Repelenty

Dr.Max Repellent Spray 150 ml

Sprej s repelentným účinkom proti hmyzu – vhodný na aplikáciu na pokožku aj odevy. Spoľahlivo odpudzuje komáre, kliešte a mušky. Účinkuje aj proti komárom tigrím (Aedes albopictus). Plná repelentná účinnosť proti komárom trvá najmenej 4 hodiny, proti muškám najmenej 5 hodín a proti kliešťom najmenej 30 minút. Prípravok nie je určený na priemyselné alebo profesionálne použitie. Návod na použitie: Pred použitím pretrepte. Prípravok aplikujte pravidelnými nástrekmi tak, aby rovnomerne pokryl pokožku alebo oblečenie. Na tvár a krk nestriekajte, aplikujte prípravok na dlaň a rozotrite. Pri použití proti kliešťom je nutné preventívne ošetriť celý nekrytý povrch pokožky, odevu a obuvi. Nepoškodzuje vlnu, bavlnu a nylon. Či nedochádza k poškodeniu iných tkanín alebo plastových súčastí odevu, je nutné vyskúšať. Môže poškodiť plastové povrchy. Po návrate domov pokožku umyte vodou a mydlom, odevy vyperte. Neaplikujte na pokožku spálenú od slnka alebo čerstvo oholenú. Zamedzte styku prípravku s očami a ústami. Pri používaní prípravku nejedzte, nepite a nefajčite. Prípravok obsahuje extrémne horkú prísadu Denatonium benzoate, ktorá odrádza od náhodného požitia. Používajte iba v dobre vetraných priestoroch. Skladujte oddelene od potravín, nápojov a krmív. Neskladujte na slnku alebo v blízkosti zdroja sálavého tepla. Upozornenie: Prípravok nesmie byť používaný u detí mladších ako 2 roky. U detí od 2 do 12 rokov používajte najviac dvakrát denne. Aplikáciu na mladšie deti robí iba dospelý, deti nad 12 rokov môžu repelent používať pod dohľadom dospelých. Nepoužívajte inak ako podľa návodu. Prvá pomoc: Pri zasiahnutí očí: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a ak sa dajú vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. Pri požití: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ STREDISKO/lekára. Pri podráždení kože: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. Upozornenie: Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

4,59 

PREDATOR FORTE REPELENT DEET 25% sprej 1×150 ml

Spôsob použitia Pred použitím dôkladne potraste. Aplikujte cca 2-3 krátke streknutia vo vzdialenosti 20-30 cm na pokožku, či odev. Pri použití na tvár a krk, nastriekajte prípravok do dlaní a potom ho rozotrite. Po skončení expozície si umyte ošetrené miesta vodou a mydlom. V prípade kontaktu s očami je potrebné ihneď ich umyť s veľkým množstvom vody a vyhľadať pomoc lekára. V prípade požitia okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte tento obal alebo označenie. Upozornenie: Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

6,49 

PREDATOR REPELENT JUNIOR sprej proti komárom a kliešťom 1×150 ml

Spôsob použitia Pred použitím pretraste. Pri aplikácii pozorne naneste na pokožku alebo do dlane a rozotrite. Upozornenie: Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

7,99 

PREDATOR REPELENT DEET 16% sprej na kožu a odev 1×150 ml

Spôsob použitia Pred použitím dôkladne potraste. Aplikujte cca 2-3 krátke streknutia vo vzdialenosti 20-30 cm na pokožku, či odev. Pri použití na tvár a krk, nastriekajte prípravok do dlaní a potom ho rozotrite. Po skončení expozície si umyte ošetrené miesta vodou a mydlom. V prípade kontaktu s očami je potrebné ihneď ich umyť s veľkým množstvom vody a vyhľadať pomoc lekára. V prípade požitia okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte tento obal alebo označenie. Upozornenie: Nie je určený pre deti do 3 rokov. U detí do 12 rokov používajte šetrne. Len na vonkajšie použitie. Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

