Intímna hygiena

SEBAMED Umývacia emulzia na intímnu hygienu 1 x 200 ml

Intímna umývacia emulzia pH 3,8 značky Sebamed Určená pre jemnú dennú hygienu intímnych miest s pH 3,8, ktorá je vhodná pre prirodzenú rovnováhu mikro-flóry. PH 3,8 podporuje rovnováhu prirodzenej mikro-flóry, pre ochranu intímnych miest. Pravidelné používanie podporuje kyslý ochranný plášť pred patogénnymi mikro-organizmami. 100% bez mydla a alkalických zložiek. Prírodný umývací tensidový komplex pre extra jemnú hygienu. Efektívne upokojenie a antibakteriálna vďaka alfa bisabolu a harmančeku. Aloe barbadensis zvlhčuje pokožku.

6,99 

GINEXID gynekologická čistiaca pena spm der 1×150 ml

GINEXID čistiaca pena s pH 4,5 sa indikuje na každodennú intímnu hygienu aj pri prítomnosti patologických stavov (bakteriálne a kvasinkové zápaly vonkajších rodidiel) a/alebo v spojení so špecifickými liečbami.
Vďaka svojmu zloženiu bez agresívnych povrchovo aktívnych látok pena jemne čistí a je dobre tolerovaná aj pri dlhodobom používaní. Hygienicko-kozmetický doplnok, ktorý je užitočný v akejkoľvek situácii so zvýšeným rizikom infekcie (plavecké bazény, telocvične, pláže, používanie syntetického alebo tesného oblečenia, používanie tampónov a vložiek, po pohlavnom styku), v určitých obdobiach života ženy (tehotenstvo, po pôrode, pri menštruácii) alebo pri, pred a po operačnej profylaxii v gynekologickej chirurgii. GINEXID čistiaca pena navyše vďaka svojmu špecifickému zloženiu pôsobí antibakteriálne tým, že zabraňuje mikrobiálnemu bujneniu.
Dermatologicky testované, bez farbív/bez agresívnych surfaktantov/bez parabénov. Spôsob použitiaPred použitím nádobu dobre potraste a pri aplikácii spreja ju držte vo zvislej polohe. Očistite sliznice vonkajších rodidiel a opláchnite vodou.
Upozornenie: Tlaková nádoba. Chráňte pred slnečným žiarením a teplotami nad 50 °C. Neprepichujte a nespaľujte, a to ani po použití. 7 % hmotnosti náplne je horľavých. Nestriekajte do ohňa alebo na žeravé predmety. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov zapálenia – Zákaz fajčenia. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Vyhnite sa kontaktu s očami. Neprehĺtajte. Táto nádoba neobsahuje hnacie plyny škodlivé pre ozónovú vrstvu.

14,99 

CICATRIDINA sprej 1×125 ml

CICATRIDINA je rad prípravkov na báze kyseliny hyaluronovej určených na topickú aplikáciu.
Kyselina hyaluronová je látka patriaca do triedy mukopolysacharidov, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť medzibunkového tkaniva. Toto tkanivo je dôležité najmä pri hojení, pretože sa v ňom odohráva počiatočné štádium všetkých regeneračných procesov. Početné klinické štúdie preukázali schopnosť kyseliny hyaluronovej urýchliť a zlepšiť proces epitelizácie.
 
priaznivý vplyv pri procesoch hojenia povrchových a hlbokých rán (odreniny, tržné rany, popáleniny, operačné rany, preležaniny a vredy)
Spôsob použitiaMiesto, ktoré má byť ošetrené, pred každou aplikáciou dôkladne očistite. Fľaštičku pred použitím dobre pretrepte, aby sa prášok rozptýlil. Fľaštičku držte zvisle a aplikujte sprej zo vzdialenosti 10 – 15 cm priamo na miesto, ktoré má byť ošetrené. Opakujte 2-3x denne.

