Zdravie

LAKTAZAN tablety tbl enzým laktáza s príchuťou jahody 1×30 ks

Výživový doplnok s obsahom enzýmu laktáza.
Tablety LAKTAZAN zlepšujú trávenie laktózy v prípade osôb, ktoré majú ťažkosti s trávením laktózy. Znášanlivosť laktózy je premenlivá a preto by ste si mali vyžiadať bližšie informácie o úlohe enzýmu laktáza vo svojej strave.
Aktívna zložka – enzým 3.000 FCC laktázových jednotiek v jednej tablete. Spôsob použitiaPrehltnúť 2 až 3 tablety vždy na začiatku každej konzumácie mlieka, mliečnych výrobkov, alebo lieku obsahujúceho laktózu.
Odporúča sa nastaviť si vlastnú dávku podľa množstva konzumovaného mliečneho cukru – laktózy a tiež podľa stupňa intolerancie laktózy. Maximálne však 12 tabliet denne.
Upozornenie: Uchovávať sa má na suchom mieste do teploty 25 °C. Ustanovená dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a nie je určený pre deti do 3 rokov.

7,99 

Veroval PREVENCIA ČREVNÝCH OCHORENÍ domáci test 1×1 ks

Domáci test na overenie okultného krvácania v stolici. Spôsob použitiaTest je určený na jednorazové použitie. Pri testovaní je potrebné postupovať podľa priloženého návodu na použitie.
Samotestovanie zo stolice. V prípade pozitívneho výsledku je potrebné vyhľadať lekára.
Odoberie sa niekoľko vzoriek stolice. Koniec tyčinky na vzorky musí byť úplne pokrytý. Stolica sa zmieša s rožpúšťadlom. Zmes sa musí poriadne pretrepať, nesmie obsahovať väčšie častice. Nakvapká sa na testovaciu kazetu. Výseldok možno prečítať o 5 minút.

7,49 

ERAZABAN 10 % krém crm der (tuba Al) 1×2 g

Liek obsahuje dokozanol, ktorý pôsobí ako virostatikum. Liek sa používa na liečbu skorých štádií infekcie labiálnym herpesom simplex (opary na perách).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov: krém sa aplikuje v tenkej vrstve 5x denne približne každé 3 hodiny počas dňa.
Liečba musí začať čo najskôr, ako je možné po prvých príznakoch oparu na perách alebo po prejave znakov (bolesť, pálenie/svrbenie/štípanie alebo sčervenenie) pretože účinok sa nedostaví ak sa liečba zaháji v štádiu, kedy už sú vytvorené pľuzgiere alebo vredy.
Liečba má pokračovať až do nástupu uzdravenia, zvyčajne 4-6 dní, alebo maximálne 10 dní. Spôsob použitia Liek je určený na dermálne použitie. Upozornenie Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí mladších ako 12 rokov neboli stanovené.
Krém sa má používať iba na opary na perách a okolo úst.
Liek sa uchováva pri teplote do 25°C.
Po 1. otvorení sa má liek spotrebovať do 6 mesiacov.
Liek obsahuje propylénglykol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkydokozanol

5,99 

BODE Bacillol AF na dezinfekciu plôch 1×500 ml

Alkoholový prípravok na rýchlu dezinfekciu plôch.
Bacillol® AF je vhodný na rýchlu dezinfekciu postrekom a utretím povrchov odolných proti alkoholu predovšetkým tam, kde sa okrem rýchleho účinku kladie dôraz i na zaschnutie bez zanechania akýchkoľvek rezíduí.
na zdravotnícke pomôcky na dezinfekciu zubárskych koncoviek v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach vo veľkokuchyniach, v oblastiach spracovania potravín na umývačky riadu, prepravné pásy
Spôsob použitiaDostatočným množstvom prípravku sa potrie dezinfikovaný povrch. Je treba zabezpečiť, aby bol celý povrch pokrytý prípravkom.
K aplikácii prípravku Bacillol® AF z nádoby s objemom 500 ml je určený univerzálny pištoľový rozprašovač.
Množstvo použitého roztoku nesmie prekročiť 50 ml na m2. Celkové množstvo aplikované v miestnosti nesmie prekročiť 100 ml na m2 plochy miestnosti.
Pozor: Dezinfikovať sa môže iba vtedy, ak v miestnosti nie sú prítomné žiadne horľavé výpary alebo plyny (napr. benzín, éter). Ak nie je možné úplne odpojiť elektrické zariadenie, je potrebné zaistiť, aby na ňom nedošlo k žiadnemu zapínaniu, hlavne automatickému. Horúce plochy musia dostatočne vychladnúť.
Zvláštne upozornenie: Nepoužiteľné pre akrylové sklo (plexisklo) a farby rozpustné v alkohole. V prípade citlivých plôch urobte skúšku odolnosti na nenápadnom mieste.

