Zubné pasty

Dentinox – gel N zubný gél, 10 g

Liek vo forme zubného gélu, ktorého preventívne použitie umožňuje bezbolestné prerezanie prvých zúbkov, celého mliečneho chrupu a neskôr stoličiek. Gél obsahuje látky xylitol a sorbitol, ktoré nahradzujú cukor a preto pri jeho používaní nedochádza k poškodzovaniu zubov a sa používa na predchádzanie bolestí a zápalu pri prerezávaní detských zubov.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Ošetrenie sa robí 2 až 3-krát denne. Spôsob použitia Gél je určený na lokálnu aplikáciu v oblasti postihnutého ďasna, aplikuje sa 2 až 3x denne najmä po jedle a pred spaním. Pri prvých príznakoch prerezávania zubov nanáša sa malé množstvo zubného gélu vo veľkosti hrášku čistým prstom alebo čistou vatičkou na paličke na postihnuté miesto ďasna a zľahka vmasíruje. Môže sa používať kým sa neprerežú všetky mliečne zuby. To isté platí pri neskoršom prerezávaní stoličiek. Upozornenie Liek je určený pre deti od 5 mesiacov.
V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť príznaky precitlivenosti na lidokaín, ktorá sa môže prejaviť svrbením, kožnou vyrážkou alebo opuchom. Rumanček môže byť príčinou alergických reakcií.
Ak má vaše dieťa nejaké iné ochorenie alebo alergiu, informujte svojho lekára alebo lekárnika.
Pri pretrvávaní ťažkostí, alebo ak sa nedostaví očakávaný účinok, poraďte sa s lekárom.
Účinné látkyrumanček kamilkový – extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), lauromakrogol, lidokaíniumchlorid monohydrát

5,29 

LACALUT AKTIV zubná pasta 75 ml

medicinálna zubná pasta na ochranu pred parodontitídou účinnou látkou je aluminiumlaktát, ktorý má výrazne adstringentný (sťahujúci) účinok posilňuje parodont a zastavuje krvácanie z ďasien Alantoín a bisabolol zabezpečujú protizápalový účinok Fluorid spevňuje zubnú sklovinu a chráni pred vznikom zubného kazu
Spôsob použitiaNajmenej 2 krát denne čistíme zuby primeraným množstvom pasty s primeranou zubnou kefkou. Odporúčame kombinovať s iným druhom zubnej pasty z radu Lacalut, napr. ráno Lacalut Fluor večer Lacalut Aktiv a pod.

2,99 

LACALUT DETSKÁ ZUBNÁ KEFKA 4+ 1×1 ks

– dôkladné a jemné čistenie mliečnych zubov a citlivých detských ďasien
– farebná časť štetín uľahčuje presné dávkovanie zubnej pasty Spôsob použitiaPodľa možností po každom jedle, najlepšie však 2 krát denne čistiť zuby 2 až 3 minúty.

2,49 

LACALUT DETSKÁ ZUBNÁ KEFKA 0-4 ROKOV 1×1 ks

– na dôkladné a šetrné čistenie mliečnych zubov a citlivých ďasien Spôsob použitiaČistiť zuby po každom jedle, minimálne 2 krát denne 2 až 3 minúty.

2,29 

ELMEX DETSKÁ ZUBNÁ KEFKA VÝUČBOVÁ (0-3 roky) mäkká 1×1 ks

Výučbová zubná kefka s mäkkými zaoblenými vláknami pre deti od 0-3 rokov. Slúži na hygienu detskej dutiny ústnej. Balenie obsahuje aj vzorku elmex detskej zubnej pasty 12 ml (od 1.zúbka do 6rokov, s aminofluoridmi). Spôsob použitiaNa zubnú kefku sa aplikuje v potrebnom množstve zubná pasta a bežným spôsobom, krúživými pohybmi sa umyje detský chrup.

3,49 

ELMEX DETSKÁ ZUBNÁ KEFKA 3-6 r. mäkká 1×1 ks

– zubná kefka je určená na účinné čistenie mliečnych zubov
– vhodná ako prevencia zubného kazu
– určená pre deti od 3 do 6 rokov
– malá hlava kefky bola vytvorená špeciálne pre deti
  Spôsob použitiaPoužívajte kefku pravidelne každý deň na čistenie chrupu, najlepšie po každom jedle, minimálne 2 krát denne. Kefku je vhodné používať v kombinácii s detskou zubnou pastou elmex.
 