14,99 

GINEXID vaginálny výplach sol vag 3×100 ml

Vaginálny výplach GINEXID znižuje svrbenie, pálenie, bolesť a podráždenie pri infekciách a zápaloch pošvy a vonkajšieho genitálu (vulvovaginitis).
Zloženie vaginálneho výplachu GINEXID na báze prírodných výťažkov, ktoré rešpektujú jemnú fyziológiu sliznice, pomáha udržovať správnu rovnováhu vaginálnej bakteriálnej flóry. Naviac má ukľudňujúce účinky a znižuje svrbenie, pálenie, bolesť a podráždenie. Používa sa pri chorobných stavoch (zápaly vulvy a pošvy), prípadne v kombinácii so špecifickými liečbami.
Indikácie:
V prípade nadmerného vaginálneho výtoku. Pre intímnu hygienu na konci menštruácie. Po použití lokálnej antikoncepcie (najprv si prečítajte pokyny na jej obale). Pre bežnú hygienu: 1-2 výplachy týždenne (2 fľaštičky). Na výplach a odstránenie zbytkov liekov podávaných do pošvy. V období šestonedelia (vonkajší oplach hrádze 1-2 krát denne).
Spôsob použitiaPri infekciách a zápaloch vo vulvovaginálnej oblasti: Podľa odporúčania lekára (1-2 výplachy denne podľa intenzity príznakov).
Preventívne a hygienické použitie: 1-2 výplachy týždenne (2 fľaštičky).
Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Vyhnite sa kontaktu s očami. Neprehĺtajte. Prostriedok uchovávajte dobre uzatvorený, na chladnom a suchom mieste, chráňte pred svetlom a teplom.
Používanie všetkých produktov na lokálne použitie, najmä v prípade dlhodobej aplikácie, môže spôsobiť precitlivenosť. Ak k tomu dôjde, prerušte liečbu a obráťte sa na lekára s cieľom začatia vhodnej liečby. Ak sa objavia nežiaduce účinky, ktoré sú alebo nie sú popísané v tomto príbalovom letáku, informujte svojho lekára alebo lekárnika.

11,99 

Aniball 1 kus, tmavo ružový

Zdravotnická pomôcka pre tehotné Aniball, 1ks. Zdravotnícka pomôcka pre jednoduchší pôrod Aniball účinným spôsobom napomáha posilneniu panvového dna, pozitívne stimuluje pošvové svalstvo a precvičuje striedavo napínanie a uvoľnenie hrádze počas predpôrodnej prípravy. Predstavuje tú najlepšiu tréningovú metódu, ako sa úspešne vyhnúť nastrihnutiu hrádze alebo poranení pri pôrode. Cvičenie s Aniball preukázateľne prináša: efektívnu fyzickú a psychickú pripravenosť a sebadôveru na pôrod, podstatne nižšie riziko natrhnutia či nástrihu hrádze, významné skrátenie 2. doby pôrodnej, nácvik vypudzovania dieťaťa, vyskúšanie vhodnej polohy pre pôrod, príprava pôrodných ciest na priechod hlavičky dieťaťa, posilnenie svalov panvového dna po pôrode, účinnú popôrodnu rehabilitáciu. Začať môžete od ukončeného 36. týždňa tehotenstva, stačí 15 minút denne. Popis: zdravotnícký prostriedok registrovaný u Ministerstva zdravotníctva ČR vyvinutý v súladu so Smernicou 93/42/EHS o zdravotníckých prostriedkoch, NV 54/2015 Sb. a zákonom č. 268/2014 Sb. o zdravotníckých prostriedkoch, vo znení neskorších predpisov silikónový materiál (ELASTOSIL LR3003) najvyššej kvality nemeckého výrobcu Wacker, schválený pre použitie v zdravotníctve dostupný v troch farbách – svetlo ružová, tmavo ružová alebo lososová Hmotnosť : 0.34 kg Rozmery : 21 x 16.5 x 6 cm Farba : tmavo ružová

45,99 

Aniball Sterilizačný pohárik (objem 600 ml) 1×1 ks

Aniball sterilizačný pohárik, 600ml. Sterilizačný pohárik Aniball je určený pre sterilizáciu silikónového dielu Aniball, dojčenských pomôcok (cumlíky, hryzátka a ďalšie) sterilizácia v mikrovlnnej rúre. Obsah:  600ml Hmotnosť : 0.08 kg Rozmery: 11 x 13 x 14 cm