6,99 

FENISTIL® gél proti svrbeniu a kožnej alergii, 50 g

Liek obsahuje dimetindénmaleinát, ktorý patrí do skupiny liečiv nazývaných antihistaminiká. Používa sa na úľavu od svrbenia prejavujúceho sa kožnými reakciami ako sú začervenanie kože, žihľavka, poštípanie hmyzom, popálenie slnkom a povrchové popáleniny. Liek zabraňuje účinku histamínu, čo je jedna z látok uvoľňujúcich sa počas alergických reakcií. Liek má tiež vlastnosti, ktoré spôsobujú miestne znecitlivenie kože.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Gél sa aplikuje na postihnuté miesta 2-4x denne. Spôsob použitia Gél sa nanáša priamo na pokožku v rovnomernej vrstve a potrebnom množstve a zľahka sa rozotrie. Upozornenie Počas tehotenstva a dojčenia nemá byť liek aplikovaný na rozsiahlych miestach kože, zvlášť v prípade, ak sú na koži otvorené alebo zapálené rany.
V období dojčenia sa liek nemá aplikovať na prsné bradavky.
U dojčiat a malých detí je potrebné vyhnúť sa použitiu na rozsiahlejšie plochy kože, hlavne pokiaľ sú na nej otvorené a zapálené rany.
Liek sa nepoužíva na rozsiahlejšie plochy kože, ktoré sú dlhodobo vystavené slnečnému žiareniu.
V prípade veľmi silného svrbenia alebo rozsiahlych lézií, má byť lokálna liečba doplnená systematickou liečbou, t.j. perorálnou liekovou formou.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.
Liek obsahuje propylénglykol a benzalkóniumchlorid.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkydimetindéniummaleinát

8,99 

Ultrazvukový odpudzovač komárov – prenosný 1 ks

• pracuje na batérie a tak je ho možné ľubovoľne prenášať, pripevniť na kočík, postieľku, alebo pripnúť za opasok • ideálne aj k malým deťom, keďže neobsahuje žiadnu chémiu • nízka spotreba energie • pri napájaní alkalickou batériou 1×1,5V “AAA” je funkčnosť zabezpečená približne na 100hodín
]] >

10,99 

PURESSENTIEL Roller na bodnutie hmyzom 1×5 ml

Roll-on na bodnutie hmyzom s tíšiacim efektom. 100% prírodné aktívne prísady. Obsahuje 11 esenciálnych olejov. 100% čistý a prírodný bez konzervantov. Pomáha ukľudňovať a hojiť pokožku podráždenú od bodnutia alebo pokúsania hmyzom. Obsah balenia : 5 ml

7,59 

PURESSENTIEL Sprej proti bodavému hmyzu 1×75 ml

NÁVOD NA POUŽITIE: Pred použitím dôkladne pretrepte. Zónu, ktorú chcete ochrániť, nasprejujte šesťkrát. Potom dobre a rovnomerne rozotrite. Ak chcete produkt použiť na tvár, nastriekajte ho na ruky a až potom rozotrite na čelo a tvár. V prípade potreby aplikáciu zopakujte, počet použití by ale nemal presahovať tri denne. Po aplikácii si dôkladne umyte ruky. Naneste znovu po kúpaní alebo pri zvýšenom potení. U malých detí (od 30 mesiacov) neprekračujte 7 strekov denne (1 strek = 0,18 ml). UPOZORNENIE: Nepoužívajte na deti mladšie ako 30 mesiacov a tehotné alebo dojčiace ženy. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. Zneškodnite obsah/obal v súlade s miestnymi predpismi pre zneškodňovanie odpadov. Recyklácia obalov je zakázaná. Obsahuje: cineol, citronelol, citronelál, Melaleuca viridiflora extrakt, d-limonén, geraniol, (-)-(2S-trans)-2-izopropyl-5-metylcyklohexanón, linalol. Môže vyvolať alergickú reakciu. Účinná látka:Corymbia citriodora, olej, hydratovaný, cyklizovaný, CAS 1245629-80-4.300 g/kg. Biocídny výrobok PT19. Obsahuje alkohol rastlinného pôvodu.    

13,99 

ALPA GÉL PO BODNUTÍ HMYZOM 1×20 ml

Gél:
je určený na lokálne ošetrenie pokožky po bonutí hmyzom, má chladivý, mierne znecitlivujúci účinok, znižuje pocit pálenia a tlmí svrbenie.
Spôsob použitia Gél sa podľa potreby nanáša na poškodené miesto.

1,29 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 41