Zdravie

MedPharma ZELENÝ ČAJ 200 MG + Vit. E + Se + Zn tbl 60+7 zadarmo (67 ks)

Výživový doplnok s obsahom zeleného čaju, vitamínu E, zinku a selénu.
Vitamín E, selén, zinok prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Selén a zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Spôsob použitiaPrípravok sa obvykle používa v dávke 1 tableta denne. Tabletu je vhodné prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody.
Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! 

6,99 

MedPharma OVULAČNÝ TEST KOMFORT 1×2 ks

Zdravotnícka diagnostická pomôcka ovulačný test. Určený pre samovyšetrovanie. In vitro diagnostikum. 
Test zisťuje prítomnosť luteinizačného hormónu (LH) v moči. Luteinizačný hormón (LH) je zodpovedný za záverečnú fázu dozrievania a následnú ovuláciu vajíčka. K prudkému, ale krátkodobému zvýšeniu hladiny luteinizačného hormónu dochádza 24–36 hodín pred ovuláciou. Toto zvýšenie je nazývané LH nárast. Ak príde k pohlavnému styku v priebehu prudkého LH nárastu (v deň pred ovuláciou a v deň ovulácie tzn. v období 24–36 hodín po náraste luteinizačného hormónu), je najväčšia pravdepodobnosť prirodzene otehotnieť.
Pre komfortné použitie priamo do prúdu moču, ). Test je vysoko citlivý (citlivosť 20 mIU/ml), rýchly a hygienický. Test pre presné stanovenie termínu ovulácie a tak i zvýšenia možnosti otehotnenia.  TESTOVACIA SADA OBSAHUJE: 1 návod k použitiu, 2 balíčky: v každom 1 testovacia tyčinka a vysúšadlo.
Spôsob použitiaTESTOVANIE
1. Stanovenie začiatku testovania
Pre stanovenie dňa začiatku testovania, je treba určiť dĺžku Vášho menštruačného cyklu. Dĺžku menštruačného cyklu (jednej periódy) stanovíte počtom dní od prvého dňa menštruácie do posledného dňa pred začiatkom ďalšej menštruácie. Vašu priemernú dĺžku menštruačného cyklu vyhodnoťte porovnaním za niekoľko posledných mesiacov. Vzhľadom k tomu, že sa dni menštruačného cyklu u každej ženy mení, nájdite si deň, kedy by ste mali začať s testovaním v tabuľke periodického testovania viď príbalový leták. Od tohto dňa vykonajte jeden test každý deň po dobu 6 dní periódy alebo po dobu, než sa preukáže zvýšený nárast LH (tzn. najplodnejšie obdobie). Ak je menštruačný cyklus kratší ako 21 dní alebo dlhší ako 38 dní, je potrebné testy vykonávať podľa pokynov lekára. Ak si nie ste istá, mali by ste začať s testovaním 11. deň od 1. dňa menštruácie, pretože priemerná dĺžka cyklu je 28 dní.
2. Odber vzorky Testovanie je najlepšie vykonávať medzi 10. hodinou ráno a 8. hodinou večer. Nevykonávajte test s prvým ranným močom, pretože je koncentrovaný a mohol by signalizovať „falošne pozitívny“ výsledok. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov sa snažte testovanie vykonávať každý deň približne v rovnakú dobu. Dve hodiny pred odberom vzorky moču je treba obmedziť príjem tekutín.
3. Vykonanie testu. Pred použitím si prosím pripravte merač času.
3.1. Vyberte testovaciu tyčinku z alumíniového obalu, odstráňte krytku a ihneď použite.
3.2. Pridržte odkrytú absorpčnú časť testovacej tyčinky smerom nadol v prúde moču len do doby, než je úplne mokrá.
3.3. Vyberte, krytkou zakryte absorpčnú špičku a položte na rovný povrch okienkami hore.
3.4. Výsledok vyhodnoťte do 10 minút. Po uplynutí tejto doby už výsledok nečítajte.
3.5. Testovaciu tyčinku vyhoďte po jednorazovom použití do odpadkového koša. 
VYHODNOTENIE:
Negatívny výsledok testu (nedostatočne vysoká hladina LH) sa prejaví iba vznikom ružovo-fialového zafarbenia prúžku v kontrolnej zóne „C“.
V prípade pozitívneho nálezu sa objaví ružovo-fialový zafarbený prúžok tiež v testovacej zóne „T“.
Ružovo-fialový prúžok v kontrolnej zóne sa musí objaviť pri každom testovaní, slúži ako vnútorná kontrola správnej funkcie činidiel a správneho prevedenia.
UPOZORNENIE :
1. Pred vykonaním tohto testu si dôkladne prečítajte pokyny pre použitie. Venujte pozornosť stanoveniu začiatku testovania a polohe ružovo-fialového prúžku v kontrolnej zóne „C“ a testovacej zóne „T“.
2. Nepoužívajte ovulačný test po skončení exspirácie.
3. Sadu nepoužívajte opakovane. Po jednom použití prostriedok vyhoďte do odpadkového koša.
4. Nepoužívajte, pokiaľ je balíček poškodený alebo otvorený.
5. Nedotýkajte sa oblasti s membránou.
6. Akonáhle balíček otvoríte, je treba testovací prostriedok okamžite použiť. Dlhšie vystavenie vplyvu vlhkosti v okolí spôsobí zničenie prostriedku.
7. S použitými prostriedkami zaobchádzajte ako s potenciálne infekčným materiálom. Zabráňte kontaktu s pokožkou.
8. Uchovávajte mimo dosahu detí.
9. Tento test je určený pre vonkajšie použitie. Nepoužívajte vnútorne.

