Optika

Biotrue multi-purpose solution roztok na kontaktné šošovky (zelený) 1×360 ml

Roztok na mäkké kontaktné šošovky určený na čistenie, lubrikáciu, uchovávanie mäkkých kontaktných šošoviek vrátane silikónhydrogélových. Roztok
pôsobí na oči ako slzy (ph roztoku je obdobné ako u sĺz) umožňuje pohodlnejšie nosenie šošoviek na očiach, zabíja 99,9 % zárodkov z kontaktnej šošovky.
Spôsob použitiaKROK 1:
Položte si šošovky na dlaň, kvapnite minimálne 3 kvapky roztoku na obe strany očných šošoviek a počas 20 sekúnd jemne povytierajte.
KROK 2:
Každú stranu šošovky následne dôkladne opláchnite (cca 5 sekúnd) pod prúdom roztoku na šošovky.
KROK 3:
Vyčistené kontaktné šošovky vložte do nádobky, ktorú naplníte čerstvým roztokom. Šošovky by mali zostať namočené v roztoku minimálne 4 hodiny. Po opätovnom vybratí šošoviek je potrebné použitý roztok je vyliať (na udržiavanie kontaktných šošoviek používajte vždy čerstvý roztok). Pokiaľ by ste na šošovkách zbadali pred ich aplikáciou akékoľvek zvyšky nečistôt, spláchnite ich roztokom na šošovky.
Pokiaľ nebudete očné šošovky aplikovať bezprostredne po ich vybratí z roztoku, je potrebné ich skladovať v uzatvorenej nádobke na šošovky, maximálne 30 dní (nenahrádzajte pritom roztok na šošovky obyčajným slaným roztokom, nakoľko tento nedezinfikuje). Pokiaľ by ste kontaktné šošovky skladovali dlhšie, musia byť pred vložením do oka opäť vyčistené a vydezinfikované čerstvým roztokom na šošovky.

10,99 

Bausch & Lomb ULTRA 1 kus – 6 šošoviek v balení

Bausch + Lomb ULTRA sú nové kontaktné šošovky s jedinečnou technológiou MoistureSeal určené na denné nosenie s mesačnou výmenou. Kontaktné šošovky ULTRA od spoločnosti Bausch & Lomb ponúkajú ostrejšie videnie, chránia zdravie vašich očí a poskytujú dlhotrvajúci komfort nosenia po celý deň. Kontaktné šošovky ULTRA zaisťujú 95% zvlhčenie po celých 16 hodín a bránia vysychaniu šošovky, ktoré býva spôsobené zníženým žmurkaním pri používaní digitálnych zariadení. Ponúkajú výhody vo všetkých kľúčových oblastiach a disponujú najlepšími fyzikálnymi vlastnosťami vo svojej triede. Neustála vlhkosť je kľúčovou podmienkou pre nepretržitý komfort pri použití kontaktných šošoviek ULTRA.

27,29 

BioTrue Oneday Lens 1 kus – 90 šošoviek v balení

Jednodenné kontaktné šošovky Biotrue ONEday boli vytvorené z materiálu novej generácie HyperGel, inšpirovaného biológiou ľudského oka. Biotrue ONEday sú vyrobené z materiálu pripomínajúceho ľudské oko, ktorý zabraňuje vysúšaniu kontaktné šošovky. Veľmi vysoký stupeň hydratácie až 78% zaručuje pohodlie pre užívateľa počas celého dňa. Kontaktné šošovky Biotrue ONEday prepúšťajú kyslík k oku, v takej miere, že skoro nie je poznať, že máte šošovky v oku. To všetko spôsobuje, že kontaktné šošovky spĺňajú požiadavky pre náročných užívateľov. Pre koho sú kontaktné šošovky Biotrue ONEday určené? Tieto kontaktné šošovky sú určené pre užívateľov, ktorí dávajú prednosť jednodennému použitiu. O šošovky Biotrue ONEday sa už dodatočne nemusíte starať a preto sú odporúčané aktívnym ľuďom, na šport alebo pre osoby, ktoré: trávia veľa hodín pred obrazovkou počítača, trpia pocitom suchého oka, majú vysoké nároky na nosenie kontaktných šošoviek, majú problémy so sezónnymi alergiami.

