Zdravotné potreby

kompava 3-TEST INDIKAČNÝ PAPIERIK prúžky 1×50 ks

Testovacie prúžky (indikačné papaieriky) určené na autodiagnostiku. Sú určené na rýchle stanovenie:
proteínu,
glukózy 
pH v moči. Spôsob použitiaPri použití je nutné dodržiavať návod na použitie.
1. Namočte koniec indikačného papaierika  do čerstvého moču a ihneď vytiahnite.
2. Odstráňte prebytočný moč.
3. Porovnajte indikačný papierik s farebnou stupnicou.
 

8,49 

Baby Top Test LH ovulačný – 7 prúžkový jednokrokový 1×7 ks

Baby Top Test® jednokrokový ovulačný test na určenie plodných a neplodných dní. Používa sa na determináciu prítomnosti ľudského hormónu (LH) vo vzorke moča. Obsah balenia 7 testov vo forme prúžku. Spôsob použitiaOdoberte vzorku čerstvého moču. Testovací prúžok uchopte za farebnú časť, opačnú bielu stranu ponorte do vzorky moču po označenie MAX približne na 10 sekúnd. Následne testovací prúžok uložte na suchú a čistú podložku a čakajte na výsledok. Výsledok sa zobrazí v priebehu 3 minút, najneskôr do 10 minút od vykonania testu.

8,49 

TENA Lady pants DISCREET PLUS MEDIUM dámske naťahovacie absorpčné nohavičky, 1×12 ks

Jednorazové absorpčné nohavičky pre ženy. Majú anatomický tvar, absorpcia 1450 ml, obvod bokov 75-100 cm, veľkosť 70×65 cm. Prirodzene nahradzujú spodnú bielizeň.
Absorpčné nohavičky sú:
určené pri inkontinencii moču a stolice vhodné pre ženy so stredným až ťažkým únikom moču pre mobilných a samostatných pacientov.
Spôsob použitiaZdravotnícka pomôcka sa používa a vymieňa podľa potreby. Elastické nohavičky sa jednoducho obliekajú a vyzliekajú ako aj normálna bielizeň.

13,20 

TENA SLIP MAXI MEDIUM NEW plienkové nohavičky (inov.2014) 1×24 ks

TENA Slip Maxi Medium plienkové nohavičky 24ks
Sú vhodné najmä pre osoby pripútané na lôžko Nohavičky sú vyrobené z priedušných materiálov, ktoré umožňujú pokožke dýchať Lepiace pásky so suchým zipsom umožňujú opakované zapínanie a rozopínanie Nohavičky TENA Slip poskytujú pocit sucha a bezpečia Priedušný materiál podobný textílií na vonkajšej strane pomôcky a v oblasti bokov zaisťuje pocit sucha a pohodlia a tým aj zdravú pokožku Materiály, z ktorých je inkontinenčná pomôcka vyrobená sú dermatologicky testované a podporujú zdravie pokožky Neutralizátor zápachu znižuje riziko amoniakového zápachu a poskytuje pocit sviežosti Indikátor vlhkosti informuje o nutnosti výmeny absorpčnej pomôcky Systém ConfioAir (priedušnosť) Keď bude nutné pomôcku vymeniť, indikátor vlhkosti na vonkajšej strane nohavičiek zmení svoju farbu Extra široké upevňovacie pásiky zabezpečujú pohodlné uchytenie pomôcky, ktorá pevne sedí na svojom mieste Balenie 24 ks Velikosť M Vhodné pre osoby s obvodom bokov 73-122 cm Absorbcia 3260 ml

15,84 

MaybeBaby midstream 2v1 tehotenský test (tyčinka) 1×2 ks

MaybeBaby tyčinkový tehotenský test hCG je rýchly jednokrokový test určený na kvalitatívne stanovenie ľudského choriogonadotropínu (hCG hormón) v moči za účelom zistenia tehotenstva v skorom štádiu.
Je určený na diagnostické samotestovanie in vitro. Spôsob použitiaPred použitím je potrebné pozorne si prečítať návod na použitie.

9,09 

Thera-Band Posilňovacia guma 2m modrá (extra silná) 1×1 ks

Posilňovacie gumy Thera-Band poskytujú všestranné a jednoduché riešenie pre vašu rehabilitáciu, cvičenie doma alebo silový tréning. Cvičenie s gumou Thera-Band zlepšuje držanie tela, rovnováhu, posilňuje svaly, minimalizuje tlak na kĺby a znižuje riziko zranenia. Posilňovacie gumy Thera-Band umožňujú jednoduchým spôsobom posilňovať oslabené svaly, uvoľňovať kontraktúry opačne posilňujúcich svalov – antagonistov. Posilňovacie gumy Thera-Band sú vhodné k cvičeniu v každodennom živote a pomáhajú tak predchádzať jednostranným pohybom. Jedná sa o vysoko kvalitný produkt preverený mnohými rokmi používania, ktorý je vhodný pre všetky vekové skupiny vďaka možnosti voľby záťaže. Posilňovacia guma Thera-Band obsahuje len prírodný latex.