3,49 

SENSODYNE Fluoride zubná pasta 1×75 ml

vylepšené zloženie Sensodyne s flouridom s klinicky overenou úľavou od bolesti pre citlivé zuby. 
Vytvára ochrannú vrstvu, a tým chráni pred bolesťou citlivých zubov. Posilňuje sklovinu. Pomáha chrániť proti plaku. Pomáha udržiavať zdravé ďasná Osviežuje dych. Pomáha obnoviť prirodzenú belosť Dodáva pocit čistoty.
Spôsob použitiaZubná pasta sa má používať na zabezpečenie hygieny zubov minimálne 2x denne. Obsahuje Fluorid sodný (1400 ppm). Používanie tejto zubnej pasty u detí mladších ako 12 rokov konzultujte so svojím zubným lekárom. Deti do 6 rokov vrátane: Pre čistenie zubov pod dohľadom dospelého použite množstvo o veľkosti zrnka hrachu, aby ste obmedzili prehltnutie pasty na miminum. Ak je fluorid prijímaný z iných zdrojov, konzultujte svojho praktického lekára alebo zubného lekára.

2,99 

LACALUT BASIC zubná pasta 1×75 ml

Zubná pasta poskytuje každodennú ochranu zubov a ďasien. Špeciálna kombinácia účinných látok zabraňuje vzniku kazov a zabezpečuje citeľné napnutie a spevnenie ďasien. Pridaný vybraný rastlinný extrakt z kurkumy podporuje prevenciu proti ochoreniam zubov a ďasien. Spôsob použitiaZubná pasta sa používa najmenej 2x denne, alebo sa po každom jedle vyčistia zuby. Na zubnú kefku sa vytlačí množstvo pasty približne vo veľkosti zrnka hrachu. Ak je fluór prijímaný aj z iných zdrojov, konzultujte so svojim zubným lekárom alebo všeobecným lekárom.

2,99 

LACALUT FLUOR zubná pasta 1×75 ml

medicinálna zubná pasta s ochranným účinkom proti zubnému kazu a na odstránenie povlakov zo zubov obsahuje komplex fluoridov, ktoré spevňujú zubnú sklovinu a podporujú jej remineralizáciu, zvyšujú odolnosť proti kyselinám a ochraňujú ju pred zubným kazom Chlórhexidín obsiahnutý v zubnej paste rozrušuje zubný povlak a zabraňuje jeho usadzovaniu na sklovine má dlhotrvajúci antibakteriálny efekt
Spôsob použitia Zuby čistíme primeraným množstvom pasty, používajte minimálne 2x denne. U detí vo veku do 6 rokov vrátane sa pri čistení zubov použije pasta v množstve veľkosti zrnka hrachu pod dohľadom dospelej osoby, aby sa minimalizovalo prehltnutie.
Upozornenie: Ak je fluór prijímaný aj z iných zdrojov, odporúča sa konzultovať použitie so zubným lekárom alebo všeobecným lekárom.

4,19 

LACALUT SENSITIVE ZUBNÁ PASTA NA CITLIVÉ ZUBY 1×75 ml

LACALUT SENSITIVE
špeciálna medicinálna zubná pasta na citlivé zuby a obnažené zubné kŕčky komplex fluoridov, hlavne amínfluorid ochraňujú odhalené a citlivé zubné kŕčky pred vonkajšími podnetmi a zubným kazom zároveň znižujú citlivosť zubov na sladké, kyslé, teplé a studené podnety alumíniumlaktát posilňuje parodont a zabraňuje krvácaniu ďasien Zubná pasta jemne a šetrne čistí citlivé zuby a zabraňuje oderu skloviny
Spôsob použitia Zubná pasta na citlivé zuby určená na každodenné ústnu hygienu sa používa 2x denne alebo po každom jedle si vyčistite zuby.
 
Uchovávať mimo dosahu detí pri teplote 15-25 °C.

4,19 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 60