41,59 

BioTrue Oneday Lens 1 kus – 30 šošoviek v balení

Jednodenné kontaktné šošovky Biotrue ONEday boli vytvorené z materiálu novej generácie HyperGel, inšpirovaného biológiou ľudského oka. Biotrue ONEday sú vyrobené z materiálu pripomínajúceho ľudské oko, ktorý zabraňuje vysúšaniu kontaktné šošovky. Veľmi vysoký stupeň hydratácie až 78% zaručuje pohodlie pre užívateľa počas celého dňa. Kontaktné šošovky Biotrue ONEday prepúšťajú kyslík k oku, v takej miere, že skoro nie je poznať, že máte šošovky v oku. To všetko spôsobuje, že kontaktné šošovky spĺňajú požiadavky pre náročných užívateľov. Pre koho sú kontaktné šošovky Biotrue ONEday určené? Tieto kontaktné šošovky sú určené pre užívateľov, ktorí dávajú prednosť jednodennému použitiu. O šošovky Biotrue ONEday sa už dodatočne nemusíte starať a preto sú odporúčané aktívnym ľuďom, na šport alebo pre osoby, ktoré: trávia veľa hodín pred obrazovkou počítača, trpia pocitom suchého oka, majú vysoké nároky na nosenie kontaktných šošoviek, majú problémy so sezónnymi alergiami.

15,59 

Bausch & Lomb PureVision 2 1 kus – 6 šošoviek v balení

Sú to mesačné kontaktné šošovky vyrobené zo silikón – hydrogélového materiálu Balafilcon A. Šošovky PureVision 2 HD je novinka firmy Bausch & Lomb, určená pre mesačné kontinuálne nosenie. Ich hlavnou výhodou je použitie technológie – High Definition – ktorá minimalizuje hallo efekt, znižuje odrazy a lesk. Hlavnou prednosťou je tiež vysoký faktor Dk/t, určujúce mieru priepustnosti kyslíka cez materiál, z ktorého sú šošovky vyrobené. Výsledkom je, že sú oči menej unavené a náchylné k začervenaniu. Hlavnou prednosťou týchto šošoviek je vysoká miera priepustnosti kyslíka a s tým spojený mimoriadny komfort nosenia. PureVision 2 sú jedny z najtenších kontaktných šošoviek dostupných na trhu a umožňujú ostré a jasné videnie aj za zhoršených svetelných podmienok. PureVision 2 HD a PureVision 2 sú rovnaké produkty. Nositelia šošoviek PureVision 2 môžu prejsť na nové šošovky PureVision 2HD bez nutnosti preaplikácie.

25,49 

EasySept roztok na čistenie kontaktných šošoviek s obsahom peroxidu vodíka 1×360 ml

EasySept je peroxidový roztok na čistenie a dezinfekciu všetkých druhov mäkkých šošoviek, silikón-hydrogélových aj plynopriepustných. Roztok účinne čistí usadeniny a proteíny, ktoré sa na šošovkách usádzajú počas ich nosenia. Dôležité upozornenia Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte priamo do očí, mohlo by dôjsť k podráždeniu, ale aj k poškodeniu oka. Roztok v žiadnom prípade neslúži na oplachovanie kontaktných šošoviek pred nasadením. Na čistenie kontaktných šošoviek používajte vždy iba špeciálne púzdro s neutralizačným diskom. Nikdy nevyberajte šošovky z puzdra skôr, než skončí proces neutralizácie – min. 6 hodín. Vždy vyčkajte, až bude proces čistenia dokončený. V tomto momente už nie sú viditeľné bublinky, ktoré sa uvoľňujú pri chemickej reakcii. Puzdro naplňujte roztokom vždy po vyznačenú rysku. V prípade nedostatku roztoku sa nemusí očistiť celá šošovka, naopak pri prebytku môže roztok počas čistenia vytiecť. S puzdrom po naliatí roztoku už nijako nemanipulujte, nechajte ho stáť. Pravidelne puzdro vymieňajte, schopnosť neutralizácie roztoku sa postupom času znižuje. Vždy dbajte na pokyny výrobcu. Ako správne EasySept použiť? Pri používaní roztoku EasySept je veľmi dôležité dodržiavať následujúci postup. Pri manipulácii so šošovkami vždy dodržujte hygienické zásady. Poriadne si umyte ruky a osušte ich čistým uterákom. Skontrolujte, či sa v priloženom puzdre nachádza neutralizačný disk. Po vybratí šošoviek z oka ich položte na dlaň a na každú kvapnite niekoľko kvapiek roztoku (obvykle 2 – 4). Šošovky potom jemne pošúchajte. Otvorte košíčky puzdra a do každého z nich umiestnite jednu kontaktnú šošovku. Dohliadnite na to, aby bola ľavá šošovka usadená do košíčka, ktorý je označený písmenom L. Opatrne košíčky zavrite, aby sa šošovky nezničili. Zoberte viečko s košíčkami a nad umývadlom každú šošovku preplachujte roztokom EasySept po dobu 5 sekúnd. Špeciálne puzdro naplňte peroxidovým roztokom až po označenú rysku a okamžite vložte viečko s košíčkami do puzdra, ktoré uzavriete. Nechajte pôsobiť vo zvislej polohe najmenej po dobu 6 hodín. Potom už s puzdrom neotáčajte a ani nijak netrepte. Proces čištenia a neutralizácie je dokončený asi po 6 hodinách. Chemická reakcia je ukončená v prípade, že už nie sú viditeľné unikajúce bublinky, ktoré vznikajú pri rozkladaní peroxidu na vodu. Po 6 hodinách môžete šošovky vybrať a zvyšný roztok vylejte. Puzdro vypláchnite roztokom a nechajte ho na vzduchu uschnúť. Pred vložením šošoviek do oka je možné ich ešte prepláchnuť fyziologickým roztokom (už nie peroxidovým).

