Prípravky na starostlivosť o pery

ZOVIRAX crm der (tuba Al) 1×2 g

Liek je dermálny krém, patrí do skupiny liekov proti kožným vírusovým ochoreniam. Používa sa na liečbu oparov na perách a tvári vyvolaných vírusom Herpes simplex v štádiu svrbenia, pálenia alebo pľuzgierikov. 
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Krém sa aplikuje hneď pri prvých prejavoch alebo príznakoch infekcie na postihnuté miesto 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s výnimkou noci).
Trvanie liečby: 4 dni. Ak nenastane zlepšenie, je možné v liečbe pokračovať ďalších 6 dní. Ak pretrvávajú príznaky aj po 10 dňoch liečby, je nutné kontaktovať lekára. Spôsob použitia Krém sa môže používať len na kožu (dermálne použitie). Nanáša sa v tenkej vrstve tak, aby úplne pokryl celú postihnutú oblasť a polcentimetrový okraj okolitej zdravej pokožky. Pred ošetrením postihnutej oblasti a po ňom sa vždy umyjú ruky. Postihnutej oblasti sa netreba vystavovať zbytočnému treniu ani ju utierať uterákom, zabráni sa tak zhoršeniu a šíreniu infekcie. Neodporúča sa nanášať krém na sliznicu ústnej dutiny a oka. Upozornenie Liek možno použiť v tehotenstve a tiež počas dojčenia v prípade, ak potenciálny prínos liečby prevyšuje možné riziko.
Obsahuje propylénglykol, cetylalkohol a stearylalkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyaciklovir

10,79 

Acyclovir STADA crm der (tuba Al) 1×2 g

Acyclovir STADA je účinný na liečbu infekcií (pri prvej infekcii aj pri opakovaným infekciách) vyvolaných vírusom Herpes simplex. Používa sa pri opare na perách a tvári a tiež na tlmenie bolesti a svrbenia pri kožných infekciách vyvolaných herpetickými vírusmi. Aciklovir v kréme sa mení na účinné liečivo s protivírusovým účinkom až po prieniku do bunky infikovanej vírusom. Tieto vírusy sa teda sami podieľajú na vzniku látky, ktorá potom bráni ich rozmnožovaniu. Liek môžu používať dospelí, mladiství, deti. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Krém sa aplikuje hneď pri prvých prejavoch alebo príznakoch infekcie na postihnuté miesto 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s výnimkou noci).
Trvanie liečby: 5 dní, v individuálnych prípadoch má pokračovať dovtedy, kým sa pľuzgieriky nezačnú hojiť. Liečba nemá trvať dlhšie ako 10 dní. Spôsob použitia Krém sa môže používať len na kožu (dermálne použitie). Nanáša sa v tenkej vrstve tak, aby úplne pokryl celú postihnutú oblasť a oblasť v tesnej blízkosti s viditeľnými prejavmi infekcie (pľuzgieriky, opuchy, sčervenania). Krém sa nanáša bavlneným tampónom. Ak sa nanáša rukou, treba si pred aplikáciou aj po nej dôkladne umyť ruky, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu vírusovej infekcie na neinfikované miesta pokožky alebo sliznice. Nesmie sa nanášať do očí, úst a vagíny. Upozornenie Obsahuje cetylalkohol a propylénglykol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyaciklovir

5,79 

BIODERMA ABCDerm Péri-oral krém na pokožku v okolí úst 1×40 ml

Krém:
určený na starostlivosť o podráždenú pokožku okolia úst pôsobí regenerujúco a ukľudňujúco  zanecháva pokožku jemnú a vláčnu, predchádza druhotným infekciám a udržuje fyziologické pH pokožky ľahko sa vstrebáva, neobsahuje parfum
Spôsob použitiaPrípravok sa obvykle aplikuje 2x denne. Nanáša sa priamo na očistenú a suchú pokožku okolo úst v potrebnom množstve a jemne sa rozotrie do vstrebania.

12,99 

VITALOS Balzam na pery neutral SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos balzam na pery s obsahom vitamínov, neutral:
vyživuje a hydratuje pokožku, pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,79 

VITALOS Balzam na pery cherry SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos – balzam na pery cherry s obsahom vitamínov.
Vyživuje a hydratuje pokožku, pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,79 

VITALOS Balzam na pery cherry SPF 15 vitamínový 1×1 ks

Vitalos- balzam na pery:
pôsobí na popraskané a vysušené pery, vyživuje a chrání ich pred slnečným žiarením.

  Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie.

2,19 

VITALOS Balzam na pery vanilka SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos balzam na pery s obsahom vitamínov a príchuťou vanilky:
vyživuje a hydratuje pokožku, pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,79 

VITALOS Balzam na pery medový SPF 5 vitamínový 1×1 ks

Vitalos balzam na pery medový:
pôsobí hojivo na popraskané a vysušené pery, pery vyživuje a hydratuje, obsahuje vitamíny, chráni pred slnečným žiarením (SPF 5).
Spôsob použitiaPrípravok je vhodný na bežné použitie. Podľa potreby, aj viackrát denne naniesť v rovnomernej vrstve na pery.

1,69 

DOLIVA SOS BALZAM NA PERY 1×7 ml

balzam na pery obsahuje špeciálnu kombináciu za studena lisovaného olivového oleja z Toskánska, vitamínov a ošetrujúceho dexpantenolu mandľový, avokádový a jojobový olej ochránia pery pred vysušením pery sú jemné a vláčne
Spôsob použitia Niekoľko krát denne sa balzam nanesie v tenkej vrstve na pery. Aplikuje sa podľa potreby (pri pocite suchých pier).

3,99 

DOLIVA OLIVOVÁ TYČINKA NA PERY S MATOVÝM OLEJOM 1×4,8 g

Olivová tyčinka na pery s osviežujúcim mätovým olejom
obsahuje za studena lisovaný olivový olej z Toskánska a vitamín E optimálne chráni a ošetruje pery bez farbív a konzervačných látok bez minerálnych olejov a voskov znášanlivosť dermatologicky testovaná
Spôsob použitia Podľa potreby nanášajte na pery.

4,49 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 69