2,79 

Aniball 1 kus, svetlo ružový

Zdravotnická pomôcka pre tehotné Aniball, 1ks. Zdravotnícka pomôcka pre jednoduchší pôrod Aniball účinným spôsobom napomáha posilneniu panvového dna, pozitívne stimuluje pošvové svalstvo a precvičuje striedavo napínanie a uvoľnenie hrádze počas predpôrodnej prípravy. Predstavuje tú najlepšiu tréningovú metódu, ako sa úspešne vyhnúť nastrihnutiu hrádze alebo poranení pri pôrode. Cvičenie s Aniball preukázateľne prináša: efektívnu fyzickú a psychickú pripravenosť a sebadôveru na pôrod, podstatne nižšie riziko natrhnutia či nástrihu hrádze, významné skrátenie 2. doby pôrodnej, nácvik vypudzovania dieťaťa, vyskúšanie vhodnej polohy pre pôrod, príprava pôrodných ciest na priechod hlavičky dieťaťa, posilnenie svalov panvového dna po pôrode, účinnú popôrodnu rehabilitáciu. Začať môžete od ukončeného 36. týždňa tehotenstva, stačí 15 minút denne. Popis: zdravotnícký prostriedok registrovaný u Ministerstva zdravotníctva ČR vyvinutý v súladu so Smernicou 93/42/EHS o zdravotníckých prostriedkoch, NV 54/2015 Sb. a zákonom č. 268/2014 Sb. o zdravotníckých prostriedkoch, vo znení neskorších predpisov silikónový materiál (ELASTOSIL LR3003) najvyššej kvality nemeckého výrobcu Wacker, schválený pre použitie v zdravotníctve dostupný v troch farbách – svetlo ružová, tmavo ružová alebo lososová Hmotnosť : 0.34 kg Rozmery : 21 x 16.5 x 6 cm Farba: svetlo ružová.

45,99 

Aniball 1 kus, lososový

Zdravotnická pomôcka pre tehotné Aniball, 1ks. Zdravotnícka pomôcka pre jednoduchší pôrod Aniball účinným spôsobom napomáha posilneniu panvového dna, pozitívne stimuluje pošvové svalstvo a precvičuje striedavo napínanie a uvoľnenie hrádze počas predpôrodnej prípravy. Predstavuje tú najlepšiu tréningovú metódu, ako sa úspešne vyhnúť nastrihnutiu hrádze alebo poranení pri pôrode. Cvičenie s Aniball preukázateľne prináša: efektívnu fyzickú a psychickú pripravenosť a sebadôveru na pôrod, podstatne nižšie riziko natrhnutia či nástrihu hrádze, významné skrátenie 2. doby pôrodnej, nácvik vypudzovania dieťaťa, vyskúšanie vhodnej polohy pre pôrod, príprava pôrodných ciest na priechod hlavičky dieťaťa, posilnenie svalov panvového dna po pôrode, účinnú popôrodnu rehabilitáciu. Začať môžete od ukončeného 36. týždňa tehotenstva, stačí 15 minút denne. Popis: zdravotnícký prostriedok registrovaný u Ministerstva zdravotníctva ČR vyvinutý v súladu so Smernicou 93/42/EHS o zdravotníckých prostriedkoch, NV 54/2015 Sb. a zákonom č. 268/2014 Sb. o zdravotníckých prostriedkoch, vo znení neskorších predpisov silikónový materiál (ELASTOSIL LR3003) najvyššej kvality nemeckého výrobcu Wacker, schválený pre použitie v zdravotníctve dostupný v troch farbách – svetlo ružová, tmavo ružová alebo lososová Hmotnosť : 0.34 kg Rozmery : 21 x 16.5 x 6 cm Farba : lososová

45,99 

Vagisan HydroKrém Kombi (10 g krému a 8 čapíkov) 1×1 set

Vagisan HydroKrém Kombi je určený k aplikácii pri ťažkostiach spôsobených suchosťou pošvy, pošvového vchodu a vonkajších rodidiel (pocit suchosti, pálenie, svrbenie, drobné poranenia a bolesti pri pohlavnom styku, napr. pri nedostatku estrogénu v období prechodu). Balenie obsahuje kombináciu 10 g krému a 8 čapíkov.
 
Vagisan Zvlhčujúci krém Cremolum je vaginálny čapík, ktorý sa po zavedení do pošvy rozpustí, absorbuje dostupný pošvový sekrét, a tým vytvorí vláčny a ošetrujúci krém. Takýmto spôsobom sa môžu zmierniť ťažkosti v pošve (napr. pocit suchosti, pálenie, svrbenie, bolesť, drobné poranenia a bolesti pri pohlavnom styku) vyvolané suchosťou z rôznych príčin.
Vagisan Zvlhčujúci krém Cremolum obsahuje regulačný prídavok vo forme mliečnanu vápenatého a kyseliny mliečnej, vďaka ktorému má krém vytvárajúci sa v pošve hodnotu pH (kyslosť) cca 4,5. Keďže sa bežná kyslosť v pošve pohybuje v rozmedzí od 3,8 do 4,5, prispieva regulačný systém kyseliny mliečnej vo Vagisan Zvlhčujúcom kréme Cremolum zachovať zdravé prostredie pošvy.
 
