Lieky voľne predajné

ERAZABAN 10 % krém crm der (tuba Al) 1×2 g

Liek obsahuje dokozanol, ktorý pôsobí ako virostatikum. Liek sa používa na liečbu skorých štádií infekcie labiálnym herpesom simplex (opary na perách).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov: krém sa aplikuje v tenkej vrstve 5x denne približne každé 3 hodiny počas dňa.
Liečba musí začať čo najskôr, ako je možné po prvých príznakoch oparu na perách alebo po prejave znakov (bolesť, pálenie/svrbenie/štípanie alebo sčervenenie) pretože účinok sa nedostaví ak sa liečba zaháji v štádiu, kedy už sú vytvorené pľuzgiere alebo vredy.
Liečba má pokračovať až do nástupu uzdravenia, zvyčajne 4-6 dní, alebo maximálne 10 dní. Spôsob použitia Liek je určený na dermálne použitie. Upozornenie Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí mladších ako 12 rokov neboli stanovené.
Krém sa má používať iba na opary na perách a okolo úst.
Liek sa uchováva pri teplote do 25°C.
Po 1. otvorení sa má liek spotrebovať do 6 mesiacov.
Liek obsahuje propylénglykol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkydokozanol

5,99 

VAXOL ušný sprej sprej na odstránenie ušného mazu 1×10 ml

Vaxol je ušný sprej, ktorý:
1) podporuje prirodzenú samočistiacu funkciu vo vonkajšom zvukovode;
2) zabraňuje vzniku infekcií vonkajšieho zvukovodu (Otitis externa);
3) obmedzuje vznik zátok z ušného mazu, prípadne uľahčuje ich odstraňovanie.
Vaxol je vhodný pre batoľatá a dospelých.
Vaxol má jednoduchý a unikátny dávkovací systém, ktorý umožňuje celkom presnú aplikáciu dávky do vonkajšieho zvukovodu.
Vaxol obsahuje 200 jednorazových dávok.
INDIKÁCIA: Osoby s nadmernou produkciou ušného mazu; osoby, u ktorých dochádza k tvorbe zátok z ušného mazu; osoby s deformáciou vonkajšieho zvukovodu alebo so zúženým vonkajším zvukovodom; osoby, u ktorých dochádza k vysychaniu ušného mazu; osoby, ktoré používajú sluchové pomôcky vkladané do vonkajšieho zvukovodu (napr. osoby nedoslýchavé, osoby používajúce slúchadlá mobilných telefónov a iných elektronických zariadení); osoby po operačnom výkone – len po konzultácii s lekárom; osoby, ktoré sa venujú vodným športom (napr. plávaniu, potápaniu). Spôsob použitiaDÁVKOVANIE: Preventívne: u osôb s nadmernou produkciou ušného mazu alebo u osôb, u ktorých dochádza ku kongescii a vysychaniu ušného mazu, aplikovať 1–2x týždenne jednu dávku na zmäkčenie ušného mazu a uľahčenie prirodzeného procesu samočistenia. Príprava na výkon výplachu ucha na odstránenie mazových zátok: aplikovať 1–2 dávky Vaxolu 2x denne počas 4 až 5 dní pred návštevou lekára na zmäkčenie mazovej zátky a zmenšenie opuchu vznikajúceho okolo nej. Tato príprava umožní ľahšie vyplachovanie a odstraňovanie mazových zátok. Osoby, ktoré sa venujú vodným športom: aplikovať 1 dávku do každého ucha pred prvým kontaktom s vodou na obmedzenie zatekania vody do vonkajšieho zvukovodu.  U detí mladších ako 1 rok je nutné požiadať o názor lekára.

6,49 

Fytofontana GYNTIMA Vaginálne čapíky Menopausa 1×10 ks

Gyntima vaginálne čapíky Menopausa pomáhajú potláčať nepríjemné prejavy menopauzy. Prispievajú k obnove vlhkosti a zaisťujú prirodzenú biologickú rovnováhu v pošve. Vytvárajú živnú pôdu pre laktobacily, eliminujú bakteriálne a mykotické infekcie. Majú protizápalové a antimikrobiálne účinky. Spôsob použitiaOdporúča sa aplikácia 1 čapíka 1x denne, najlepšie večer – pred spaním, po večernej hygiene po dobu 10 dní.

7,99 

LAKTAZAN tablety tbl enzým laktáza s príchuťou jahody 1×30 ks

Výživový doplnok s obsahom enzýmu laktáza.
Tablety LAKTAZAN zlepšujú trávenie laktózy v prípade osôb, ktoré majú ťažkosti s trávením laktózy. Znášanlivosť laktózy je premenlivá a preto by ste si mali vyžiadať bližšie informácie o úlohe enzýmu laktáza vo svojej strave.
Aktívna zložka – enzým 3.000 FCC laktázových jednotiek v jednej tablete. Spôsob použitiaPrehltnúť 2 až 3 tablety vždy na začiatku každej konzumácie mlieka, mliečnych výrobkov, alebo lieku obsahujúceho laktózu.
Odporúča sa nastaviť si vlastnú dávku podľa množstva konzumovaného mliečneho cukru – laktózy a tiež podľa stupňa intolerancie laktózy. Maximálne však 12 tabliet denne.
Upozornenie: Uchovávať sa má na suchom mieste do teploty 25 °C. Ustanovená dávka sa nesmie presiahnuť. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a nie je určený pre deti do 3 rokov.

