Zdravotné potreby

ATRAUMAN kompres impregnovaný (5×5 cm) 1×10 ks

Atrauman® – sterilné krytie s masťou (kompres s rozmerom 5×5 cm).
 
Sterilný tyl utkaný z hladkých vláken – nelepí sa na spodinu rany. impregnovaný neutrálnou masťou – priepustný pre plyny a sekréty Dobre sa kombinuje s absorpčnými materiálmi. Netraumatizuje ranu, nevyvoláva alergické reakcie. Môže ostať na rane až 3 dni. Možnosť strihať.
Spôsob použitiaPo dezinfekcii a vymytí rany (napr. Ringerovým roztokom) priložte sterilný kompres. Zvoľte takú veľkosť kompresu, aby presahoval ranu aspoň o 2 cm. Atrauman kompres sa vyberie z obalu a odstráni sa krycí papier na jednej strane. Priloží sa kompres aktívnou odokrytou stranou na ranu a následne sa stiahne zvyšný krycí papier (z vonkajšej strany). Na zachytenie sekrétov z rany by sa mal následne aplikovať sterilný dobre absorbujúci materiál na krytie rán. Na rane sa môže ponechať až 3 dni, ak lekár neurčí inak. Ak je to potrebné, možno Atrauman vymeniť pri každom preväze.

4,50 

MEDICOMP kompres z netkaného textilu, sterilný (10×10 cm) 25×2 (50 ks)

Sterilné kompresy z netkaného textilu, nasiakavé, priedušné, mäkké kompresy, sterilné (zlozenie: 60 % viskóza a 34 % polyesterové vlákna). Gázové kompresy sa použijú na ošetrenie alebo kratie rôznych typov rán.

  Spôsob použitiaGázové kompresy sa použijú na ošetrenie rôznych typov rán (jednorázovo na čistenie, ale aj na krytie rán). Vyčistenú ranu prekryte gázovým kompresom. Zvoľte taký rozmer, aby sa zabezpečilo krytie celej rany. Na záver použite fixačnú náplasť alebo fixačné ovínadlo.Používa sa aj ako krytie alebo tampón pri malých operačných zákrokoch.

5,50 

ZETUVIT kompres nasiakavý sterilný (10×10 cm) 1×25 ks

Sterilný kompres – v balení po 25 ks nasiakavé, priedušné, mäkké kompresy s rozmerom 10×10 cm

Vonkajšia strana: dvojvrstvový netkaný textil z hydrofóbnych vlákien.
Vnútorná: netkaný textil z hydrofilných vlákien viskózovej triešte -vysokobielená buničina.
 
Gázové kompresy sa použijú na ošetrenie rôznych typov rán. Spôsob použitiaVyčistená rana sa prekryje gázovým kompresom. Zvolí sa taký rozmer, aby sa zabezpečilo krytie celej rany. Na záver sa použije fixačná náplasť alebo fixačné ovínadlo.

5,00 

SEPTODERM GEL dezinfekcia rúk 1x500ml

Gelový alkoholový dezinfekčný prípravok. Na dezinfekciu rúk.Spôsob použitiaPrípravok sa aplikuje na suchú pokožku rúk po každom lekárskom úkone, kontakte s pacientom, alebo infekčným materiálom.

5,49 

TENA OCHRANNÁ VAZELÍNA (Barrier Cream) inov.2015 1×150 ml

Ochranná vazelína TENA je transparentný, vodu neprepúšťajúci krém, ktorý poskytuje mimoriadnu ochranu pre citlivú pokožku.
Po aplikácii vytvorí na pokožke ochrannú bariéru, ktorá pokožku chráni pred nežiaducimi dráždivými látkami, ako napríklad moč či stolica, alebo mechanickými tlakmi. Preto je veľmi vhodná hlavne pre starostlivosť o perineálnu oblasť osôb s inkontinenciou. Neparfumované a bez konzervačných látok. Dermatologicky testované.
Spôsob použitiaPrípravok sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku.

3,99 

TENA VLHČENÉ UTIERKY (Wet Wipe) inov. 2015 1×48 ks

Vlhčené utierky sú veľké a mäkké, bez obsahu alkoholu. Dodávajú sa v praktickom vyklápacom zásobníku:
vhodné pre časté použitie a starostlivosť o inkontinentých, špeciálne vlákna sú napustené tekutinou určenou na jemné umytie, odstraňujú nečistoty z pokožky, pokožku zvlhčujú a ošetrujú, zaisťujú rýchlu, účinnú a jemnú starostlivosť o perineálnu oblasť pri každej výmene inkontinenčnej vložky alebo plienky.
Spôsob použitiaMožno ich používať aj na jemné umývanie celého tela.

5,99 

iALUSET krém s obsahom 0,2% hyaluronátu sodného tuba 1×25 g

Ialuset® obsahuje hyaluronát sodný, konkrétne sodnú soľ kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová je hlavným komponentom základnej zložky dermy. Vďaka svojím špeciálnym hygroskopickým vlastnostiam prispieva k udržiavaniu správnej úrovne hydratácie v derme a uľahčuje proces zacelenia kožných rán.
Pôsobí tiež ako adjuvans pri procesoch regenerácie tkanív kožných rán tým, že podporuje ich zacelenie a re-epitelizáciu.
Výrobok Ialuset® je indikovaný:
pri liečbe neinfikovaných rán a popálenín s exsudátom alebo bez neho; pri vredoch dolných končatín, vrátane tých, ktoré sú žilového pôvodu; pri liečbe fisúr; fistúl; dekubitných vredov; postchirurgických rán; abrazívnych dermopatií; odrenín chemického a fyzikálneho pôvodu.

