Bylinné čaje

FYTO MELATON Bylinný UKĽUDŇUJÚCI ČAJ 20×1,5 g (30 g)

Bylinný čaj v nálevových vreckách. Spôsob použitia1 čajové vrecúško sa zaleje 250 ml vriacej vody a lúhuje sa 15 minút. Čaj sa pije 2-3x denne.

2,19 

HERBEX VEČERNÝ ČAJ bylinný čaj 20×3 g (60 g)

Zmes bylín.
Zloženie: medovka lekárska, nechtík lekársky, kvet topoľovky. Spôsob použitia1 čajové vrecúško sa zaleje 0,5 l vriacej vody a lúhuje sa 10 minút. Odporúča sa piť večer pred spaním. 

1,99 

HERBEX IQ ČAJ S GINKOM bylinný čaj 20×3 g (60 g)

Čajová zmes – 100% prírodný produkt s obsahom kofeínu a vitamínu C.
Zloženie: zelený čaj, damiana, , ginko biloba 20 %, gotu cola, imelo , vitamín C , aróma opuncie Spôsob použitia1 vrecko zelejeme 0,5 l vriacej vody a necháme 10 minút vylúhovať. Max. 1-2 vrecká denne.
Upozornenie: Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávať mimo dosahu detí. Skladovať na suchom mieste v tme do 25°C.

2,19 

HERBEX ČAJ NA NERVY bylinný čaj 20×3 g (60 g)

Bylinná zmes v nálevových vrecúškach. Spôsob použitia1 čajové vrecúško sa zaleje 5 dl vriacej vody a lúhuje sa 10 minút.  

1,99 

HERBEX UROLOGICKÝ ČAJ bylinný čaj 20×3 g (60 g)

Bylinná zmes v nálevových vrecúškach.
Zloženie: žihľava dvojdomá, list brezy bradavičnatej, medovka lekárska, materina dúška, praslička roľná, vŕbovka malokvetá, ľanové semeno. Spôsob použitia1 čajové vrecúško sa zaleje 5 dl vriacej vody a lúhuje sa 10 minút.  

2,29 

HERBEX UROLOGICKÝ ČAJ S BRUSNICAMI bylinný čaj 20×3 g (60 g)

Bylinná zmes porciovaná, v nálevových vrecúškach.
Zloženie: kvet ibišteka, žihľava dvojdomá, list brezy bradavičnatej, brusnica obyčajná 14%, medovka lekárska, materina dúška, praslička roľná, vŕbovka malokvetá, ľanové semeno.  Spôsob použitia1 čajové vrecúško sa vloží do šálky a zaleje vriacou vodou. Necháme sa vylúhovať po dobu 10 minút. Odporúča sa piť 2x denne.

2,19 

LEROS URCYSTON PLANTA spc 20×1,5 g

Čajová zmes je fytofarmakum. Hlavným nositeľom liečebného účinku je list medvedice lekárskej. Antibakteriálny účinok medvedice lekárskej je vhodne doplnený ďalšími liečivými rastlinami, ktoré jej účinok zvyšujú a pôsobia priaznivo pri ochorení močovej sústavy. Používa sa ako doplnková liečba pri akútnych a infekčných urologických ochoreniach, chronických zápaloch močových ciest, akútnych a chronických zápaloch močového mechúra. Pôsobí antisepticky (protibakteriálne), protizápalovo, podporuje vylučovanie moču a uvoľňuje kŕče hladkých svalov.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Čaj sa pije teplý 3-5x denne. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím.
Nie je určený na dlhodobé používanie. Nepoužívať dlhšie ako 2 týždne. Ak sa príznaky ochorenia počas prvého týždňa užívania zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.
Liečba sa môže opakovať najviac 5x ročne. Spôsob použitia Jedno vrecko (1,5 g) sa zaleje šálkou (¼ l) vriacej vody a vylúhuje sa v prikrytej nádobe 10 minút. Na zvýšenie účinku sa odporúča pridať k záparu na špičku noža sódu bikarbónu. Upozornenie Počas tehotenstva je čajovina kontraindikovaná.
U dojčiacich žien je čajovina kontraindikovaná.
U detí do 12 rokov je čajovina kontraindikovaná.
Pri opuchoch spôsobených nedostatočnou funkciou srdca a obličiek a pri precitlivenosti na niektorú zložku čajoviny sa nesmie použiť.
Nepodávať spolu s kyslými jedlami a kyslo reagujúcimi liekmi.
U citlivých osôb môže dôjsť k žalúdočným ťažkostiam alebo výskytu alergickej kožnej reakcie.
Môže spôsobiť hnedé zafarbenie moču.
Uchovávať na suchom mieste pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale, chrániť pred svetlom.
Účinné látkyrumanček kamilkový – kvet (Matricariae flos), praslička roľná – vňať (Equiseti herba), baza čierna – kvet (Sambuci nigrae flos), čučoriedka obyčajná – vňať (Myrtilli herba), medvedica lekárska – list (Uvae ursi folium), zlatobyľ – vňať (Solidaginis herba), dúška tymiánová – vňať (Thymi herba)

