Heureka.sk

ACYLPYRIN 500 mg šumivé tablety tbl eff (tuba PP) 1×15 ks

Liek s obsahom kyseliny acetylsalicylovej účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach má protizápalové účinky.
Liek sa užíva pri horúčke a bolesti, najmä pri chrípkových ochoreniach, ďalej pri bolestiach hlavy, kĺbov, svalov, zubov, nervov a pri bolestiach chrbtice rôzneho pôvodu.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie je vždy individuálne a závisí od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti alebo od priebehu febrilného stavu. Dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania má byť max. 7 dní. Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov
Jednotlivá dávka je 1-2 šumivé tablety každých 4-8 hodín. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny.
Maximálna denná dávka je 8 šumivých tabliet (4g kyseliny acetylsalicylovej). Deti vo veku 7-15 rokov:
Pod dohľadom lekára môžu deti vo výnimočných prípadoch užívať kyselinu acetylsalicylovú:
– pri analgetickej a antipyretickej indikácii 30 mg/kg denne,
– pri liečbe reumatickej horúčky 100 mg/kg denne. Pacienti s poškodenou funkciou obličiek:
Odporúča sa individuálne upraviť dávkovanie podľa potrieb pacienta. Starší pacienti:
Odporúča sa individuálne upraviť dávkovanie podľa potrieb pacienta. Spôsob použitia Šumivá tableta sa rozpustí v pohári s vodou a hneď po rozpustení sa celý pohár s vodou vypije. Liek sa má užívať s jedlom alebo po jedle. Upozornenie Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek môže užívať len v prípade, ak potenciálny prínos prevyšuje nad potenciálnym rizikom pre plod.
Liek je počas 3. trimestra kontraindikovaný.
Liek sa nemá užívať počas dojčenia. Pri jednorazovom podaní nie je potrebné ukončiť dojčenie.
Liek nie je určený deťom mladším ako 15 rokov s chrípkovým ochorením alebo varicelou z dôvodu možného vzniku Reyovho syndrómu.
Liek nesmú užívať pacienti s bronchiálnou astmou, so zvýšenou krvácavosťou a nesmie sa užívať ani pred plánovanou operáciou.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sacharózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykyselina acetylsalicylová

2,99 

ACYLPYRIN + C tbl eff (tuba PP biela) 1×12 ks

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C, patrí do skupiny liekov nazývaných analgetiká (lieky proti bolesti) a antipyretiká (lieky znižujúce horúčku).  Liek sa používa na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti pri chrípke a prechladnutí. Môže sa tiež použiť na liečbu miernej a strednej bolesti (napr. bolesti hlavy, zubov, bolesti chrbta, menštruačnej bolesti, bolesť pri zápaloch, bolesť svalov a bolesť nervového pôvodu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 16 rokov
Jednotlivá dávka je 1 šumivá tableta, ďalšiu tabletu možno užiť najskôr o 4 hodiny. 
Maximálna denná dávka je 6 tabliet. Deti 9-16 rokov
Liek možno podať iba na odporučenie lekára. Dávkovanie vždy určí lekár. Spôsob použitia Tableta sa pred užitím rozpustí v pohári vody. Liek sa má užívať po jedle.  Upozornenie Liek sa môže užívať v 1. a 2 trimetri tehotenstva iba na odporúčanie lekára, ktorý zváži pomer prínosu a rizika liečby.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.  
Deti a dospievajúci do 16 rokov môžu užívať kyselinu acetylsalicylovú len po odporúčaní lekára.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým ochorením obličiek a/alebo pečene.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. 
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie upozornenia sú uvedené v SPC v časti 4.4.
Účinné látkykyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová (vitamín C)

3,49 

ASPIRIN-C tbl eff 1×10 ks

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C. Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal. Liek môžu užívať: dospelí: pri miernych až stredne silných bolestiach (napríklad hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach), pri miernych bolestiach pri artritíde, pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch. deti nad 9 rokov iba na odporučenie lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Liek sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.  Dospelí
Jednorazová dávka je 1-2 šumivé tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať v odstupe 4-8 hodín. Obvyklá denná dávka je 6 šumivých tabliet, maximálna denná dávka je 10 šumivých tabliet. Deti od 9 rokov – liek sa môže podávať iba na odporúčanie lekára.
Jednorazová dávka je 1 šumivá tableta 1x denne. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín.
Odporučená denná dávka kyseliny acetylsalicylovej pre deti je približne 60 mg/kg. Podáva sa rozdelená do 4-6 jednotlivých dávok, čo je približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny. Spôsob použitia Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody. Liek sa nesmie užívať nalačno. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
Počas 1. a 2. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.  
Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 9 rokov.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová (vitamín C)