7,99 

Cannaderm MYCOSIN FORTE sérum kožné plesne 10+2 ml (12 ml)

Sérum z čistého konopného oleja, so šalviou, hrebíčkom, citrusovými silicami a alkoholom. Je určený na špeciálnu starostlivosť o pokožku a nechty s prejavmi mykóz. Zmierňujú nepríjemné sprievodné prejavy ako je suchosť, svrbenie, pálenie alebo začervenanie pokožky. Spôsob použitiaSérum dôkladne pretrepať, naniesť na pokožku alebo nechty a jemne rozotrieť. Nepoužívať na ošetrenie očných partií a slizníc.

6,99 

Candibene 200 mg tbl vag (blis.) 1×3 ks

Liek obsahuje liečivo klotrimazol, ktorý sa používa na miestnu liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida). Liek sa používa na liečbu: infekčného výtoku z pošvy (belavý, hrudkovitý, bez zápachu) zápalových ochorení pošvy spôsobených choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenaním, zdurením a bolestivosťou pošvy)
Na odporučenie lekára sa môže použiť na liečbu infekcií vyvolaných baktériami citlivými na klotrimazol, alebo potlačenie ich rastu v pôrodných cestách pred pôrodom.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 12 rokov:
1 vaginálna tableta počas 3 za sebou nasledujúcich dní. Liečba sa v prípade potreby môže predĺžiť o ďalších 3-6 dní.
Ak symptómy pretrvávajú dlhšie ako 7 dní alebo sa symptómy v priebehu 2 mesiacov vrátia, je potrebné zdravotný stav konzultovať s lekárom. Spôsob použitia Vaginálne tablety sa majú aplikovať poležiačky, za pomoci aplikátora, čo najhlbšie do vagíny, najlepšie večer pred spaním. Počas gravidity sa pri aplikácii tabliet nemá používať aplikátor. Upozornenie V prvých troch mesiacoch gravidity majú vaginálnu aplikáciu klotrimazolu nahradiť iné lieky. Ak je podávanie klotrimazolu v gravidite nevyhnutné, treba ho aplikovať bez aplikátora, resp. má to urobiť lekár.
Počas liečby sa má dojčenie prerušiť.
Liek nie je indikovaný pre dievčatá od 12 rokov.
Počas menštruácie sa môže liek podávať len v prípade, ak sú príznaky ochorenia veľmi výrazné.
Ak sú pysky ohanbia a susedné oblasti súbežne infikované, má sa okrem intravaginálnej liečby vykonať aj lokálna liečba dermálnym krémom (kombinovaná liečba).
V prípade vaginálnej infekcie sa odporúča zdržať sa pohlavného styku.
Sexuálny partner má tiež podstúpiť lokálnu liečbu, osobitne v prípade vzniku symptómov, ako je svrbenie a zápal.
Liek môže znížiť účinnosť a bezpečnosť niektorých antikoncepčných metód na báze latexu, napr. prezervatívu alebo pesaru. Tento vplyv je dočasný a vyskytuje sa iba počas liečby.
Počas používania lieku sa nemajú používať tampóny, spermicídy alebo iné vaginálne lieky ani vykonávať vaginálny výplach.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyklotrimazol

6,29 

Fytofontana VIROSTOP ústny sprej proti chrípke 1×30 ml

ViroStop obsahuje kombináciu účinných prírodných látok s antibakteriálnym a antivirotickým účinkom.
Používa sa na prevenciu i pri akútnych stavoch chrípky a nachladnutia. Pokrýva sliznice dutiny ústnej ochranným filmom, tým bráni vniknutiu baktérií a vírusov do organizmu a zároveň zvyšuje vlastnú obranyschopnosť organizmu, čím účinne odstraňuje príznaky chrípky, prechladnutia. Spôsob použitiaPreventívne: Aplikujte 2x denne 5 vstrekov do úst, deťom starším ako 6 rokov sa podáva 2x 2 vstreky denne.
V prípade akútneho stavu: Aplikujte 3x denne 5 vstrekov do úst, deťom starším ako 6 rokov sa podáva 3x 2 vstreky denne.
Zdravotnícka pomôcka je určená pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov.