7,99 

ZETUVIT kompres nasiakavý sterilný (10×20 cm) 1×25 ks

Sterilný nasiakavý, priedušný,mäkký kompres. Vonkajšia strana: dvojvrstvový netkaný textil z hydrofóbnych vlákien.
Vnútorná strana: netkaný textil z hydrofilných vlákien viskózovej triešte – vysokobielená buničina.
Sterilné gázové kompresy sa používajú na ošetrenie rôznych typov rán (jednorázovo na čistenie, ale aj na krytie rán). Spôsob použitiaVyčistenú ranu prekryte gázovým kompresom. Zvoľte taký rozmer, aby sa zabezpečilo krytie celej rany. Na záver použite fixačnú náplasť alebo fixačné ovínadlo.

5,50 

GUM MK Soft-Picks gumové medzizubné špáradlá s fluoridom 1×40 ks

Ekonomické balenie gumovej medzizubnej kefky a špáradla v jednom.
 
Univerzálna veľkosť kónického hrotu s jemnými gumovými štetinami. Vlákna sú impregnované fluoridmi. Neobsahujú latex.
Ľahkým pohybom sa čistia medzizubné priestory, stimulujú sa ďasná a robí sa mikromasáž. Súčasťou balenia nie je plastové púzdro. Spôsob použitiaPoužijú sa podľa potreby na vyčistenie medzizubných priestorov (takým spôsobom, ktoré odporúča zubár alebo dentálna hygienička). Odporúča sa ich používať po bežnom umytí zubov.

7,69 

VAXOL ušný sprej sprej na odstránenie ušného mazu 1×10 ml

Vaxol je ušný sprej, ktorý:
1) podporuje prirodzenú samočistiacu funkciu vo vonkajšom zvukovode;
2) zabraňuje vzniku infekcií vonkajšieho zvukovodu (Otitis externa);
3) obmedzuje vznik zátok z ušného mazu, prípadne uľahčuje ich odstraňovanie.
Vaxol je vhodný pre batoľatá a dospelých.
Vaxol má jednoduchý a unikátny dávkovací systém, ktorý umožňuje celkom presnú aplikáciu dávky do vonkajšieho zvukovodu.
Vaxol obsahuje 200 jednorazových dávok.
INDIKÁCIA: Osoby s nadmernou produkciou ušného mazu; osoby, u ktorých dochádza k tvorbe zátok z ušného mazu; osoby s deformáciou vonkajšieho zvukovodu alebo so zúženým vonkajším zvukovodom; osoby, u ktorých dochádza k vysychaniu ušného mazu; osoby, ktoré používajú sluchové pomôcky vkladané do vonkajšieho zvukovodu (napr. osoby nedoslýchavé, osoby používajúce slúchadlá mobilných telefónov a iných elektronických zariadení); osoby po operačnom výkone – len po konzultácii s lekárom; osoby, ktoré sa venujú vodným športom (napr. plávaniu, potápaniu). Spôsob použitiaDÁVKOVANIE: Preventívne: u osôb s nadmernou produkciou ušného mazu alebo u osôb, u ktorých dochádza ku kongescii a vysychaniu ušného mazu, aplikovať 1–2x týždenne jednu dávku na zmäkčenie ušného mazu a uľahčenie prirodzeného procesu samočistenia. Príprava na výkon výplachu ucha na odstránenie mazových zátok: aplikovať 1–2 dávky Vaxolu 2x denne počas 4 až 5 dní pred návštevou lekára na zmäkčenie mazovej zátky a zmenšenie opuchu vznikajúceho okolo nej. Tato príprava umožní ľahšie vyplachovanie a odstraňovanie mazových zátok. Osoby, ktoré sa venujú vodným športom: aplikovať 1 dávku do každého ucha pred prvým kontaktom s vodou na obmedzenie zatekania vody do vonkajšieho zvukovodu.  U detí mladších ako 1 rok je nutné požiadať o názor lekára.