9,99 

Dr.Max Náplasť na kurie oká 12 ks

Náplasti na kurie oká s kyselinou salicylovou sú určené na ochranu pred bolestivým tlakom kurích ôk a mozoľov. Chránia pred trením a pomáhajú kurie oká účinne a bezpečne odstraňovať. Znižujú tlak na bolestivých miestach a prinášajú okamžitú úľavu. Odstránenie kurieho oka uľahčuje aj hmota vyplňujúca krúžok s kyselinou salicylovou a kyselinou mliečnou a tiež saponíny, terpény a kopaivský balzam. Ďalšie informácie a návod na použitie nájdete v príbalovom letáku.

3,49 

GS Ovultest 3v1 ovulačný test samodiagnostický 1×3 ks

Rýchly ovulačný test, zisťuje zvýšenú hladinu luteinizačného hormónu (LH), ktorá sa objavuje v moči krátko pred ovuláciou. Vďaka tomu Vám umožňuje spoľahlivo zistiť Vaše plodné dni, a zvýšiť tak pravdepodobnosť otehotnenia. Spôsob použitiaPo ponorení ovulačného testu do vzorky moču, ktorá obsahuje LH, sa objaví farebný prúžok . Pokiaľ je test vykonaný správnym spôsobom, objaví sa v kontrolnej oblasti ešte jeden farebný prúžok (slúži ku kontrole správnosti vykonania).
1. Test vykonávajte pri bežnej izbovej teplote.
2. Odoberte moč do čistej a suchej nádobky.
3. Vyberte prúžok z vrecúška.
4. Ponorte prúžok absorpčnou časťou do vzorky moču. Prúžok neponárajte do moču nad vyznačenú maximálnu líniu (MAX), inak test neprebehne správnym spôsobom. Po 10 sekundách prúžok vyberte a položte ho na vodorovný, čistý, suchý a nenasiakavý povrch (napríklad na vrchnú časť nádobky s močom).
5. Výsledok odčítajte najneskôr do 10 minút.
6. So vzorkou moču a použitým testom zachádzajte hygienicky, po použití zlikvidujte. Nepoužívajte opakovane.
Vyhodnotenie testu
Pozitívny výsledok: Objaví sa farebný (ružový alebo fialový) testovací aj kontrolný prúžok. Testovací prúžok je buď rovnako intenzívne zafarbený ako kontrolný prúžok, alebo je tmavší. Tento výsledok ukazuje vzostup hladiny LH a predznamenáva ovuláciu, teda najvhodnejší čas pre počatie. Najvyššiu šancu na otehotnenie máte v nasledujúcich 24-48 hodinách. Negatívny výsledok: Kontrolný prúžok je ružový alebo fialový. Testovací prúžok sa buď vôbec neobjavil, alebo je svetlejší ako kontrolný prúžok. K zvýšeniu hladiny hormónu LH ešte nedošlo. Vykonajte test s novým prúžkom nasledujúci deň v rovnakú dobu. Neplatný výsledok: Neobjavil sa ružový alebo fialový prúžok v kontrolnej oblasti. Test neprebehol správne a je potrebné ho zopakovať s novým prúžkom.

3,99 

HANSAPLAST Junior Star Wars náplasť 1×20 ks

Detská náplasť v 2 veľkostiach:
určená na prekrytie drobných poranení, určená na ošetrenie poranení malého rozsahu, ako sú drobné rezné rany a odreniny.

Šetrná k citlivej detskej pokožke, dobre priľnavá. Odolná voči vode a nečistotám. Použité farby sú pre deti bezpečné. Spôsob použitiaVyčistená ran sa osuší a opatrne prelepí náplasťou.

2,99 

Seni SUPER PLUS AIR medium 2 plienk. nohavičky, obvod 75-110 cm, 1×10 ks

Priedušné plienkové nohavičky pre dospelých bez latexu, so zvýšenou savosťou (dvojité savé jadro) s indikátorom vlhkosti.
Veľkosť: M (obvod 75-110cm).
plienkové anatomicky tvarované nohavičky pre osoby s ťažkou inkontinenciou vhodné pre mužov aj ženy ako ochrana pred trvalým únikom moču
Spôsob použitiaPlienkové nohavičky sa svojpomocne oblečú alebo pomocou druhej osoby (ošetrovateľa) u ležiacich pacientov a prichytia sa pomocou lepiacich pásikov. Vymieňajú sa podľa potreby (3-4x denne), pričom na potrebu výmeny upozorní indikátor vlhkosti. Vhodné pre dlhé prestávky medzi jednotlivými výmenami plienok, napr. v noci.

5,70 

Zobrazených 1–10 z 129 výsledkov.