Zdravotné potreby

kompava 3-TEST INDIKAČNÝ PAPIERIK prúžky 1×50 ks

Testovacie prúžky (indikačné papaieriky) určené na autodiagnostiku. Sú určené na rýchle stanovenie:
proteínu,
glukózy 
pH v moči. Spôsob použitiaPri použití je nutné dodržiavať návod na použitie.
1. Namočte koniec indikačného papaierika  do čerstvého moču a ihneď vytiahnite.
2. Odstráňte prebytočný moč.
3. Porovnajte indikačný papierik s farebnou stupnicou.
 

8,49 

Baby Top Test LH ovulačný – 7 prúžkový jednokrokový 1×7 ks

Baby Top Test® jednokrokový ovulačný test na určenie plodných a neplodných dní. Používa sa na determináciu prítomnosti ľudského hormónu (LH) vo vzorke moča. Obsah balenia 7 testov vo forme prúžku. Spôsob použitiaOdoberte vzorku čerstvého moču. Testovací prúžok uchopte za farebnú časť, opačnú bielu stranu ponorte do vzorky moču po označenie MAX približne na 10 sekúnd. Následne testovací prúžok uložte na suchú a čistú podložku a čakajte na výsledok. Výsledok sa zobrazí v priebehu 3 minút, najneskôr do 10 minút od vykonania testu.

8,49 

Baby Top Test tehotenský kazetový jednokrokový (1+1 zadarmo), 1×2 ks

Baby Top Test® jednokrokový kazetový tehotenský test na určenie včasnej gravidity. Balenie obsahuje 2 kazety. Citlivosť 10 mlU/ml, čo zaručuje vysokú presnosť a spoľahlivosť. Spôsob použitiaOdoberte moč do suchej a čistej nádoby. Testovaciu kazetu položte na rovnú podložku. Priloženú pipetu naplňte vzorkou moču, aplikujte 4 kvapky do okrúhleho otvoru testovacej kazety a čakajte na výsledok, ktorý sa zobrazí v priebehu 3 min. v závislosti na koncentrácii hCG v moči sa môže objaviť už za 40 sekúnd.
Pri teste a jeho vyhodnotení sa riaďte podľa priloženého návodu na použitie.

3,99 

MaybeBaby strip 2v1 tehotenský test (pásik) 1×2 ks

MaybeBaby pásikový (prúžkový) tehotenský test hCG je rýchly jednokrokový test určený na kvalitatívne stanovenie ľudského choriogonadotropínu (hCG hormón) v moči za účelom zistenia tehotenstva v skorom štádiu.
Je určený na diagnostické samotestovanie in vitro. Spôsob použitiaPred použitím je potrebné pozorne si prečítať návod na použitie.

2,99 

TOZAX Multidrogový test – 10 druhov drog jednokrokový test (COC, THC, MOP, MET, AMP, BZO, BAR, MTD, PCP, TCA v moči) 1×1 ks

Jednokrokový diagnostický kazetový test predstavuje rýchly test založený na princípoch imunoanalýzy v kombinácii s technológiou konjugovaného koloidného zlata. Test je navrhnutý tak, aby zabezpečil vizuálny a kvalitatívny výsledok. Tento drogový test poskytuje iba predbežné analytické údaje. Pre definitívne potvrdenie výsledku analýzy je potrebná špecifickejšia alternatívna metóda. Pri preukázaní pozitívneho výsledku použitia drog, a to predovšetkým pri dosiahnutí predbežných analytických výsledkov, je vždy potrebné aplikovať klinické hodnotenie a profesionálny úsudok.
DETEKČNÉ LIMITY: Kokaín COC 300ng/ml, Tetrahydrocannabinol THC 50ng/ml, Opiáty MOP 300ng/ml, Metamfetamín MET 1000ng/ml, Amfetamín AMP 1000ng/ml, Benzodiazepíny BZO 300ng/ml, Barbituráty BAR 300ng/ml, Metadón MTD 300ng/ml, Fencyklidín PCP 25ng/ml, Tricyklické Antidepresíva TCA 1000ng/ml Spôsob použitiaPostup testovania:
Prečítajte si inštrukcie na odber vzorky. Testovacie zariadenie, pacientovu vzorku moču a kontrolnú vzorku nechajte pred testovaním temperovať na izbovú teplotu. Neotvárajte balenie testu, pokiaľ nie je všetko pripravené na vykonanie testu. Vyberte testovacie zariadenie z ochranného obalu (pred otvorením obalu nechajte test ohriať na izbovú teplotu, aby sa zabránilo kondenzácii vlhkosti na membráne testovacieho zariadenia). Označte test číslom pacienta alebo číslom kontroly. Ponorte testovací prúžok do vzorky moču koncom označeným šípkou smerujúcou nadol. Prúžok neponárajte pod vyznačenú maximálnu líniu (MAX) na testovacom prúžku. Testovaciu kazetu po 10 sekundách vyberte a položte ju na čistú, suchú a nenasiakavú podložku.

