevádzané suchým kašľom.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí (vrátane starších osôb)
1 – 2 tablety podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. 
1 tableta je vhodná u osôb s telesnou hmotnosťou 34 – 60 kg. 
2 tablety u osôb s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. 
Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Pri glomerulárnej filtrácii 50 – 10 ml/min sa podávajú jednotlivé dávky v intervale najmenej 6 hodín.
Pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min v intervale 8 hodín. Dĺžka liečby
Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni. Spôsob použitia  Tablety sú určené na perorálne podanie. Tablety sa užívajú rozpustené minimálne v polovici pohára vody. Vzťah k jedlu sa neuvádza. Tableta má deliacu ryhu na jednej strane. Deliaca ryha nie je určená na rozlomenie tablety. Upozornenie Užívanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva.
Liek nesmú užívať dojčiace ženy.
Liek je kontraindikovaný u pediatrickej populácie (do 18 rokov).
Liek nesmú užívať pacienti pri ťažkej renálnej a hepatálnej insuficiencii, akútnej hepatitíde, pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich funkciu pečene.
Dlhodobé alebo nadmerné užívanie kodeínu môže spôsobiť vznik liekovej závislosti.
Súbežné podávania viacerých liekov s obsahom paracetamolu by mohlo viesť k predávkovaniu. Preto pacienti nemajú užívať iné lieky s obsahom paracetamolu.
Liek má mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sorbitol a zvýšený obsah sodíka (398 mg).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, kodeín, paracetamol

3,89 

Ibuprofen 400 STADA tbl flm (blis.) 1×20 ks

Liek patrí do skupiny nesteroidové antiflogistiká/ analgetiká.
Používa sa na liečbu bolesti a zápalu pri:
akútnej artritíde, vrátane záchvatov dny chronickej artritíde, osobitne reumatoidnej artritíde (chronickej polyartritíde) ankylozujúcej spondylitíde (Morbus Bechterev) a iných zápalových reumatických ochoreniach chrbtice stavoch podráždenia objavujúcich sa pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov a chrbtice (artróza a spondylartróza) reumatizme mäkkých tkanív bolestivých opuchoch alebo zápaloch v dôsledku poranení.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a mladiství od 15 rokov: odporúčaná dávka je v rozsahu od 1200 mg (3 tablety) do 2400 mg (6 tabliet) denne. Maximálna jednorazová dávka nesmie presiahnuť 800 mg (2 tablety).
Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4-6 hodín. Bez konzultácie s lekárom nepoužívať vyššie dávky a neužívať dlhodobo. Pri pretrvávajúcej bolesti, alebo v prípade komplikácií konzultovať s lekárom.
Pri reumatických ochoreniach môže byť potrebné užívanie lieku počas dlhšej doby, ktorú určí lekár. Spôsob použitia Tablety sa užívajú s jedlom alebo tesne po jedle, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí a mladistvých do 15 rokov.
U starších pacientov, pacientov s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť.
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

1,59 

Ibuprofen 400 STADA tbl flm (blis.) 1×50 ks

Liek patrí do skupiny nesteroidové antiflogistiká/ analgetiká.
Používa sa na liečbu bolesti a zápalu pri:
akútnej artritíde, vrátane záchvatov dny chronickej artritíde, osobitne reumatoidnej artritíde (chronickej polyartritíde) ankylozujúcej spondylitíde (Morbus Bechterev) a iných zápalových reumatických ochoreniach chrbtice stavoch podráždenia objavujúcich sa pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov a chrbtice (artróza a spondylartróza) reumatizme mäkkých tkanív bolestivých opuchoch alebo zápaloch v dôsledku poranení.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a mladiství od 15 rokov: odporúčaná dávka je v rozsahu od 1200 mg (3 tablety) do 2400 mg (6 tabliet) denne. Maximálna jednorazová dávka nesmie presiahnuť 800 mg (2 tablety).
Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4-6 hodín. Bez konzultácie s lekárom nepoužívať vyššie dávky a neužívať dlhodobo. Pri pretrvávajúcej bolesti, alebo v prípade komplikácií konzultovať s lekárom.
Pri reumatických ochoreniach môže byť potrebné užívanie lieku počas dlhšej doby, ktorú určí lekár. Spôsob použitia Tablety sa užívajú s jedlom alebo tesne po jedle, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí a mladistvých do 15 rokov.
U starších pacientov, pacientov s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť.
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,69 

NUROFEN 400 mg tbl obd (blis.) 1×12 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí medzi lieky označované ako analgetiká (lieky na tlmenie bolesti), antipyretiká (lieky na tlmenie horúčky) a nesteroidové antireumatiká (lieky na tlmenie zápalu). Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako je bolesť hlavy (vrátane migrény), bolesť chrbtice, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť svalov a kĺbov, bolesť po operácii a pri nachladení a príznakoch chrípky. Liek tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti nad 12 rokov: prvá dávka je 1 tableta, ďalej sa v prípade potreby užíva 1 tableta s časovým odstupom minimálne 4-6 hodín. Maximálna dávka je 3 tablety v priebehu 24 hodín. Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 10 dní alebo sa zhoršia, pacient má vyhľadať lekára.
Ak je u detí a u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, musíte vyhľadať lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa vcelku a zapíjajú malým množstvom tekutiny. Tablety sa nesmú hrýzť ani drviť. Tablety sa môžu užívať nezávisle od jedla. Pacienti s citlivým žalúdkom majú užívať liek počas jedla. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Všeobecne nie je potrebné prerušiť dojčenie počas krátkodobého užívania pri podávaní odporúčaných dávok pre liečbu bolesti a horúčky. Bezpečnosť pri opakovanom užívaní nebola stanovená.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je vhodný pre deti do 12 rokov.
Starší pacienti majú byť starostlivo sledovaní najmä z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením.
Počas liečby sa neodporúča piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Liek obsahuje sacharózu.
Liek obsahuje 25,1 mg (1,09 mmol) sodíka v jednej tablete. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

