Špeciálna starostlivosť o pleť

KAWAR SOĽ Z MŔTVEHO MORA kúpeľová soľ 1×500 g

Stopercentná prírodná a čistá soľ pochádza z najväčšieho zdroja minerálneho bohatstva sveta – z Mŕtveho mora. Kryštáliky tejto soli sú úplne odlišné od obyčajných morských solí. Minerálne látky v Mŕtvom mori dosahujú koncentráciu až 32 %, čo je vlastne nasýtený roztok. Soľ: má upokojujúci a relaxačný účinok na celé telo, utišuje svalovú únavu čistí a revitalizuje pokožku, odstraňuje z nej škodlivé látky napomáha pri odstraňovaní kožných problémov, akné a psoriázy (lupienka) rovnako priaznivý účinok má pri reumatických a kĺbových bolestiach – zlepšuje pohyblivosť bolestivých miest Spôsob použitia : Vo vani s teplou vodou (asi 37 ºC) sa rozpustí 250 g soli. V pripravenom kúpeli sa má relaxovať 15 – 20 minút, počas tejto doby pokožka absorbuje minerálne zložky soli. Soľ z nej odstráni všetky nečistoty i nadbytočný tuk, preto počas kúpeľa nie je nutné použiť mydlo ani sprchový gél. Po kúpeli sa telo opláchne čistou vlažnou vodou a aplikuje telové mlieko KAWAR. Pri ochoreniach horných dýchacích ciest priaznivo pôsobí inhalovanie slaného roztoku 1 lyžica soli / 2 l vody. Para sa vdychuje ústami, ako aj nosom. Nie však dlhšie ako päť minút. Horúca para s obsahom soli pôsobí na sliznice dezinfekčne a urýchľuje liečbu.

5,49 

CETAPHIL hydratačné mlieko (Lotion Hydratante) 1×460 ml

Cetaphil hydratačné mlieko
Na základe klinických štúdií viaže vlhkosť a zabraňuje vysušovaniu kože, rýchle sa vstrebáva a zabezpečuje dlhotrvajúcu hydratáciu horných vrstiev kože a obnovuje prirodzenú kožnú bariéru.  Po aplikácii sa koža upokojuje a zachováva si pružnosť. Bez obsahu parfumu a lanolínu, je obzvlášť vhodné pre citlivú a suchú kožu.
Spôsob použitiaHydratačné mlieko sa nanáša na tvár a telo opakovane podľa potreby každý deň.

15,99 

CETAPHIL hydratačný krém (Creme hydratante) 1×85 g

Krém sa rýchlo vstrebáva a pomáha udržiavať prirodzenú kožnú bariéru. Po aplikácii sa koža upokojuje a zachováva si pružnosť. Bez obsahu parfumu a lanolínu je obzvlášť vhodný pre citlivú a suchú kožu. Spôsob použitia Krém sa nanáša na čistú a suchú pleť každý deň, podľa potreby.
Upozornenie: Krém nie je určený pre deti do 1 roku veku.

9,49 

renovality MARHUĽOVÝ OLEJ lisovaný za studena 1×100 ml

Marhuľový olej lisovaný za studena 100 ml. Olej je získavaný z jadier marhúľ. Marhuľový olej patrí medzi luxusnejšie kozmetické oleje. POUŽITIE: Marhuľový olej je vhodný pre každý typ pleti. Pleť je po ošetrení veľmi jemná a pružná. Má zvláčňujúci, čistiaci, výživný a regenerační účinok. Má vysoký obsah nenasýtených esenciálnych kyselín, najmä olejové a linoleové. Nezanecháva pocit mastnoty. Výborné výsledky dosiahnete tiež pri použití vlasového zábalu. Vynikajúci je tiež na ošetrenie ekzémov, akné a popálenín. DÁVKOVANIE: Používajte denne na pokožku alebo pleť. Ideálny výsledok dosiahnete pri nočnej aplikácii po odlíčení pokožky.Kvapkadlom odoberiete z fľaštičky požadované množstvo do dlane ruky, ohrejte v dlani a v masírujte do pokožky.

10,99 

Imunoglukan P4H krém bez parabénov 1×30 g

Kozmetický prípravok na regeneráciu, ochranu a udržiavanie dobrého stavu kože. Intenzívne hydratuje všetky typy pokožky. Starostlivosť o pokožku po:
ožiarení popálení, poranení.