5,09 

ASPIRIN-C tbl eff 1×20 ks

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C. Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal. Liek môžu užívať: dospelí: pri miernych až stredne silných bolestiach (napríklad hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach), pri miernych bolestiach pri artritíde, pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch. deti nad 9 rokov iba na odporučenie lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Liek sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.  Dospelí
Jednorazová dávka je 1-2 šumivé tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať v odstupe 4-8 hodín. Obvyklá denná dávka je 6 šumivých tabliet, maximálna denná dávka je 10 šumivých tabliet. Deti od 9 rokov – liek sa môže podávať iba na odporúčanie lekára.
Jednorazová dávka je 1 šumivá tableta 1x denne. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín.
Odporučená denná dávka kyseliny acetylsalicylovej pre deti je približne 60 mg/kg. Podáva sa rozdelená do 4-6 jednotlivých dávok, čo je približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny. Spôsob použitia Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody. Liek sa nesmie užívať nalačno. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
Počas 1. a 2. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.  
Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 9 rokov.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová (vitamín C)

8,69 

VALETOL tbl (blis.PVC/Al) 1×12 ks

Liek je zložený liek obsahujúci propyfenazón, paracetamol a kofeín. Propyfenazón pôsobí proti bolesti, horúčke a zápalu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky obidvoch zložiek, najmä pri bolestiach hlavy, zmierňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu. Protibolestivý účinok nastupuje asi pol hodiny po užití lieku a pretrváva niekoľko hodín. Liek sa používa pri bolesti hlavy, zubov, migréne, bolesti pri nachladnutí, pooperačnej a reumatickej bolesti, ischiase (bolesť v krížoch s vyžarovaním do dolných končatín), neuralgii (bolesť nervového pôvodu, záchvatová bolesť v priebehu nervu) a bolestivej menštruácii. Ak sa do 3 dní (pri horúčke) alebo do 5 dní (pri bolesti) nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov: Individuálne, pri bolesti 1-2 tablety, ďalej podľa potreby po jednej tablete s odstupom najmenej 4 hodín, najviac do celkovej dávky 5 tabliet za deň. Liek nie je vhodný na dlhodobé podávanie. Spôsob použitia Na vnútorné použitie. Liek sa užíva pri bolesti v dávke 1–2 tablety, ďalej podľa potreby po jednej tablete v minimálne 4-hodinových intervaloch najviac do celkovej dávky 5 tabliet za deň (maximálna denná dávka). Tabletu treba zapiť vodou. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu na ľahšie prehĺtanie a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky. Upozornenie Liek sa nemá podávať v gravidite a počas laktácie.
Liek sa nemá používať u detí do 15 rokov s ohľadom na bezpečnosť (bezpečnosť a účinnosť u detí vo veku do 15 rokov nebola stanovená).
Počas liečby je nevhodné pitie alkoholických nápojov (nekonzumovať alkohol).
Liek j ekontraindikovaný pri stavoch: deficit glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, ťažké formy renálnej či hepatálnej insuficiencie, akútna hepatitída, súbežné podanie liekov atakujúcich pečeň, alkoholizmus, chronická hypoxia, pacienti s alergickou diatézou, pri bronchiálnej astme, astmatici precitlivení na kyselinu salicylovú (menej ako v 5 % sa pozoroval mierny bronchospazmus).
Pri súbežnom podaní kofeínu a sympatomimetík či iných derivátov xantínu sa zvyšujú ich bronchodilatačné a toxické účinky.
Ostatné upozornenia nájdete v SPC časti 4.4. a posudzované interakcie v časti 4.5.
Účinné látkykofeín, paracetamol, propyfenazón