Vagisan HydroKrém je biely, jemný krém, ktorý bol vyvinutý na použitie pri klinickom obraze suchosti pošvy a vonkajších rodidiel.
Dva druhy účinkov prispievajú k tomu, že Vagisan HydroKrém zmierňuje ťažkosti pri suchosti pošvy – krém má vysoký obsah vody, vďaka čomu sa pokožke v oblasti pošvového vchodu a vonkajších rodidiel dodáva vlhkosť; ošetrujúce lipidy (tuky) držiavajú hebkú pokožku.
Vagisan HydroKrém Kombi neobsahuje hormóny a v prípade potreby sa môže použiť aj spolu s náhradnou hormonálnou liečbou alebo striedavo s vaginálnym krémom alebo čapíkom obsahujúcim hormóny (estrogén). Pravidelné používanie produktu Vagisan HydroKrém Kombi môže prispieť k prevencii podráždenia a zápalov pošvy a vonkajších rodidiel.
  Spôsob použitiaVagisan Zvlhčujúci krém Cremolum je určený na použitie v pošve; vaginálne čapíky sa najlepšie pred spaním zavedú čo najhlbšie do pošvy. Najvhodnejšia je pritom poloha na chrbte s mierne pokrčenými nohami. Počas používania sa odporúča nosenie slipovej vložky.
Na odobratie vaginálneho čapíka z obalu je potrebné najprv oddeliť čapík od ostatných čapíkov vo fóliovom pásiku pozdĺž perforácie vo fólii. Odtrhnite fóliu smerom dolu, pričom použite pomôcku v otvore (narezaný otvor vo fólii v tvare písmena V), a následne môžete čapík z fólie vytlačiť.
Spočiatku sa odporúča každodenné používanie. Po zmiernení ťažkostí sa môže frekvencia použitia znížiť podľa potreby, napr. na 2-krát až 3-krát týždenne.
 
Vagisan HydroKrém je určený na použitie v pošvovom vchode a na pokožke vonkajších rodidiel. Krém sa nanesie a rozotrie prstami; postačí na to prúžok krému s dĺžkou cca 0,5 cm. Krém sa môže naniesť aj v oblasti pošvového vchodu, aby sa uľahčilo zavedenie vaginálneho čapíka.
Vagisan HydroKrém sa v oblasti vonkajších rodidiel môže podľa potreby použiť viackrát denne. Použitie krému je možné aj pred pohlavným stykom alebo počas menštruácie.
Vagisan HydroKrém Kombi sa v prípade dobrej znášanlivosti môže bez akýchkoľvek problémov používať aj dlhší čas, rovnako aj počas tehotenstva a dojčenia.

10,89 

mucoGYNE nehormonálny intímny gél 1×40 ml

Mucogyne® je nehormonálny intímny gél obsahujúci kyselinu hyalurónovú s lipozomálnou štruktúrou, ktorá je špeciálne vyvinutá na obnovenie vulvovaginálnej sliznice pre všetky ženy bez ohľadu na vek.
Kyselina hyalurónová
zvlhčuje vulvovaginálnu sliznicu a udržiava jej prirodzenú pružnosť, zvyšuje lubrikáciu a kompenzuje nedostatočnú vaginálnu sekréciu.

Lipozomálna štruktúra Mucogyne® umožňuje kontrolované uvoľňovanie kyseliny hyalurónovej cez vulvovaginálnu sliznicu, čím je zabezpečená predĺžená účinnosť. Mucogyne® je špeciálne vyvinutý s ohľadom na fyziologické pH intímnych partií. Jeho nemastné zloženie nezanecháva škvrny a nepresakuje, vďaka čomu je zaistený optimálny komfort pri používaní. Spôsob použitiaMucogyne® sa aplikuje intravaginálne alebo na vonkajšie pohlavné orgány.
Zvlhčujúci účinok v prípade vulvovaginálnej suchosti, a/alebo liečivý účinok:
1 vnútorná aplikácia 2 až 3-krát za týždeň pomocou aplikátora až do vymiznutia príznakov.
Ak je to potrebné, malé množstvo gélu sa aplikuje vmasírovaním na vonkajšie pohlavné orgány 1 až 2-krát denne.
Lubrikačný účinok: 1 aplikácia s alebo bez použitia aplikátora pred alebo počas pohlavného styku.
 
Mucogyne®sa môže používať aj v kombinácii s akoukoľvek hormonálnou terapiou.

7,89 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 137