Vhodný na suchú a atopickú kožu. Neobsahuje parabény.
Imunoglukan P4H® krém obsahuje účinnú zložku Imunoglukan®, vyrobenú patentovanou technológiou. Imunoglukan® predstavuje komplex biologicky aktívnych polysacharidov s majoritným zastúpením beta-glukánu pleuran, ktorý je známy ako aktivátor dôležitých buniek imunity − makrofágov.
Formulácia krému je emulzia typu olej vo vode, ktorá udržuje pokožku vláčnu a hydratovanú, napomáha jej prirodzenej obnove. Neobsahuje parabény a je vhodný aj na suchú a atopickú kožu (ekzém, dermatitída, alergia na slnko), ktorú pomáha udržiavať v dobrom stave. Imunoglukan P4H® krém svojím mnohonásobným účinkom obnovuje celkovú integritu (celistvosť) kože pri všetkých typoch pokožky. Spôsob použitiaNa postihnuté miesto naneste primeranú vrstvu krému dva až trikrát denne.
Upozornenie: Len na vonkajšie použitie! Nepoužívajte prípravok, ak ste precitlivený alebo alergický na niektorú jeho zložku. V prípade aplikácie topických kortikoidov nanášajte s časovým odstupom (minimálne 15 minút).

8,99 

topnatur OVSENÝ KÚPEĽ PRE DETI 6 vrecúšok-kúpeľov, 6×25 g

Ovsený kúpeľ je prírodný produkt, ktorý obsahuje jemne mletý a tepelne ošetrený ovos.  
Určený pre veľmi suchú a citlivú pokožku, pre pokožku so sklonom k dermatitíde a k atopickému ekzému, pomáha pri svrbení kože, ukľudňuje pokožku pri podráždení a bodnutí hmyzom, zvláčňuje a hydratuje pokožku. 
Spôsob použitiaObsah vrecka sa pomaly vsype do vane pod prúd tečúcej vody a nechá sa dobre rozpustiť, prípadne sa rozpustí miešaním. V takto pripravenom kúpeli sa odporúča relaxovať 20 minút a bez oplachovania sa pokožka osuší. Ovsený kúpeľ sa aplikuje pravidelne 3x za týždeň. Pri zníženom dávkovaní sa môže ovsený kúpeľ používať aj pre deti.
Ak sa produkt rozmieša v malom množstve vody, môže sa použiť ako pleťová maska. Zároveň sa dá použiť aj ako zábal.

4,49 

BALMANDOL OLEJ sol der (fľ.plast.) 1×225 ml

Olejový roztok sa natiera na pokožku alebo sa pridáva do kúpeľa. Má silný premasťujúci účinok. Jeho hlavnými súčasťami sú mandľový a parafínový olej, ktoré po kúpeli vytvárajú na pokožke tenký zvláčňujúci film, ktorý bráni jej nadmernému vysúšaniu. Olej sa môže použiť i bez odporučenia lekára ako doplnková liečba kožných chorôb, ktoré sú sprevádzané prejavmi suchej kože s praskajúcou alebo lúpajúcou sa pokožkou, napríklad endogénny ekzém (neurodermatitída), suchá lúpajúca sa koža (sebostáza), precitlivená a suchá pokožka dojčiat a malých detí, starecká koža (najmä svrbiaca), lupienka a poruchy rohovatenia charakterizované tvorbou šupín (ichtyóza). 
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Odporúčané množstvo lieku pre celkový kúpeľ je 15-30 ml, pre celkový kúpeľ dojčiat 5-10 ml. Doba liečebného kúpeľa je 10-15 minút. Kúpeľ je vhodné uskutočňovať 2-3x týždenne. Ak sa do 6 týždňov od začatia liečby príznaky ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršia, je potrebné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Dermálny roztok je určený na vonkajšie použitie. Pred liečebným olejovým kúpeľom sa odporúča uskutočniť očistný kúpeľ (nikdy v opačnom poradí). Stanovené množstvo oleja sa naleje do kúpeľa a rozmieša. Odporúčaná teplota vody je 35 °C (uvedenú teplotu vody nie je nutné dodržať). Po kúpeli sa odporúča kožu osušiť ľahkými dotykmi uterákom (nie trením). Po liečebnom kúpeli by sa nemali používať telové šampóny a mydlo. Olej je možné použiť i ako kožný olej, napr. po osprchovaní na vlhkú pokožku. Upozornenie Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek môže nepriaznivo ovplyvniť vstrebávania iného dermatologika, preto sa odporúča použiť iné lokálne lieky v časových odstupoch.
Po kúpeli je potrebné vaňu umyť koncentrovaným (neriedeným) čistiacim prostriedkom, pretože hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparafín tekutý, mandľový olej (Amygdalus communis)