Po uplynutí 5 minút odčítajte výsledky testu.
DÔLEŽITÉ: Aby sa zabránilo nesprávnej interpretácii výsledku, neodčítajte výsledok testu po uplynutí 8 minút. Po 8 minútach od vykonania testu môže dôjsť k zmene intenzity zafarbenia výsledných farebných línií prípadne k objaveniu nových línií. Aby sa predišlo neskoršej mylnej interpretácii, testovacie zariadenie po odčítaní výsledku zahoďte.

11,99 

MaybeBaby midstream 2v1 tehotenský test (tyčinka) 1×2 ks

MaybeBaby tyčinkový tehotenský test hCG je rýchly jednokrokový test určený na kvalitatívne stanovenie ľudského choriogonadotropínu (hCG hormón) v moči za účelom zistenia tehotenstva v skorom štádiu.
Je určený na diagnostické samotestovanie in vitro. Spôsob použitiaPred použitím je potrebné pozorne si prečítať návod na použitie.

4,99 

TOZAX FOB TEST kazetový test na zistenie okultného krvácania v stolici 1×1 ks

FOB test na zistnenie okultného (skrytého) krvácania v ľudskej stolici je určený na stanovenie prítomnosti krvi v stolici. Na analýzu stačí jedna vzorka, odber je možný z toaletného papiera. Výsledok je do 5 minút kedykoľvek počas dňa. Pred vykonaním testu nie je potrebné dodržiavať žiadne diétne obmedzenia, výsledky testu nie sú ovplyvnené prijímaním určitých druhov potravín. Spôsob použitiaPri odbere vzorky stolice a postupe pri testovaní je potrebné sa riadiť príbalovým letákom.

5,99 

TENA SLIP MAXI MEDIUM NEW plienkové nohavičky (inov.2014) 1×24 ks

TENA Slip Maxi Medium plienkové nohavičky 24ks
Sú vhodné najmä pre osoby pripútané na lôžko Nohavičky sú vyrobené z priedušných materiálov, ktoré umožňujú pokožke dýchať Lepiace pásky so suchým zipsom umožňujú opakované zapínanie a rozopínanie Nohavičky TENA Slip poskytujú pocit sucha a bezpečia Priedušný materiál podobný textílií na vonkajšej strane pomôcky a v oblasti bokov zaisťuje pocit sucha a pohodlia a tým aj zdravú pokožku Materiály, z ktorých je inkontinenčná pomôcka vyrobená sú dermatologicky testované a podporujú zdravie pokožky Neutralizátor zápachu znižuje riziko amoniakového zápachu a poskytuje pocit sviežosti Indikátor vlhkosti informuje o nutnosti výmeny absorpčnej pomôcky Systém ConfioAir (priedušnosť) Keď bude nutné pomôcku vymeniť, indikátor vlhkosti na vonkajšej strane nohavičiek zmení svoju farbu Extra široké upevňovacie pásiky zabezpečujú pohodlné uchytenie pomôcky, ktorá pevne sedí na svojom mieste Balenie 24 ks Velikosť M Vhodné pre osoby s obvodom bokov 73-122 cm Absorbcia 3260 ml

0,79 

TENA Lady pants DISCREET PLUS MEDIUM dámske naťahovacie absorpčné nohavičky, 1×12 ks

Jednorazové absorpčné nohavičky pre ženy. Majú anatomický tvar, absorpcia 1450 ml, obvod bokov 75-100 cm, veľkosť 70×65 cm. Prirodzene nahradzujú spodnú bielizeň.
Absorpčné nohavičky sú:
určené pri inkontinencii moču a stolice vhodné pre ženy so stredným až ťažkým únikom moču pre mobilných a samostatných pacientov.
Spôsob použitiaZdravotnícka pomôcka sa používa a vymieňa podľa potreby. Elastické nohavičky sa jednoducho obliekajú a vyzliekajú ako aj normálna bielizeň.

13,20 

TENA MEN LEVEL 1 absorpčné vložky pre mužov, Light, 1×24 ks

Inkontinenčná absorpčná vložka pre mužov. Dĺžka 270 mm a šírka 233 mm. Samolepiaca páska zaisťuje vložku v spodnej bielizni v optimálnej polohe. Balenie obsahuje 24 kusov.
absorpčné vložky sú určené pre mužov s ľahkým stupňom inkontinencie pre zvládnutie problémov pri stresovom alebo nutkavom úniku moču obsahujú absorpčný systém pre rýchle odvedenie a zadržanie tekutiny použitie je jednoduché, hygienické a diskrétne
Spôsob použitiaAbsorpčné vložky sa fixujú o spodnú bielizeň samolepiacim pásikom alebo sa fixujú pomocou fixačných nohavičiek. Vymieňajú sa podľa potreby ( niekoľkokrát denne alebo počas noci).

6,00 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 407