10,49 

AIR OPTIX with HydraGlyde Multifocal 6 kusov – mesačné

Sú vyrobené z vysoko priepustného materiálu, vďaka ktorému môže cez kontaktnú šošovku prechádzať väčšie množstvo kyslíka pre jasné, biele a zdravé oči. Kontaktné šošovky Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal v sebe spájajú dve pokročilé technológie SmartShield a HydraGlyde® Moisture Matrix, ktoré pomáhajú zabezpečiť vynikajúcu ochranu proti usadzovaniu nečistôt a dlhodobejšie zvlhčenie povrchu šošovky. HydraGlyde® Moisture Matrix je patentovaná technológia, ktorá pomáha zaistiť šošovkám dlhšie zvlhčenie pre pohodlné a príjemné nosenie. Vďaka zvlhčujúcemu komplexu HydraGlyde je voda priťahovaná a zadržiavaná vnútri šošovky, ktorá tak zostáva dostatočne hydratovaná po celý deň pre ešte väčší komfort nosenia. Ako technológia Smartshield chráni kontaktné šošovky? Technológia Smartshield vytvára okolo vonkajšieho povrchu šošovky ultratenký ochranný štít, ktorý chráni povrch šošovky pred hromadením usadenín ako sú bielkoviny a tuky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v slzách. Pomáha zachovať parametre šošovky aj pri každodennom používaní kozmetických prípravkov. Mesačné kontaktné šošovky Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal poskytujú ochranu a dlhodobú hydratáciu pre pocit pohodlia. Ocenia ich najmä ľudia s aktívnym životným štýlom, pri športe alebo pri pravidelnom cvičení.

48,79 

AIR OPTIX with HydraGlyde 3 kusy – mesačné

Air Optix Plus HydraGlyde sú prvé a jediné kontaktné šošovky s technológiou HydraGlyde Moisture Matrix, ktorá zaisťuje, že je povrch šošovky hydratovaný po celý deň. Kontaktné šošovky Air Optix Plus HydraGlyde garantujú 5× vyššiu priepustnosť kyslíka ako iné hydrogélové kontaktné šošovky. Unikátna technológia SmartShield zaručuje ochranu pred poškodením a pomáha chrániť kontaktné šošovky pred nečistotami. Výhodami šošoviek Air Optix Plus HydraGlyde je možnosť príležitostného nosenia kontaktných šošoviek cez deň i v noci až 6 dní, lepšie hydratovaný povrch a zvýšená odolnosť voči tvorbe usadenín. Nositelia šošoviek Air Optix Aqua môžu prejsť na nové šošovky Air Optix Plus Hydraglyde bez nutnosti preaplikácie.

13,99 

DAILIES AquaComfort Plus Toric 90 kusov – jednodenné

Užívateľom ponúkajú trojnásobnú hydratáciu, jasný pohľad a osviežujúce pohodlie počas celého dňa, keď sú nasadené v očiach. DAILIES AquaComfort Plus Toric – vysoká hydratácia a pocit pohodlia. Šošovky sú vybavené systémom trojitej lubrikácie, ktorý udržuje šošovky pohodlné a oku príjemné po celý deň. Prvá zvlhčujúca látka HPMC je obsiahnutá už v roztoku blistru, pôsobí teda bezprostredne už po nasadení šošoviek. Nasledujúca hydratácia šošoviek počas celého dňa je zaistená hydrofilným PEG (Polyethylen glykol) a zvlhčujúcim PVA (Polyvinylalkohol). PVA je obsiahnutý v materiáli šošovky a s každým žmurknutím sa uvoľňuje na jej povrch.

62,69 

Zobrazených 1–10 z 41 výsledkov