6,97 

BALNEUM HERMAL add bal 1×200 ml

Prísada do kúpeľa pokrýva pokožku olejovým filmom, ktorý slúži ako prechodná ochranná vrstva až do obnovenia prirodzeného tukového kožného plášťa. Znižuje uvoľňovanie fyziologických faktorov, ktoré zadržujú vodu v rohovej vrstve kože. Znižuje tiež zvýšené odparovanie vody u kožných chorôb, ako sú ekzémy a lupienka. Okrem toho tiež uľahčuje odlučovanie lupín. Použitie  Vhodné u tých pacientov, ktorí majú v pokožke nedostatok látok tukovej povahy a suchú, ľahko svrbiacu kožu. Zvláštnou výhodou je príjemný spôsob opätovného obnovenia prirodzeného mastného povrchu kože.
Používa sa na podpornú liečbu tých pacientov, ktorí majú ťažkosti so suchou a svrbiacou kožou, ako napríklad u atopického ekzému. Používať prísadu je tiež možné u malých detí a dojčiat s citlivou kožou. Do ďalšieho spektra použitia patrí seborrhoická dermatitída dojčiat a malých detí, chronické druhy ekzému (ekzém predkolenia, neurodermatitída), zápaly kože z opotrebovania, starecká koža, ichtyózy a lupienka. Liek môžu používať dospelí, deti i mladiství aj bez odporúčania lekára.
Liek je možné používať i počas tehotenstva a dojčenia.
Spôsob použitiaPoužíva sa ako prísada do kúpeľa. Na jeden kúpeľ (150 l vody) sa používa 30-45 ml olejového roztoku (2-3 plné uzávery). Na detský kúpeľ (25 l vody) sa používa 5 ml olejového roztoku (1/3 plné uzávery). Na čiastočný kúpeľ (5 l vody) sa používa 1 ml olejového roztoku (1/4 kávovej lyžičky). Odmerané množstvo olejového roztoku sa pridá do vodného kúpeľa (nikdy nie naopak) a dôkladne a rovnomerne sa rozmieša. Odporúča sa kúpele pripravovať v odstupe 2-3 dní, v prípade potreby aj denne. Doba kúpeľa by nemala byť dlhšia ako 15-20 minút (u dojčiat a batoliat len pár minút). V prípade použitia pri sprchovaní sa neriedený olejový roztok nanesie na navlhčenú pokožku a potom sa jemne osprchuje. Teplota vody by nemala prekročiť 36 °C. Po kúpeli sa koža osuší ľahkými dotykmi osušky; silné trenie znižuje liečebný účinok. Upozornenie:
Nesmie sa používať v prípade potvrdenej precitlivenosti (alergie).
V prípadoch závažných poranení kože a akútnych kožných ochorení neznámeho pôvodu, závažných febrilných a infekčných ochorení, tuberkulózy, srdcovej insuficiencie a hypertenzie, by sa celkové kúpele, vrátane tých s pridaním lieku Balneum Hermal, mali používať len po konzultácii s lekárom.
Nesmie sa aplikovať v oblasti očí. Pri náhodnom kontakte s očami sa majú oči ihneď vypáchnuť veľkým množstvom studenej vody. Ak podráždenie pretrváva, je potrebné poradiť sa s lekárom alebo oftalmológom.
Účinné látkysójový olej (Glycine soya)

4,59 

BALNEUM HERMAL add bal (fľ.PVC) 1×500 ml

Prísada do kúpeľa pokrýva pokožku olejovým filmom, ktorý slúži ako prechodná ochranná vrstva až do obnovenia prirodzeného tukového kožného plášťa. Znižuje uvoľňovanie fyziologických faktorov, ktoré zadržujú vodu v rohovej vrstve kože. Znižuje tiež zvýšené odparovanie vody u kožných chorôb, ako sú ekzémy a lupienka. Okrem toho tiež uľahčuje odlučovanie lupín. Použitie  Vhodné u tých pacientov, ktorí majú v pokožke nedostatok látok tukovej povahy a suchú, ľahko svrbiacu kožu. Zvláštnou výhodou je príjemný spôsob opätovného obnovenia prirodzeného mastného povrchu kože.
Používa sa na podpornú liečbu tých pacientov, ktorí majú ťažkosti so suchou a svrbiacou kožou, ako napríklad u atopického ekzému. Používať prísadu je tiež možné u malých detí a dojčiat s citlivou kožou. Do ďalšieho spektra použitia patrí seborrhoická dermatitída dojčiat a malých detí, chronické druhy ekzému (ekzém predkolenia, neurodermatitída), zápaly kože z opotrebovania, starecká koža, ichtyózy a lupienka. Liek môžu používať dospelí, deti i mladiství aj bez odporúčania lekára.
Liek je možné používať i počas tehotenstva a dojčenia.
Spôsob použitiaPoužíva sa ako prísada do kúpeľa. Na jeden kúpeľ (150 l vody) sa používa 30-45 ml olejového roztoku (2-3 plné uzávery). Na detský kúpeľ (25 l vody) sa používa 5 ml olejového roztoku (1/3 plné uzávery). Na čiastočný kúpeľ (5 l vody) sa používa 1 ml olejového roztoku (1/4 kávovej lyžičky). Odmerané množstvo olejového roztoku sa pridá do vodného kúpeľa (nikdy nie naopak) a dôkladne a rovnomerne sa rozmieša. Odporúča sa kúpele pripravovať v odstupe 2-3 dní, v prípade potreby aj denne. Doba kúpeľa by nemala byť dlhšia ako 15-20 minút (u dojčiat a batoliat len pár minút). V prípade použitia pri sprchovaní sa neriedený olejový roztok nanesie na navlhčenú pokožku a potom sa jemne osprchuje. Teplota vody by nemala prekročiť 36 °C. Po kúpeli sa koža osuší ľahkými dotykmi osušky; silné trenie znižuje liečebný účinok. Upozornenie:
Nesmie sa používať v prípade potvrdenej precitlivenosti (alergie).
V prípadoch závažných poranení kože a akútnych kožných ochorení neznámeho pôvodu, závažných febrilných a infekčných ochorení, tuberkulózy, srdcovej insuficiencie a hypertenzie, by sa celkové kúpele, vrátane tých s pridaním lieku Balneum Hermal, mali používať len po konzultácii s lekárom.
Nesmie sa aplikovať v oblasti očí. Pri náhodnom kontakte s očami sa majú oči ihneď vypáchnuť veľkým množstvom studenej vody. Ak podráždenie pretrváva, je potrebné poradiť sa s lekárom alebo oftalmológom.
Účinné látkysójový olej (Glycine soya)