1,99 

Panadol Ultra tablety tbl (blis.PVC/Al) 1×12 ks

Liekom je analgetikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bolestivých stavov ako sú reumatické bolesti, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti pri poranení kostí a kĺbov, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, bolesti pri sinusitíde, menštruačné bolesti, bolesti v hrdle, svalové bolesti pri chrípke a prechladnutí, vírusové infekcie sprevádzané suchým kašľom.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí (vrátane starších osôb)
1 – 2 tablety podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. 
1 tableta je vhodná u osôb s telesnou hmotnosťou 34 – 60 kg. 
2 tablety u osôb s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. 
Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Pri glomerulárnej filtrácii 50 – 10 ml/min sa podávajú jednotlivé dávky v intervale najmenej 6 hodín.
Pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min v intervale 8 hodín. Dĺžka liečby
Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni. Spôsob použitia  Tablety sú určené na perorálne podanie. Tablety sa užívajú v celku, v pravidelných časových intervaloch. Vzťah k jedlu sa neuvádza. Upozornenie Užívanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva.
Liek nesmú užívať dojčiace ženy.
Liek je kontraindikovaný u pediatrickej populácie (do 18 rokov).
Liek nesmú užívať pacienti pri ťažkej renálnej a hepatálnej insuficiencii, akútnej hepatitíde, pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich funkciu pečene.
Dlhodobé alebo nadmerné užívanie kodeínu môže spôsobiť vznik liekovej závislosti.
Súbežné podávania viacerých liekov s obsahom paracetamolu by mohlo viesť k predávkovaniu. Preto pacienti nemajú užívať iné lieky s obsahom paracetamolu.
Liek má mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, kodeín, paracetamol

4,19 

Panadol Novum 500 mg tbl flm (blis.PVC/Al-nepriehľad.) 1×24 ks

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa:  na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii. pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku. na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
– s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
– s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 2 tablety ako jednorazová dávka. Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet).
Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet). Dospievajúci vo veku 12-15 rokov
Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet). Deti vo veku 6-12 rokov
– s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety.
– s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta.
Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Deti s hmotnosťou 21-24 kg: maximálna denná dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety).
Deti s hmotnosťou 25-32 kg: maximálna denná dávka je 1,5 g (3 tablety).
Deti s hmotnosťou 33-40 kg: maximálna denná dávka je 2 g (4 tablety).
Medzi jednotlivými dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny. Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min každých 8 hodín. Dĺžka liečby:
Liek sa môže užívať bez konzultácie s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni. Ak nedôjde do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tableta sa má prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, nezávisle od jedla. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie. Upozornenie Počas tehotenstva sa nepreukázali škodlivé účinky paracetamolu v odporúčaných dávkach.
Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s akútnou hepatitídou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hemolytickou anémiou.
Súbežné dlhodobé užívanie paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov môže viesť k poškodeniu funkcie obličiek.
Paracetamol zvyšuje účinok antikoagulačných liečiv (warfarín, kumarínové deriváty) (zvýšené riziko krvácavosti).
Nepiť alkohol.
Tablety obsahujú zmes sodných solí parabénov.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol

1,69 

NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 1×10 ks

Ibuprofén patrí medzi nesteroidové antiflogistiká (NSAID). Tieto lieky účinkujú tak, že menia spôsob, akým organizmus reaguje na bolesť, opuchy a vysokú telesnú teplotu. Používa sa na symptomatickú liečbu:
horúčky miernych až stredne silných bolestí.

Liek sa odporúča používať, keď nie je možné perorálne podávanie (ústami), napríklad pri vracaní. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 čapík obsahuje 125 mg ibuprofénu.

Deti s telesnou hmotnosťou 12,5-17 kg (približne 2-4 roky): na začiatku liečby sa aplikuje 1 čapík. Ďalší čapík sa v prípade potreby môže aplikovať až po uplynutí 6-8 hodín. Počas 24 hodín sa môžu aplikovať maximálne 3 čapíky.

Deti s telesnou hmotnosťou 17-20,5 kg (približne 4-6 rokov): na začiatku liečby sa aplikuje 1 čapík. Ďalší čapík sa v prípade potreby môže aplikovať až po uplynutí 6 hodín. Počas 24 hodín sa môžu aplikovať maximálne 4 čapíky.

Maximálna celková denná dávka ibuprofénu je 20-30 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelená do 3-4 jednotlivých dávok. Spôsob použitia Čapíky sú určené na aplikáciu do konečníka, pričom sa najprv zavedie špička čapíka. Pre uľahčenie zavádzania je možné čapík zahriať v dlaniach. Upozornenie Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 12,5 kg (približne 2 roky).
Liek sa môže používať maximálne počas 3 dní, ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, vyhľadať lekára.
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Starší pacienti, pacienti s renálnou alebo hepatálnou nedostatočnosťou: používanie lieku konzultovať s lekárom.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,89 

Zobrazujú sa výsledky 31–40 z 594