3,99 

MedPharma OVULAČNÝ TEST 1×6 ks

Zdravotnícka diagnostická pomôcka ovulačný test je určený k presnému stanoveniu doby ovulácie. Tento test je určený pre sebatestovanie v moči (in vitro). Zisťuje prítomnosť luteinizačného hormónu (LH) v moči. Luteinizačný hormón (LH) je zodpovedný za konečnú fázu dozrievania a následnú ovuláciu vajíčka. K prudkému, ale krátkodobému zvýšeniu hladiny luteinizačného hormónu dochádza 24–36 hodín pred ovuláciou. Toto zvýšenie je nazývané LH nárast. Pokiaľ dôjde k pohlavnému styku v priebehu prudkého LH nárastu (v deň pred ovuláciou a v deň ovulácie tzn. v období 24–36 hodín po LH náraste) je najväčšia pravdepodobnosť, že otehotniete.
Ovulačný test je vysoko presný,  citlivosť 20 mIU/ml. Test je rýchly a hygienický.  Určený pre presné stanovenie termínu ovulácie a tým možnosť zvýšiť pravdepodobnosť otehotnenia.
Spôsob použitiaTestovacia sada obsahuje: 1 návod na použitie, 6 plastových nádobiek, 6 balíčkov: v každom 1 testovacia tyčinka a 1 vysúšadlo.
VYKONANIE TESTU
1. Stanovenie začiatku testovania. Pre stanovenie dňa začiatku testovania, je treba určiť dĺžku Vášho menštruačného cyklu. Dĺžku menštruačného cyklu (jednej periódy) stanovíte počtom dní od prvého dňa menštruácie do posledného dňa pred začiatkom ďalšej menštruácie. Vašu priemernú dĺžku menštruačného cyklu vyhodnoťte porovnaním za niekoľko posledných mesiacov. Vzhľadom k tomu, že sa dni menštruačného cyklu u každej ženy mení, nájdite si deň, kedy by ste mali začať s testovaním v tabuľke periodického testovania. Od tohto dňa vykonajte jeden test každý deň po dobu 6 dní periódy alebo po dobu, než sa preukáže zvýšený nárast LH (tzn. najplodnejšie obdobie). Ak je menštruačný cyklus kratší ako 21 dní alebo dlhší ako 38 dní, je potrebné testy vykonávať podľa pokynov lekára. Ak si nie ste istá, mali by ste začať s testovaním 11. deň od 1. dňa menštruácie, pretože priemerná dĺžka cyklu je 28 dní.
2. Odber vzorky. Vzorku moču je treba odobrať každý deň do pohárika na moč, ktorý je súčasťou súpravy. Každý deň použite nový pohárik. Testovanie je najlepšie vykonávať medzi 10. hodinou rannou a 8. hodinou večer. Neodoberajte prvý ranný moč, pretože je koncentrovaný a mohol by signalizovať „falošne pozitívny“ výsledok. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov sa snažte odobrať moč každý deň približne v rovnakom čase. Dve hodiny pred odberom vzorky moču je treba obmedziť príjem tekutín. Moč môžete
skladovať pri izbovej teplote až 8 hodín alebo v chladničke až 24 hodín. Nezamrazujte. Pokiaľ bola vzorka v chladničke, je potreba nechať ju ohriať pri izbovej teplote.
3. Vykonanie testu. Pred použitím si prosím pripravte priložený pohárik na moč a merač času.
3.1. Pre odber vzorky moču použite priloženú plastovú nádobku na moč.
3.2. Vyberte prúžok z alumíniového obalu a ihneď použite.
3.3. Zoberte testovací prúžok za zelený koniec, opačného konca sa nedotýkajte, aby neprišlo k zakresleniu výsledkov. Ponorte testovací prúžok do nádobky so vzorkou moču. Moč nesmie presahovať značku MAX (maximum).
3.4. Testovací prúžok vyberte po 10 sekundách a položte na plochý a nenasiakavý čistý povrch.
3.5. Vyhodnoťte výsledok do 10 minút. Po uplynutí tejto doby už výsledok nečítajte. 3.6. Testovací prúžok vyhoďte po jednorazovom použití do odpadkového koša.
INTERPRETÁCIA VÝSLEDKU :
Pozitívny: Ak sa objavia dve ružovo-fialové čiarky, jedna v kontrolnej a jedna v testovacej zóne, dosiahli ste najplodnejšie obdobie. Ak budete mať pohlavný styk v priebehu nasledujúcich 24–36 hodín, zvýšite možnosť otehotnieť.
Nepreukázaný výsledok: Ak nie je viditeľný žiadny výrazný ružovo-fialový prúžok v testovacej ani v kontrolnej zóne, je test nepreukázaný. Najčastejšou príčinou chybného testovania je nedostatočné množstvo vzorky alebo nesprávne vykonanie testu. V takomto prípade je odporúčané test zopakovať. Ak tento problém pretrváva, obráťte sa priamo na výrobcu na nižšie uvedenom telefónnom čísle. 
UPOZORNENIE :
1. Pred vykonaním tohto testu si dôkladne prečítajte pokyny pre použitie. Tento test je určený pre vonkajšie použitie. Nepoužívajte vnútorne.
2. Nepoužívajte testovaciu sadu po skončení exspirácie.
3. Testovaciu sadu nepoužívajte opakovane. Po jednom použití prostriedok vyhoďte do odpadkového koša.
4. Nepoužívajte, pokiaľ je balíček poškodený alebo otvorený.
5. Nedotýkajte sa oblasti s membránou.
6. Akonáhle balíček otvoríte, je treba testovací prostriedok okamžite použiť. Dlhšie vystavenie vplyvu vlhkosti v okolí spôsobí zničenie prostriedku.
7. So vzorkami moču i použitými prostriedkami zaobchádzajte ako s potenciálne infekčným materiálom. Zabráňte kontaktu s pokožkou. 8. Uchovávajte mimo dosahu detí. 

