Prípravky na starostlivosť o pery

ZOVIRAX crm der (tuba Al) 1×2 g

Liek je dermálny krém, patrí do skupiny liekov proti kožným vírusovým ochoreniam. Používa sa na liečbu oparov na perách a tvári vyvolaných vírusom Herpes simplex v štádiu svrbenia, pálenia alebo pľuzgierikov. 
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Krém sa aplikuje hneď pri prvých prejavoch alebo príznakoch infekcie na postihnuté miesto 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s výnimkou noci).
Trvanie liečby: najmenej 4 dni. Ak nenastane zlepšenie, je možné v liečbe pokračovať ďalších 6 dní. Ak pretrvávajú príznaky aj po 10 dňoch liečby, je nutné kontaktovať lekára. Spôsob použitia Krém sa môže používať len na kožu (dermálne použitie). Nanáša sa v tenkej vrstve tak, aby úplne pokryl celú postihnutú oblasť a polcentimetrový okraj okolitej zdravej pokožky. Pred ošetrením postihnutej oblasti a po ňom sa vždy umyjú ruky. Postihnutú oblasť netreba vystavovať zbytočnému treniu ani ju utierať uterákom, zabráni sa tak zhoršeniu a šíreniu infekcie. Upozornenie Liek možno použiť v tehotenstve a tiež počas dojčenia v prípade, ak potenciálny prínos liečby prevyšuje možné riziko.
Neodporúča sa nanášať krém na sliznicu ústnej dutiny a oka.
Liek sa neodporúča používať u pacientov s oslabeným imunitným systémom (napr. pacienti s AIDS alebo pacienti po transplantácii kostnej drene). Liečba akejkoľvek infekcie u týchto pacientov musí prebiehať pod dohľadom príslušného špecialistu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyaciklovir

10,79 

HERPESIN KRÉM crm (tuba Al) 1×2 g

Liek obsahuje aciklovir, ktorý zabraňuje množeniu vírusu v ľudskom organizme. Liek sa používa na liečbu oparov perí a tváre u dospelých a detí.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Krém sa nanáša v tenkej vrstve, optimálne už v prodromálnom štádiu, a to na postihnuté miesto a na polcentimetrové okolie zdravej kože. Obvykle sa aplikuje 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s vynechaním nočnej dávky).
Liečba má trvať 5 dní. Ak nenastane zlepšenie, je možné v liečbe pokračovať ešte ďalších 5 dní. Ak pretrvávajú príznaky aj po 10 dňoch liečby, je nutné kontaktovať lekára. Spôsob použitia Liek je určený na dermálne použitie.
Pred nanesením dermálneho krému na postihnuté miesto, aj potom, je nutné si umyť ruky. Pri nanášaní je potrebné vyvarovať sa treniu postihnutého miesta alebo dotykov okolitých tkanív vreckovkou. Vylúči sa tak zhoršenie alebo prenos infekcie na iné miesto. Upozornenie Tehotné a dojčiace ženy môžu tento liek používať len na odporúčanie lekára.
Krém sa používa len na opary v oblasti úst a tváre. Neodporúča sa nanášať ho na sliznicu ústnej dutiny, oka alebo pošvy, nakoľko môže spôsobiť ich podráždenie. Nesmie sa používať na liečbu genitálnej herpetickej infekcie. Obzvlášť je potrebné vyhnúť sa kontaktu krému s očami.
U pacientov s výrazným oslabením imunity (napr. AIDS ochorenie alebo transplantácia kostnej drene) sa má zvážiť užívanie perorálneho acikloviru. Títo pacienti by mali konzultovať s lekárom liečbu akejkoľvek infekcie. 
Liek obsahuje cetylakohol, metylparabén a propylparabén.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyaciklovir

7,09 

VITALOS Balzam na pery cherry SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos – balzam na pery cherry s obsahom vitamínov.
Vyživuje a hydratuje pokožku, pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,89 

VITALOS Balzam na pery medový SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos balzam na pery medový:
pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, pery vyživuje a hydratuje, obsahuje vitamíny, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,69 

VITALOS Balzam na pery neutral SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos balzam na pery s obsahom vitamínov, neutral:
vyživuje a hydratuje pokožku, pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,79 

NEUTROGENA Balzam na suché a popraskané pery SPF 4 1×4,8 g

Tyčinka na pery:
Upokojuje suché pery Pôsobí protizápalovo a hojivo Chrání pery pred slnečným žiarením
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie.

3,79 

Jelení loj pomáda na pery 1×12 g

Jelení loj je určený ku zvláčnenie pokožky a k jej ochrane proti poveternostným vplyvom. Použitie na pery, líca aj pokožku celého tela. Spôsob použitia Vhodný na bežné použitie. Podľa potreby sa aplikuje na pery niekoľkokrát denne.

1,79 

Jelení loj s aloe pomáda na pery 1×4,5 g

Jelení loj s aloe pomáda na pery – má regeneračné, hydratačné účinky. Spôsob použitia Vhodná na bežné použitie, každodenná staroltlivosť o pery.

2,49 

VITALOS Balzam na pery cherry SPF 15 vitamínový 1×1 ks

Vitalos- balzam na pery:
pôsobí na popraskané a vysušené pery, vyživuje a chrání ich pred slnečným žiarením.

  Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie.

2,19 

VITALOS Balzam na pery vanilka SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos balzam na pery s obsahom vitamínov a príchuťou vanilky:
vyživuje a hydratuje pokožku, pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,89 

Zobrazených 1–10 z 50 výsledkov