Čaje

Dr.Max Pestrec sypaný 120 g

Pestrec mariánsky (Silybum marianum L.), sypaný. Príprava: 1 čajovú lyžičku suroviny najprv dôkladne rozdrvte a potom zalejte 0,25 l vriacej vody, nechajte 10–15 minút vylúhovať v zakrytej nádobe a potom sceďte. Odporúčané dávkovanie: Nálev sa pije teplý, podáva sa jedna šálka (0,25 l) 1×–2× denne. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím. Nesmie sa variť. Pri konzumácii prípravku sa neodporúča piť alkohol. Pri žlčových kameňoch je vhodné používanie prípravku konzultovať s lekárom. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Použitie bylín konzultujte s lekárnikom.  

1,99 

LEROS EPILOBIN PLANTA 20×1,5 g (30 g)

Bylinná zmes v nálevových vrecúškach.
Zloženie: vrbovková vňať (50%), list buko, zlatobyľová vňať (15%), nechtíkový kvet (10%). Spôsob použitiaBylinná zmes sa používa na prípravu záparov. Nálevové vrecko prelejte vriacou vodou a nechajte lúhovať 5-8 minút v prikrytej nádobe, potom preceďte a nápoj vypite.

2,39 

APOTHEKE ČAJ DNA A REUMA 20×1,5 g (30 g)

Bylinná zmes porciovaná v nálevových vreckách. Spôsob použitiaJedno nálevové vrecúško sa zaleje 2,5 dl vriacej vody a nechá sa 15 minút vylúhovať. Nápoj sa pripravuje vždy čerstvý. Odporúčané dávkovanie: 2 šálky denne.
Upozornenie: Nie je určený pre deti. Neprekračovať odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Skladovať mimo dosahu detí. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25°C.

1,89 

JUVAMED BYLINNÝ ČAJ SLEZ LESNÝ – KVET sypaný 1×20 g

Bylinný čaj sypaný. Spôsob použitiaNa prípravu záparu sa používajú 1-2 čajové lyžičky čajoviny na 0,2 l vriacej vody. čaj sa lúhuje 10 minút, pije sa 2-4x denne.

2,19 

TEEKANNE NHT Melisa Lemon bylinný čaj medovka/citrón (inov.2018) 20×1,5 g (30 g)

TEEKANNE Melisa Lemon, bylinný čaj.
Medovka (81%), Citrónová tráva (14%), Aróma citrónu (5%) Spôsob použitia1 vrecúško zalejte vriacou vodou a nechajte 5 – 8 minút vylúhovať.

2,59 

HANUS LIPKAVEC SYRIDLOVÝ VŇAŤ vákuové bal. 1×70 g

 Sypaná bylina – LIPKAVEC SYRIDLOVÝ VŇAŤ (Galium verum). Spôsob použitiaVnútorné použitie: zápar 15 minút: 1 polievková lyžica na 2 dl vriacej vody. Dávkovanie: pred jedlom 2 až 3 krát denne po 2 dl záparu. Vonkajšie použitie: odvar 5 minút variť, 3 polievkové lyžice na 1/2 l vody. Dávkovanie: pred jedlom 2 až 3 krát denne po 2 dl záparu. Vonkajšie použitie: omývanie postihnutých miest maximálne 3 krát denne.
 
Upozornenie: Nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

1,89 

HANUS KOSTIHOJ LEKÁRSKY KOREŇ vákuové bal. 1×100 g

Sypaná droga Kostihoj lekársky – koreň (lat. Symphytum officinale), vákuovo balená. Vákuové balenie zachová účinné látky, vôňu a chuť liečivej rastliny. Spôsob použitiaOdvar 10 minút variť: 2 polievkové lyžice drogy sa použijú na 4 dl vody. Po ochladení následne použiť na potieranie.  
Obkladová pasta sa pripraví tak, že primerané množstvo čerstvo pomletej drogy sa zaleje vriacou vodou, aby vznikla kaša vhodná na obklad. Obklad prikladať max. 2 krát denne na postihnuté miesto a previazať.
Droga sa nesmie užívať vnútorne. Drogu nepoužívať viac ako 4-6 týždňov do roka. Nepoužívať v tehotenstve.

2,59 

HANUS BAZA ČIERNA KVET vákuové bal. 1×40 g

Sypaná droga Baza čierna (lat. Sabucus nigra) – kvet, vákuovo balená. Vákuové balenie zachová účinné látky, vôňu a chuť liečivej rastliny. Spôsob použitiaOdporúča sa užívať vo forme záparu, ktorý sa pripraví z  2 kávových lyžičiek drogy na 3 dl vriacej vody – zapariť 10 minút. Piť 3 až 5 krát denne po 3 dl záparu. Odporúča sa pripraviť vždy čerstvý.
Upozornenie: V niektorých prípadoch môže mať nadmerné užívanie záparu z drogy laxatívny účinok.

1,69 

HERBEX MENOPAUZA s ďatelinou bylinná zmes (wellness tea) 20×3 g (60 g)

Bylinný čaj v nálevových vrecúškach. Obsahuje:
Ďatelina (Trifolium pratense) pomáha ženám so zvládaním príznakov menopauzy, ako sú návaly horúčavy, potenie a podráždenosť. Ľubovník pomáha udržiavať emocionálnu rovnováhu a pozitívnu náladu.
Spôsob použitia1 vrecko sa zaleje 0,5 l vriacej vody a nechá 10 minút vylúhovať. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím. 
Upozornenie:
Výživový doplnok neslúži ako náhrada rozmanitej stravy.
Nevystavovať priamemu slnečnému svetlu! Skladovať v suchu, pri teplote do 25°C v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí.

1,89 

DR. POPOV ČAJ STOP CUKOR 20×1,5 g (30 g)

Stop cukor® obsahuje škoricu (Cinnamomum zeylanicum). Spôsob použitiaJedno vrecko zalejeme 0,25 l vriacej vody, prikryjeme, necháme 20 minút vylúhovať (zmes vyžaduje delšie lúhovanie). Vypiť 3 šálky za deň. Čaj možno pripraviť i do termosky. Po 6 týždňoch urobiť 10 dňovú prestávku, potom je možné kúru opakovať.
Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace
ženy. Výživový dop|nok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu pri teplote 5°C-25°C.

1,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 31