3,59 

MedPharma TEHOTENSKÝ TEST KOMFORT 1×2 ks

Zdravotnícka diagnostická pomôcka – tehotenský test je určený k včasnému stanoveniu tehotenstva, kvalitatívnou detekciou ľudského choriového gonadotropinu (hCG) v moči. Tento tehotenský test je určený pre samovyšetrovanie (in vitro). 
Tehotenský test je vysoko citlivý (10 mlU/ml), presný, rýchly a hygienický. Obsahuje jednorazovú testovaciu tyčinku, ktorá je určená pre použitie priamo do prúdu moču. Použitie kedykoľvek počas dňa.
Spôsob použitiaVYKONANIE TESTU
Pred použitím si prosím pripravte merač času.
1. Tento tehotenský test je určený k testovaniu kedykoľvek behom dňa, odporúčame však použiť prvú rannú vzorku moču, pretože obsahuje najvyššiu koncentráciu ľudského choriového gonadotropinu (hCG). Pokiaľ je vzorka moču behom dňa príliš zriedená, nemusí obsahovať dostatočnú hladinu hCG.
2. Vyberte testovaciu tyčinku z alumíniového obalu, odstráňte krytku a ihneď použite.
3. Pridržte odkrytú absorpčnú časť testovacej tyčinky smerom dolu v prúde moču len do doby než je úplne mokrá.
4. Vyberte, krytkou zakryte absorpčnú špičku a položte na rovný povrch okienkami hore.
5. Výsledok vyhodnoťte do 5 minút. Po uplynutí tejto doby už výsledok nečítajte.
6. Testovací prostriedok vyhoďte po jednorazovom použití do odpadkového koša. 
VYHODNOTENIE TESTU
Nie som tehotná: Ak sa objaví len jedna ružovo-fialová čiarka v kontrolnej oblasti, môžete predpokladať, že nie ste tehotná. Ak sa však menštruácia nedostaví, urobte test behom nasledujúcich dní s novou testovacou tyčinkou alebo v prípade potreby vyhľadajte svojho odborného lekára.
Som tehotná: Ak sa objavia dve ružovo-fialové čiarky, jedna v kontrolnej a jedna v testovacej zóne, môžete predpokladať, že ste tehotná. V tomto prípade kontaktujte alebo navštívte svojho odborného lekára pre ďalšie klinické a laboratórne vyšetrenia.
Nepreukázaný výsledok: Ak nie je viditeľný žiadny výrazný ružovo-fialový prúžok v testovacej ani v kontrolnej zóne, je test nepreukázaný. Najčastejšou príčinou chybného testovania je nedostatočné množstvo vzorky alebo nesprávne vykonanie testu. V takomto prípade je odporúčané test zopakovať. Ak tento problém pretrváva, obráťte sa priamo na výrobcu na uvedenom telefónnom čísle. 
UPOZORNENIE :
1. Podobne ako u všetkých diagnostických skúšok by definitívna diagnóza nemala byť založená len na výsledku jediného testu. Mal by ju určiť lekár po vyhodnotení všetkých klinických a laboratórnych nálezov.
2. Pred vykonaním tohto testu si dôkladne prečítajte pokyny pre používanie. Venujte pozornosť polohe ružovo – fialového prúžku v testovacej zóne „T“ a kontrolnej zóne „C“.
3. Nepoužívajte tehotenský test po skončení exspirácie.
4. Testovaciu tyčinku nepoužívajte opakovane. Po jednom použití tyčinku vyhoďte do odpadkového koša.
5. Nepoužívajte, pokiaľ je balíček poškodený alebo otvorený.
6. Nedotýkajte sa membrány v okienkach.
7. Akonáhle balíček otvoríte, je potreba testovací prostriedok okamžite použiť. Dlhšie vystavenie vplyvu vlhkosti v okolí spôsobí zničenie prostriedku.
8. S použitými prostriedkami zaobchádzajte ako s potenciálne infekčným materiálom. Zabráňte kontaktu s pokožkou.
9. Uchovávajte mimo dosahu detí.
10. Len k vonkajšiemu použitiu.