9,99 

BALNEUM HERMAL PLUS add bal (fľ.PVC) 1×200 ml

Liek pokrýva pokožku olejovým filmom, ktorý slúži ako dočasná ochranná vrstva až do obnovenia prirodzenej tukovej zložky kože. Balneum Hermal Plus znižuje uvoľňovanie fyziologických faktorov, ktoré zadržiavajú vodu v zrohovatenej vrstve kože. Znižuje tiež zvýšené odparovanie vody v dôsledku kožných chorôb, ako sú ekzémy a lupienka. Okrem toho, uľahčuje aj odlupovanie šupiniek kože. Použitie lieku je vhodné u pacientov s prirodzene nízkym obsahom tukových látok v koži a s neustále suchou a svrbiacou kožou. Osobitnou výhodou je obnovenie rovnováhy prirodzených lipidov kože.
Používa sa napodpornú liečbu pacientov, ktorí majú problémy s výrazne suchou a svrbiacou kožou. Používať je tiež možné u malých detí a dojčiat s citlivou pokožkou. Rozsah použitia zahŕňa atopický (dojčenský) ekzém, neurodermatitídu, lupienku a ichtyózu. Liek môžu používať dospelí, deti a dospievajúci bez odporúčania lekára.
Spôsob použitiaLiek sa má pred použitím pretrepať! Liek sa môže používať aj počas tehotenstva a dojčenia. Frekvencia použitia závisí od typu, rozsahu a závažnosti príznakov a je individuálna. Odporúča sa kúpele pripravovať v intervale 2 – 3 dní, v prípade potreby aj denne. Na 1 kúpeľ (150 l vody) sa používa 30 – 45 ml olejového roztoku, čo zodpovedá 2 – 3 odmerkám (skrutkový uzáver). Na čiastočný kúpeľ (5 l vody) sa používa 1 ml olejového roztoku, čo zodpovedá 1/4 kávovej lyžičky. Pediatrická populácia: Na detský kúpeľ (25 l vody) sa používa 5 ml olejového roztoku, čo zodpovedá 1/3 odmerky (skrutkový uzáver).
Aby sa dosiahlo lepšie premastenie kože, možno zvýšiť koncentráciu olejového roztoku v kúpeli dvojnásobne až trojnásobne. Teplota vodného kúpeľa nemá prekročiť 36 °C (nižšia teplota vodného kúpeľa, asi 32 °C, je pre premastenie kože vhodnejšia, zmiernenie svrbenia je výraznejšie). Dĺžka kúpeľa je individuálna, nemá byť dlhšia ako 15 – 20 minút. U dojčiat a batoliat zvyčajne postačuje len kúpeľ v trvaní niekoľkých minút. Po kúpeli sa koža zľahka utrie uterákom; silné trenie znižuje terapeutický účinok. Môže používať aj pri sprchovaní. V tomto prípade sa nezriedený olejový roztok nanesie na navlhčenú pokožku a potom sa jemne osprchuje. Upozornenie:
Používanie v gravidite a v období laktácie je možné.
Používať len po konzultácii s lekárom.
Nesmie prísť do kontaktu s očami.
Vaňa, sprchovací kút a detská vanička (ak sa používa) sa majú preto vyčistiť ihneď po každom kúpeli použitím bežného čistiaceho prostriedku a majú sa opláchnuť horúcou vodou.
Účinné látkysójový olej (Glycine soya), lauromakrogol

6,19 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 65