6,29 

Daleron COLD 3 tbl flm (blis.) 1×24 ks

Liek je kombinovaný, obsahuje tri účinné látky:  paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť;  pseudoefedríniumchlorid odstraňuje opuch nosovej sliznice; dextrometorfániumbromid, ktorý potláča kašeľ priamym pôsobením na centrum kašľa v predĺženej mieche.
Tento účinok nastupuje rýchlo a pretrváva 4 – 6 hodín. Liek sa užíva pri liečbe horúčkových vírusových akútnych i chronických ochorení dýchacích ciest sprevádzaných suchým, dráždivým alebo záchvatovým kašľom. Liek môžu užívať dospievajúci starší ako 15 rokov a dospelí.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov
Odporúčaná dávka je 1-2 tablety, najviac 3x denne. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami má byť aspoň 4 hodiny. Maximálna celková denná dávka je 6 tabliet.
U pacientov so zníženou funkciou obličiek má byť dávka redukovaná. Dĺžka liečby
Liek je určený iba na krátkodobú liečbu. Ak sa do 5 dní príznaky nezlepšia alebo sa horšia, pacient má kontaktovať lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva. Upozornenie Počas tehotenstva je liek kontraindikovaný.
U dojčiacich žien je liek kontraindikovaný.
Liek sa nesmie používať u detí a dospievajúcich mladších ako 15 rokov.
Pri závažnej poruche funkcie pečene alebo obličiek je liek kontraindikovaný.
Neužívať súbežne iné lieky obsahujúce paracetamol.
Bez konzultácie s lekárom neužívať žiadne ďalšie voľnopredajné lieky, najmä lieky podporujúce vykašliavanie, pretože tento liek tlmí vykašliavanie a vytvorený hlien by sa mohol hromadiť v dýchacích cestách.
Počas liečby sa nesmie konzumovať alkohol.
Liek môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Niektoré z produktov metabolizmu pseudoefedríniumchloridu sú na zozname dopingových látok, preto sa treba vyvarovať použitiu tohto lieku u aktívnych športovcov.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol, pseudoefedríniumchlorid, dextrometorfániumbromid

4,79 

IBUGRIPP tbl flm (blis.PVC/PE/PVDC) 200 mg/5 mg 1×24 ks

Liek obsahuje kombináciu 2 liečiv:  Ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktorý pôsobí na zmiernenie miernej i silnejšej bolesti (vrátane bolesti hlavy), opuchy a môže tiež znižovať horúčku. Fenylefríniumchlorid (nosové dekongestívum), ktorý zmierňuje pocit upchatého nosa, znižuje opuch nosovej sliznice, zmierňuje prekrvenie nosa a znižuje tlak, ktorý môže vyvolať bolesť hlavy.
Používa sa pri zmierňovaní príznakov súvisiacich s prechladnutím a chrípkou, vrátane zmiernenia miernej až stredne silnej bolesti, upchatia nosa (plný nos) a zníženia horúčky.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí, starší ľudia a dospievajúci nad 12 rokov
2 tablety každých 8 hodín. Je potrebné zachovať minimálny časový odstup 4 hodiny.
Maximálna denná dávka je 6 tablet.
Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas čo najkratšieho času potrebného na kontrolu príznakov.
Liek je určený na krátkodobé užívanie.
Ak je liek potrebné užívať viac ako 3 dni u dospievajúcich nad 12 rokov alebo 5 dní u dospelých, vyžaduje sa odporúčanie od lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v celku a zapíjajú sa vodou. Tablety majú deliacu ryhu, nie je určená na rozlomenie tablety. Upozornenie Liek môže zhoršiť ženskú plodnosť. Po ukončení liečby sa vráti do pôvodného stavu.
Liek sa nemá užívať počas tehotenstva.
Liek je kontraindikovaný počas 3. trimestra tehotenstva.
Liek sa nemá užívať počas dojčenia, môže znížiť tvorbu materského mlieka.
Liek nie je určený deťom mladším ako 12 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov užívajúcich inhibítory monoaminoxidázy (IMAO) a u pacientov, ktorí ukončili liečbu týmito liekmi pred menej ako 14 dňami.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním srdca, pečene a/alebo obličiek.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s GIT krvácaním alebo s vredmi, s precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovou alebo inými NSAID, s hypertenziou.
U pacientov trpiacich bronchiálnou astmou alebo alergickým ochorením alebo s týmito ochoreniami v anamnéze, môže dôjsť k vyvolaniu bronchospazmu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén, fenylefríniumchlorid

4,79 

Garganta 3 mg pas ocp (blis.PVC/PE/PVDC/Al) 1×20 ks

Liek obsahuje benzydamín, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky. Vykazuje lokálnu protizápalovú a analgetickú aktivitu a pôsobí lokálnym anestetickým účinkom na sliznicu ústnej dutiny. Pastilky sa používajú pri liečbe príznakov spojených so zápalovými ochoreniami ústnej dutiny a hrdla (bolesť, začervenanie, opuch).
Spôsob použitiaDávkovanie u dospelých a pre staršie osoby: 1 lisovaná pastilka 3 krát denne.
Dávkovanie u detí od 6 rokov: dávkovanie ako pre dospelých. Pastilky sa majú cmúľať. Nemajú sa žuť, hrýzť ani prehĺtať. Upozornenie:
Tehotné ženy nemajú užívať tento liek.
Dojčiace ženy nemajú užívať tento liek.
Pastilky sa neodporúča na použitie pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liečba nesmie presiahnuť 7 dní.
Opatrnosť je potrebná u pacientov s anamnézou bronchiálnej astmy alebo alergických ochorení, u týchto jedincov sa môžu rozvinúť prípady ako bronchospazmus.
Účinné látkybenzydamíniumchlorid

4,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 934