4,99 

MedPharma TEHOTENSKÝ TEST 1×2 ks

Diagnostická zdravotnícka potreba na samovyšetrovanie. Tehotenský test zisťuje prítomnosť ľudského choriového gonadotropinu (hCG). Ľudský choriový gonadotropin (hCG) je hormón vytváraný placentou a vylučovaný do moču už krátko po oplodnení. Test je určený k včasnému stanoveniu tehotenstva.
Test je vysoko presný, rýchly a hygienický. Citlivosť 10 mIU/ml. Použitie kedykoľvek počas dňa. Imunochromatografický test je založený na stanovení hCG sendvičovou imunoanalytickou metódou.
Spôsob použitiaVYKONANIE TESTU
Pred použitím si prosím pripravte priloženú plastovú nádobku na moč a merač času.
Tento tehotenský test je určený k testovaniu kedykoľvek behom dňa, odporúčame však použiť prvú rannú vzorku moču, pretože obsahuje najvyššiu koncentráciu ľudského choriového gonadotropinu (hCG). Pokiaľ je vzorka moču behom dňa príliš zriedená, nemusí obsahovať dostatočnú hladinu hCG.
1. Pre odber vzorky moču použite plastovú nádobku na moč.
2. Vyberte testovací prúžok z alumíniového obalu.
3. Chyťte prúžok za modrý koniec, opačného konca sa nedotýkajte,aby neprišlo k zakresleniu výsledkov. Ponorte testovací prúžok do nádobky so vzorkou moču. Moč nesmie presahovať značku MAX (maximum).
4. Testovací prúžok vyberte po 15 sekundách a položte vodorovne na nenasiakavý čistý povrch.
5. Vyhodnoťte výsledok do 5 minút. Po uplynutí tejto doby už výsledok nečítajte.
6. Testovací prostriedok vyhoďte po jednorazovom použití do odpadkového koša. 
VYHODNOTENIE TESTU
Nie som tehotná: Ak sa objaví len jedna ružovo-fialová čiarka v kontrolnej zóne, môžete predpokladať, že nie ste tehotná. Ak sa však menštruácia nedostaví, urobte test behom nasledujúcich dní s novým prúžkom alebo v prípade potreby vyhľadajte svojho odborného lekára.
Som tehotná: Ak sa objavia dve ružovo-fialové čiarky, jedna v kontrolnej a jedna v testovacej zóne, môžete predpokladať, že ste tehotná. V tomto prípade kontaktujte alebo navštívte svojho odborného lekára pre ďalšie klinické a laboratórne vyšetrenia.
Nepreukázaný výsledok: Ak nie je viditeľný žiadny výrazný ružovo-fialový prúžok v testovacej ani kontrolnej zóne, je test nepreukázaný. Najčastejšou príčinou chybného testovania je nedostatočné množstvo vzorky alebo nesprávne vykonanie testu. V takomto prípade odporúčame test zopakovať. Ak tento problém pretrváva, obráťte sa priamo na výrobcu na uvedenom telefónnom čísle. 
UPOZORNENIE
1. Podobne ako u všetkých diagnostických skúšok by definitívna diagnóza nemala byť založená len na výsledku jediného testu.Mal by ju určiť lekár po vyhodnotení všetkých klinických a laboratórnych nálezov.
2. Pred vykonaním tohto testu si dôkladne prečítajte pokyny pre použitie. Venujte pozornosť polohe ružovo-fialového prúžku v kontrolnej zóne „C“ a testovacej zóne „T“.
3. Nepoužívajte testovaciu sadu po skončení exspirácie.