ZLOŽENIE
Hyaluronát sodný 0.2%, Cetearyl glukozid, decylester kyseliny olejovej, cetearyl alkohol, sodium lauryl sulfát sodný, cetearyl sulfát sodný, čistý bezvodý glycerín, sorbitol 70%, kyselina sorbová, metylparabén, propylparabén, dihydrát citrátu trisodného, deionizovaná voda. Spôsob použitiaPred každou aplikáciou dôkladne vyčistite ranu, potom naneste vrstvu krému s hrúbkou 2-3 mm priamo na ranu alebo natrite krém na sterilné krytie a aplikujte ho na ranu. Krytie môže byť v mieste aplikácie fixované vhodným obväzom.
Krém aplikujte každých 24 hodín až do úplného zacelenia rany. Zacelenie rany musí byť vyhodnotené lekárom.
VAROVANIA A UPOZORNENIA PRI POUŽITÍ
Tuba: Po každom použití uzáver tuby starostlivo utiahnite, aby sa tuba uzavrela.
Sprej: Pri každom novom použití sa odporúča čistiť trysku odstránením malého množstva zvyškového krému krátkym stlačením tlačidla dávkovača.
Postupujte podľa vhodných postupov pre čistenie a dezinfekciu rán, popálenín a okolitých oblastí pokožky.
Krém, ktorý na rane ostal po predchádzajúcej aplikácii, možno pred ďalšou aplikáciou ľahko očistiť (odstrániť) vodou.
Použitie Ialuset® na vredy predkolenia nevylučuje použitie kompresných pomôcok (ponožky alebo obväzy).
Nepoužívajte Ialuset®, ak je vonkajší obal poškodený.
V prípade akýchkoľvek pochybností týkajúcich sa použitia krému Ialuset®, konzultujte použitie tejto zdravotníckej pomôcky so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Len na vonkajšie použitie!
Neprehĺtajte!
Uchovávajte mimo dosahu detí!
KONTRAINDIKÁCIE
Ialuset® sa nesmie používať pri precitlivenosti na hyaluronát sodný alebo na jednu prípadne viac iných zložiek.
VEDĽAJŠIE REAKCIE
Lokálne reakcie na precitlivenosť, ako napríklad ekzém, boli pozorované zriedkavo.
AK SPOZORUJETE VEDĽAJŠIE REAKCIE, KTORÉ NIE SÚ SPOMÍNANÉ V TEJTO PÍSOMNEJ INFORMÁCII, POŽIADAJTE O RADU SVOJHO LEKÁRA ALEBO LEKÁRNIKA.

5,39 

MEDICOMP kompres z netkaného textilu, nesterilný (10×10 cm) 1×100 ks

Sterilné kompresy z netkaného textilu, nasiakavé, priedušné, mäkké kompresy, sterilné (zlozenie: 60 % viskóza a 34 % polyesterové vlákna). Gázové kompresy sa použijú na ošetrenie alebo kratie rôznych typov rán. Spôsob použitiaVyčistenú ranu prekryte gázovým kompresom. Zvoľte taký rozmer, aby sa zabezpečilo krytie celej rany. Na záver použite fixačnú náplasť alebo fixačné ovínadlo.Používa sa aj ako krytie alebo tampón pri malých operačných zákrokoch.

4,00 

Dettol antibakteriálny sprej na povrchy Originál 1×500 ml

Antibakteriálny sprej na povrchy ničí baktérie a vírusy. Odstraňuje alergény (prach, mačacia a psia srsť, peľ) prítomných na tvrdom neporéznom povrchu. 
Vhodné na: Kuchynské doštičky, Detské stoličky, Prebaľovacie podložky, Chladničky, Odpadkové koše, Drezy, Kohútiky, Toaletné sedadlá.
Nevhodné na: okná, zrkadlá, látky, natreté ci lakované povrchy. Spôsob použitiaKoniec trysky sa otočí do polohy ON. Sprej sa nastrieka na povrch, utrie čistou navlhčenou handričkou a nechá uschnúť. Nie je nutné oplachovať.
Pri elektrických zariadeniach sa rozstok nasprejuje na handričku a potom sa utrie povrch.
Upozornenie: Nepoužívajte s detergentami či inými dezinfekčnými látkami. Zamedzte kontaktu s detskými plastovými flašami, ktoré môžu popraskat, ked sa sterilizujú parou.
Uchovávajte mimo dosahu detí. Biocídny výrobok, používajte bezpečne.  
Pri zasiahnutí očí: Okamžite vypláchnite oči velkým množstvom vody, za občasného dvíhania horných a spodných viečok. Skontrolujte a odstránte všetky kontaktné šošovky. Pri podráždení poskytnite lekárske ošetrenie.
Pri nadýchaní: Presunte postihnutého na čerstvý vzduch a nechajte ho oddychovat v polohe, ktorá mu umožní pohodlné dýchanie. Ak sa prejavia symptómy, vyhladajte lekárske ošetrenie. 

5,19 

TENA LADY MINI MAGIC absorpčné vložky 1×34 ks

Inkontinenčné vložky TENA Lady Mini Magic poskytujú trojitú ochranu pred pretečením, zápachom a vlhkosťou pri ľahkom úniku moču. Spôsob použitiaMalé, hodvábne jemné a pohodlné vložky zaručujú efektívnejšiu ochranu a vyššiu absorpciu moču ako bežné dámske hygienické vložky. Anatomické tvarovanie a rýchla absorpcia zabezpečia pocit sucha a účinnú ochranu pred pretečením. Unikátne svieže mikroperličky zabraňujú vzniku zápachu. Povrch vložky z jemnej textílie a priedušný materiál vo vnútri vložky sú dermatologicky testované, bezpečné pre zachovanie zdravej pokožky.

3,74 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 640