1,39 

LEROS SPECIES UROLOGICAE PLANTA spc 20×1,5 g

Dezinfekčný účinok medvedice lekárskej (Uvae ursi folium) je v čajovine vhodne doplnený ďalšími zložkami, ktoré zvyšujú tento účinok a pôsobia priaznivo pri urologických ochoreniach. PoužitiePomocný liek na zápalové ochorenie močových ciest (akútne a infekčné urologické ochorenie, chronické zápaly močových ciest, akútne a chronické zápaly močového mechúra). Pôsobí močopudne, antisepticky (protibakteriálne) a uvoľňuje kŕče hladkého svalstva. Bez porady s lekárom neužívajte viacej ako 2 týždne. Ak sa počas liečby príznaky ochorenia nezlepšia, poraďte sa s lekárom. Liečba sa môže opakovať najviac 5 krát ročne. Spôsob použitiaZáparové vrecká – Vrecko (1,5 g) sa zaleje šálkou (1/4 litra) vriacej vody a vylúhuje v prikrytej nádobe 10 minút. Na zvýšenie účinku sa odporúča pridať k záparu na hrot noža sódu bikarbónu. Čaj sa pije teplý 3-5x denne, nezávisle na jedle. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím.
Účinné látkybaza čierna – kvet (Sambuci nigrae flos), stavikrv vtáčí – vňať (Polygoni avicularis herba), breza – list (Betulae folium), žihľava – vňať (Urticae herba), ihlica tŕnistá – koreň (Ononidis radix), petržlen – koreň (Petroselini radix), rebríček obyčajný – vňať (Millefolii herba), medvedica lekárska – list (Uvae ursi folium)

1,39 

LEROS NATUR OBLIČKY, MOČOVÉ CESTY ČAJOVINA 20×1,5 g (30 g)

Bylinný čaj v nálevových vreckách.
Zloženie: brezový list (30 %), zlatobyľová vňať (15 %), vresová vňať (15 %), prasličková vňať (15 %), stavikrvová vňať (10 %), vňať mäty piepornej (10 %), koreň ihlice tŕnistej (5 %). Spôsob použitiaNálevové vrecko prelejte asi 250 ml vody a nechajte luhovať 10 minút. Dospelí: 2-4 šálky denne, deti od 3 rokov: 1-2 šálky denne.
Upozornenie: Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Pri chronických ochoreniach obličiek, pri opuchoch spôsobených nedostatočnosťou srdca konzultujte pitie čaju s lekárom. Nepoužívajte pri precitlivenosti na niektorú zložku čajovej zmesi.

2,99 

LEROS NATUR MOČOVÉ CESTY S BRUSNICOU ČAJOVINA 20×1,5 g

Bylinný čaj tvorí:
Vresová vňať (25%), ibištekový kvet, zlatobyľová vňať (20%), aníz (15%), oplodie šípky (10%), brusnicová šťava – suchý extrakt 5%. Spôsob použitiaČaj pripravený zaliatím nálevového vrecka 0,25l vriacej vody a zaparením sa odporúča piť viackrát denne. Dospelí: 2-4 šálky za deň. Deti od 4 rokov: 1-2 šálky za deň. Neprekračujte uvedené dávkovanie.

2,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 114