1,89 

DeVit Forte kvapky 1×20 ml

Výživový doplnok. Olejová suspenzia s obsahom vitamínu D3 (cholekalciferol) s dávkovačom.
1 dávka obsahuje 37,5 µg vitamínu D3. Spôsob použitiaDeti od 3 rokov užívajú 1 kvapku denne po konzultácii s pediatrom.
Dospelí užívajú 1-2 kvapky denne.
Dávka môže byť podaná priamo do úst alebo pridaná do nápoja alebo jedla. Pri podávaní vždy zatlačte pumpičku až na doraz, aby ste zaručili, že sa podáva celá dávka.
Upozornenie: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Uchovávať mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

9,29 

DeVit kvapky 1×20 ml

Výživový doplnok. Olejová suspenzia s obsahom vitamínu D3 (cholekalciferol) s dávkovačom.
1 dávka obsahuje 12 µg vitamínu D3. Spôsob použitiaNovorodenci od dovŕšeného 2. týždňa a dojčatá užívajú 1 kvapku denne po konzultácii s pediatrom.
Deti od 12 mesiacov užívajú 2 kvapky denne.
Dávka môže byť podaná priamo do úst dieťaťa alebo pridaná do nápoja alebo jedla. Pri podávaní vždy zatlačte pumpičku až na doraz, aby ste zaručili, že sa podáva celá dávka.
Upozornenie: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti do 2 týždňov veku. Uchovávať mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

5,89 

DeVit 2000 cps 1×60 ks

Výživový doplnok. Želatínové kapsuly s obsahom vitamínu D3 (cholekalciferol) na vnútorné použitie.
1 kapsula obsahuje 50 µg vitamínu D3. Spôsob použitiaDeti od 9 rokov užívajú 1 kapsulu denne po konzultácii s lekárom.
Dospelí užívajú 1 kapsulu denne po jedle.
Upozornenie: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti do 9 rokov. Uchovávať mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

7,59 

Dr.Max Vitamín D3 Junior 30 cps

Každá kapsula prípravku Vitamin D3 Junior obsahuje 400 I.U. (medzinárodných jednotiek) vitamínu D3. Vitamín D3 je dôležitý pre normálny rast a vývin kostí u detí a prispieva k správnej funkcii imunitného systému. Niekedy býva označovaný aj ako slnečný vitamín. Najlepší spôsob ako dosiahnuť jeho optimálnu hladinu v tele je pobyt na slnku. V čase nedostatočného slnečného svitu (október – apríl) je vhodné zabezpečiť jeho dostatočný príjem prostredníctvom vyváženej stravy alebo výživového doplnku. Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne. Kapsuly je možné užívať celé. V prípade problémov s prehĺtaním odstráňte užší koniec kapsuly (napr. krútením) a tekutinu vytlačte na lyžičku alebo priamo do úst dieťaťa.   Každá kapsula obsahuje Hmotnosť v 1 kapsule % RVH*/1 kaps. Vitamín D3 0,01 mg (400 I.U.) 200 % *Referenčná výživová hodnota.

2,99 

GS Betakarotén FORTE s nechtíkom cps 80+40 50% zadarmo (120 ks)

Výživový doplnok s obsahom silnej dávky betakaroténu, obohatený o nechtík lekársky, biotín a zinok. Výživové zložky v 1 kapsule % RVH   Beta-karotén (zodpovedá vitamínu A) 15 mg (1250 μg) * (156)   Biotín 50 μg 100 Zinok 5 mg 50   Nechtík lekársky – extrakt z vňate 4:1 5 mg * RVH – referenčná výživová hodnota, * RVH nebola stanovená Spôsob použitiaOdporúčané dávkovanie je 1 kapsula denne.
Upozornenie: Nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné ženy. Odporúčaná ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Uschovávajte pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením.

9,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 3982