2,29 

ATARALGIN 20 tabliet

Liek obsahuje tri liečivá: Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Guajfenezín zosilňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu.
Liek sa používa u dospelých na úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, krčnej chrbtice, chrbta, pri bolestiach kĺbov a poskytuje úľavu pri chrípkových ochoreniach.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov: Podáva sa 1-2 tablety jednorazovo. Ďalej sa liek užíva podľa potreby niekoľko krát denne, maximálne však do 6 tabliet denne. Najvyššia jednotlivá dávka sú 3 tablety. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny.
Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. Ak do 3 dní nedôjde k ústupu bolesti, je nutné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je nutné dodržiavať minimálne časové odstupy medzi užitím jednotlivých dávok (uvedené vyššie).
Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky. Upozornenie Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča.
V období dojčenia sa použitie lieku neodporúča.
U detí do 15 rokov je liek kontraindikovaný.
U pacientov s ťažkými formami renálnej alebo hepatálnej insuficiencie je liek kontraindikovaný.
Počas liečby nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.
Účinné látkykofeín, guajfenezín, paracetamol

5,99 

Panadol Extra Rapide tbl eff 500 mg/65 mg 1×12 ks

Liek obsahuje kombináciu dvoch účinných látok. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolestiach a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, reumatických a svalových bolestiach a bolestiach pri menštruácii. Liek tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia i bolestí v hrdle a znižuje horúčku.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Deti vo veku 12-15 rokov:
Užíva sa 1 šumivá tableta rozpustená v pohári vody až 3x denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety počas 24 hodín (t.j. 1,5 g paracetamolu a 0,195 g kofeínu). Maximálna jednotlivá dávka je 1 šumivá tableta.

Dospelí (vrátane starších osôb):
Užíva sa 1-2 šumivé tablety (v závislosti od telesnej hmotnosti) rozpustené v pohári vody podľa potreby až 4x denne, s časovým odstupom najmenej 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami. Maximálna denná dávka je 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu a 0,52 g kofeínu). Maximálna jednotlivá dávka je 2 tablety.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri renálnej insuficiencii je nutné dávkovanie upraviť. Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať maximálne 500 mg paracetamolu každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min maximálne každých 8 hodín. Spôsob použitia Šumivá tableta sa rozpustí v pohári vody a obsah sa vypije. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy). Upozornenie V prvom trimestri tehotenstva liek nie je vhodné podávať. V ďalšom priebehu tehotenstva musí podávanie lieku zvážiť lekár.
Paracetamol je vylučovaný do materského mlieka, ale v množstvách, ktoré nie sú klinicky významné. Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
U detí do 12 rokov je liek kontraindikovaný.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju spolu s užívaním lieku môže spôsobiť pocit napätia a podráždenosti.
Počas liečby sa nemajú súbežne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, paracetamol

4,19 

Panadol Novum 500 mg 24 tabliet

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa:  na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii. pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku. na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
– s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
– s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 2 tablety ako jednorazová dávka. Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet).
Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet). Dospievajúci vo veku 12-15 rokov
Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet). Deti vo veku 6-12 rokov
– s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety.
– s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta.
Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Deti s hmotnosťou 21-24 kg: maximálna denná dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety).
Deti s hmotnosťou 25-32 kg: maximálna denná dávka je 1,5 g (3 tablety).
Deti s hmotnosťou 33-40 kg: maximálna denná dávka je 2 g (4 tablety).
Medzi jednotlivými dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny. Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min každých 8 hodín. Dĺžka liečby:
Liek sa môže užívať bez konzultácie s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni. Ak nedôjde do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tableta sa má prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, nezávisle od jedla. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie. Upozornenie Počas tehotenstva sa nepreukázali škodlivé účinky paracetamolu v odporúčaných dávkach.
Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s akútnou hepatitídou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hemolytickou anémiou.
Súbežné dlhodobé užívanie paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov môže viesť k poškodeniu funkcie obličiek.
Paracetamol zvyšuje účinok antikoagulačných liečiv (warfarín, kumarínové deriváty) (zvýšené riziko krvácavosti).
Nepiť alkohol.
Tablety obsahujú zmes sodných solí parabénov.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol

1,99 

PANADOL ULTRA RAPIDE 12 šumivých tabliet

Liekom je analgetikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bolestivých stavov ako sú reumatické bolesti, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti pri poranení kostí a kĺbov, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, bolesti pri sinusitíde, menštruačné bolesti, bolesti v hrdle, svalové bolesti pri chrípke a prechladnutí, vírusové infekcie sprevádzané suchým kašľom.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí (vrátane starších osôb)
1 – 2 tablety podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. 
1 tableta je vhodná u osôb s telesnou hmotnosťou 34 – 60 kg. 
2 tablety u osôb s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. 
Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Pri glomerulárnej filtrácii 50 – 10 ml/min sa podávajú jednotlivé dávky v intervale najmenej 6 hodín.
Pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min v intervale 8 hodín. Dĺžka liečby
Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni. Spôsob použitia  Tablety sú určené na perorálne podanie. Tablety sa užívajú rozpustené minimálne v polovici pohára vody. Vzťah k jedlu sa neuvádza. Tableta má deliacu ryhu na jednej strane. Deliaca ryha nie je určená na rozlomenie tablety. Upozornenie Užívanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva.
Liek nesmú užívať dojčiace ženy.
Liek je kontraindikovaný u pediatrickej populácie (do 18 rokov).
Liek nesmú užívať pacienti pri ťažkej renálnej a hepatálnej insuficiencii, akútnej hepatitíde, pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich funkciu pečene.
Dlhodobé alebo nadmerné užívanie kodeínu môže spôsobiť vznik liekovej závislosti.
Súbežné podávania viacerých liekov s obsahom paracetamolu by mohlo viesť k predávkovaniu. Preto pacienti nemajú užívať iné lieky s obsahom paracetamolu.
Liek má mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sorbitol a zvýšený obsah sodíka (398 mg).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, paracetamol, kodeíniumfosfát hemihydrát

5,99 

PARALEN 500 24 tabliet, 500 mg

Paracetamol, liečivo obsiahnuté v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.
Liek nezhoršuje žalúdočné ťažkosti a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užiť aj chorí s vredmi žalúdka a dvanástnika a chorí, ktorí neznášajú kyselinu acetylsalicylovú.
Liek je určený na zníženie horúčky a bolesti pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach. Liek je tiež vhodný pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pri bolestivej menštruácii, bolesti hrdla a bolesti pohybového ústrojenstva nezápalového pôvodu.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci (starší ako 15 rokov) s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg:
Podáva sa 1-2 tablety podľa potreby v časovom odstupe najmenej 4 hodiny do maximálnej dennej dávky 8 tabliet. Najvyššia jednotlivá dávka je 2 tablety. Počas dlhodobej liečby (nad 10 dní) nemá denná dávka prekročiť 5 tabliet. Deti a dospievajúci vo veku 6 -15 rokov:
Podáva sa 1/2 tablety až 1 tableta ako jednorazová dávka. Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Interval možno skrátiť podľa potreby na 4 hodiny, pričom nesmie byť prekročená maximálna celková denná dávka.
U detí s telesnou hmotnosťou je maximálna celková denná dávka 3 tablety (1,5 g paracetamolu).
U detí s telesnou hmotnosťou 26-40 kg je maximálna celková denná dávka 4 tablety (2 g paracetamolu).
U detí s telesnou hmotnosťou 40-50 kg je maximálna celková denná dávka 6 tabliet (3 g paracetamolu).
Tabuľka s odporúčaným dávkovaním lieku je uvedená v SPC (časť 4.2)

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Je nutné dávkovanie upravovať: pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min sa môže podať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min každých 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U týchto pacientov po odporúčaní lekára nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Dĺžka liečby:
Bez súhlasu lekára neužívajte tablety nepretržite dlhšie ako 1 týždeň. Dieťaťu nepodávajte tablety bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 3 dni Spôsob použitia Tablety, ktoré je možné deliť aj podať rozdrvené, sa užívajú počas jedla alebo tesne pred jedlom, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie.
Tableta sa môže rozdeliť na 2 rovnaké dávky. Upozornenie Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou.
U dojčiacich žien pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné prerušiť dojčenie.
U detí mladších ako 6 rokov a/alebo u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 20 kg je liek kontraindikovaný.
Neužívať súbežne ďalšie lieky obsahujúce paracetamol.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou formou hepatálnej insuficiencie, a/alebo akútnou hepatitídou.
Nepiť alkohol.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol

1,79 

Zobrazených 1–10 z 9412 výsledkov