Dom a záhrada

Ambulex rukavice NITRYLOVÉ veľ. M, modré, nesterilné, nepúdrované, 1×100 ks

Ochranné rukavice určené pre rôzne výkony v zdravotníctve napr. vyšetrovanie, ošetrovanie, diagnostika. Vyrobené zo syntetického nitrylového kaučuku. Bezpečné pre kontakt s potravinami. V súlade s harmonizovanými normami EN 455, EN 374, EN 420.
Nesterilné a určené na jednorazové použitie. Hladký povrch, textúrované konce prstov. Pružné, nepúdrované. Pevné, ale zachovávajú v rukách maximálnu citlivosť. Poskytujú vynikajúcu bariéru. Rolovaná manžetka pre ľahšie navliekanie. Univerzálny tvar pravá/ľavá. Obojstranne potiahnuté polymérom. Farba modrá.
Spôsob použitiaRukavice na jednorazové použitie. Použitie podľa potreby (pre diagnostické alebo liečebné zákroky, pre manipuláciu s kontaminovaným alebo znečisteným materiálom).
Pred použitím je potrebné rukavice vždy skontrolovať voči možnému mechanickému poškodeniu, napr. diery alebo praskliny. V prípade pochybností nepoužiť takéto rukavice ale použiť nový pár. Pred natiahnutím rukavíc sa odporúča mať pokožku rúk dôkladne vysušenú.
Použiť minimálne 1 pár rukavíc na jedného pacienta a po dobu jedného postupu (zákroku). V prípade, že sa pokožka dostane do styku s nejakými chemikáliami (kontaminantami), je potrebné ruky okamžite dôkladne umyť veľkým množstvom vody a mydlom. Rukavice kontaminované krvou alebo telesnými tekutinami by mali byť zlikvidované ako zdravotnícky odpad.

13,99 

TENA DISPOSABLE BIB S/M 37X48 cm podbradník 1×150 ks

Podbradník TENA sa používa v sociálnej a domácej starostlivosti pri kŕmení. Je vyrobený z buničiny a polyetylénovej fólie. Určený na jednorazové použitie. Spôsob použitiaPodbradník uviažte okolo krku.

12,79 

TIELLE obväz hydropolymérový lepivý 11x11cm, 1 ks

Polopriepustný univerzálny penový obväz pre liečbu mokvajúcich rán.
Krytie mokvajúcich rán. Kontaktná vrstva chráni ranu, absorpcia sekrétu. Musia byť obviazané gázovým alebo elastickým obväzom.
Spôsob použitiaRana aj jej okolie sa vyčistí fyziologickým roztokom. Koža okolo rany musí byť čistá a suchá. Zvolí sa veľkosť obväzu tak, aby presahovala ranu 2 cm. Obväz sa umiestni na ranu bielou stranou tak, aby rana bola v strede obväzu. Biatan sa obviaže gázovým alebo elastickým obväzom podľa pokynov lekára. Preväz sa urobí o dva alebo tri dni (podľa pokynov lekára), alebo keď sa sekrét v penovom obväze blíži k jeho okrajom na 1 cm.

3,10 

PEHAZELL VATA v prírezoch buničitá (18,5×28,5 cm) 1×500 g

Buničitá vata obväzová vinutá v prírezoch, nesterilná, vysoko bielená, mäkká a nasiakavá.
(zloženie 100 % bavlna alebo zmes 67 % bavlny a 33 % viskózovej striže)
 
Buničitá vata obväzová vinutá na lekárske (tlaková poduška pri obväzoch, odložka pri menších operačných zákrokoch), hygienické i kozmetické účely. Spôsob použitiaZ balenia sa použije potrebné množstvo buničitej vaty. Používa sa jednorazovo v množstve podľa potreby.

1,73 

VATA strihaná, buničitá nesterilná (20x30cm) 1×500 g

Buničitá strihaná nesterilná vata bielená, mäkká. Môže slúžiť ako: tlaková poduška pri obväzoch, odložka pri menších operačných zákrokoch a na hygienické účely. Spôsob použitiaZ balenia sa použije potrebné množstvo buničitej vaty, podľa toho na aký účel má slúžiť.

1,73 

PUR-ZELLIN vata buničitá, stáčaná, delená 4×5 cm, 1 bal po 500 ks = 1 kotúč

Buničitá bielená, mäkká vata delená stáčaná do kotúča (4×5 cm po 500 ks).
 
Vata môže slúžiť ako tlaková poduška pri obväzoch, podložka pri menších operačných zákrokoch a na hygienické účely. Spôsob použitiaZ balenia sa vyberie potrebné množstvo buničitej vaty, podľa toho na aký účel má byť použitá.

1,49 

PEHAZELL VATA vinutá buničitá 1×1000 g

Buničitá vata obväzová vinutá, nesterilná, vysoko bielená, mäkká a nasiakavá (zloženie 100 % bavlna alebo zmes 67 % bavlny a 33 % viskózovej striže). Buničitá vata obväzová vinutá na lekárske (tlaková poduška pri obväzoch, odložka pri menších operačných zákrokoch), hygienické i kozmetické účely. Spôsob použitiaZ balenia sa použije potrebné množstvo buničitej vaty. Používa sa jednorazovo v množstve podľa potreby.

3,77 

VATA OBVÄZOVÁ skladaná, nesterilná, zmes 1×50 g

– vďaka vybraným surovinám (bavlne a jemnej viskózovej striži) je výlučne určená pre liečebné, chirurgické účely a pre zubné lekárstvo
  Spôsob použitiaZ balenia sa použije potrebné množstvo obväzovej vaty, podľa toho na aký účel má slúžiť. Môže slúžiť ako tlaková poduška pri obväzoch, tiež ako podložka pri menších operačných zákrokoch. Je vhodné ju použiť aj na rôzne hygienické účely.

0,69 

NUK EASY LEARNING DETSKÝ PRÍBOR MINI lyžička a vidlička, rôzne farby, 1×1 set

Lyžička a vidlička v balení. Bez obsahu BPA. Mix rôznych farebných motívov v kartóne.
Perfektné pre deti vďaka malým rozmerom, Ergonomicky správne protišmykové rukoväte s výstupkami, ktoré navyše stimulujú hmat, Zaoblené okraje a zuby pre maximálne bezpečie, Vhodný pre deti od 8 mesiacov.
Spôsob použitiaPríbor pre deti na nácvik a stimuláciu správneho držania lyžičky a vidličky. Pomáha ďeťom naučiť sa jesť samostatne.
Poznámka: Na stránke ilustračné foto rôznych farieb.

4,39 

NUK DETSKÉ ZDRAVOTNÉ NOŽNICE S KRYTOM rôzne farby, 1×1 ks

Nožnice pre jemnú starostlivosť o detské nechty. 1ks v balení. Mix rôznych farieb ( rukovätí ) v kartóne.
bezpečné a presné strihanie vďaka okrúhlym špičkám, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, dodávané s ochranným krytom, protišmyková plocha v uchopovacej časti. 
Spôsob použitiaNožnice na bežnú starostlivosť o detské nechty – na strihanie nechtov. Po použití kvôli bezpečnosti nasadiť ochranný kryt. 
Poznámka: Na stránke ilustračné foto rôznych farieb.

3,59 

Zobrazených 1–10 z 425 výsledkov