6,49 

B-Komplex forte Zentiva tbl flm 1×100 ks

Výživový doplnok – Zdroj vitamínov B1, B2, B6, niacínu a kyseliny pantoténovej.
Vitamíny B1, B2, B6 a niacín prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému. Vitamín B2 a niacín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc. Vitamíny B2 a B6, niacín a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania.
Spôsob použitiaVýživový doplnok sa odporúča užívať v dávke 1 tableta denne. Tableta sa užije vcelku a zapije potrebným množstvom tekutiny.
Upozornenie:
Výživový doplnok nie je určený pre deti do 12 rokov.
Na dosiahnutie uvedeného priaznivého účinku je potrebné množstvo podľa uvedeného dávkovania.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie!
Nadmerná konzumácia môže ohroziť zdravie.
Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy!
Rozmanitá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú významné.
 
Uskladňujte mimo dosahu malých detí!
Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v dobre uzavretom pôvodnom obale na ochranu pred svetlom a vlhkosťou.
 

7,99 

Peroxid vodíka 3 % sol dor (fľ.HDPE) 1×1000 g

Roztok sa používa na čistenie rán, vredov, na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde alebo ako kloktadlo.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Liek je vo forme určenej na priame použitie. Na čistenie rán a vredov sa aplikuje niekoľkokrát denne zvonka. Roztok sa nanáša priamo na postihnuté miesta, alebo sa zriedeným roztokom vyplachuje ústna dutina alebo sa kloktá.
Pri použití v ústnej dutine (na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde, gingivitíde alebo ako kloktadlo) je možné riedenie použitého množstva roztoku rovnakým objemom vody (1:1). Spôsob použitia Roztok sa nanáša priamo na postihnuté miesta.  Upozornenie Liek je možné používať v období tehotenstva a dojčenia v rámci uvedených indikácií.
Nepoužívať vnútorne.
Dlhodobejšie opakované používanie roztoku na ústne výplachy alebo ako kloktadlo môže vyvolať podráždenie bukálnej sliznice alebo hypertrofiu filiformných papíl jazyka (tzv. „chlpatý jazyk“). Tieto príznaky vymiznú po ukončení používania lieku.
Pri viacnásobnom používaní chrániť liek pred možnou kontamináciou riadnym a okamžitým uzatváraním obalu a používaním sanitovaných pomôcok.
Pôsobením tepla, svetla, iónov ťažkých kovov a oxidovateľných organických látok sa rozkladá za uvoľnenia kyslíka.
Uchovávať v dobre uzatvorených nádobách pri teplote do 25 °C.
Účinné látkyperoxid vodíka

7,19 

DEO MASSQUITOES – náramok proti komárom mix 1x1ks

Aromatický náramok proti komárom sa skladá z polyetylénu s nízkou hustotou (LDPE), kde je zapuzdrená zmes prírodných esenciálnych olejov (4 – 7)%.
Aromatickú časť tvorí zmes 100% prírodných esenciálnych olejov (cédrové drevo, mäta pieporná, ceylon, citrónová tráva, klinček, pelargónie, tyminán, oregano, rozmarín, šalvia lúčna).
 
Na odpudzovanie komárov na turistiku, pri jazere, pri slnení sa, pri cyklistike, stanovaní v prírode.Spôsob použitiaPrípravok sa používa ako bežný náramok na ruku. Vhodný na použitie vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.
Náramok je účinný približne 4 týždne v závislosti od teploty a intenzity slnečného žiarenia. Náramok je vode odolný a opakovane použiteľný. Uchovávanie v plastovom obale predlžuje účinnosť o niekoľko týždňov.

7,49 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 4190