Trávenie

SCHWEDEN BITTER s pohárom 250 ml

Dospelým odporúčame užiť trikrát 15 ml prípravku počas dňa. Prípravok by sa nemal užívať denne. Prípravok je určený pre dospelých. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívať pri precitlivenosti na niektorú zložku prípravku, pri zvýšenej tvorbe žalúdočnej šťavy*, akútnych alebo chronických vredoch žalúdka alebo dvanástnika, ochoreniach pečene a hnačke. Nie je vhodný pre deti, dospievajúcich, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Jedna dávka (15 ml) obsahuje 5,4 ml alkoholu.

Uchovávanie:
Na suchom mieste pri teplote do 25°C. Po každom otvorení prípravok dobre uzavrieť. Uchovávať mimo dosahu a dohľadu malých detí!

9,19 

Procto-Glyvenol Soft vlhčené obrúsky 1×30 ks

Vlhčené obrúsky s extraktom z Ruscus aculeatus s ukľudńujúcim účinkom v okolí hemoroidov. Sú určené na intimnú hygienu v análnej oblasti, zvlášť v oblasti hemeroidov. Obrúsky slúžia k starostlivosti o podráždenú a citlivú pokožku. Ruscus aculeatus napomáha starostlivosti o pokožku pri pocite svrbenia a pálenia. Spôsob použitiaVlhčené obrúsky Procto-Glyvenol soft možu nahradit bežný toaletný papier. Sú určeny na intimnú hygienu v análnej oblasti, zvlášť v oblasti hemeroidov.
Splachujte maximálne tri kusy obrúskov naraz.

2,99 

BELOPERA 2 mg cps dur (blis.PVC/Al) 1×20 ks

Liek sa používa: na liečbu príznakov náhle vzniknutej (akútnej) hnačky u dospelých a detí starších ako 12 rokov. na liečbu príznakov náhle vzniknutej (akútnej) hnačky u dospelých od 18 rokov, ktorým bol diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva. Diagnostikovanie syndrómu dráždivého čreva lekárom je nevyhnutné.
Liek obsahuje liečivo loperamidiumchlorid, ktoré pomáha znížiť frekvenciu vyprázdňovania (častosť stolíc) tým, že spomaľuje činnosť nadmerne aktívneho čreva a znižuje vylučovanie vody a elektrolytov (zahusťuje stolicu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Akútna hnačka u dospelých a detí starších ako 12 rokov:
Úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg), potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 kapsúl (12 mg). Symptomatická liečba epizód akútnej hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva u dospelých od 18 rokov:
Úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg), potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici alebo podľa odporúčania lekára. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 kapsúl (12 mg). Kapsuly nie sú určené na dlhodobú liečbu. Ak sa pacient pri samoliečbe do 2 dní ncítiť lepšie, musí sa obrátiť na lekára. Spôsob použitia Kapsuly sa prehltnú celé a zapijú sa vodou. Kapsuly sa nesmú drviť ani žuvať. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva (najmä počas prvého trimestra), ani počas dojčenia. Malé množstvá loperamidu sa môžu objaviť v mlieku dojčiacich matiek.
Liek je kotraindikovaný u detí do 12 rokov.
U pacientov s poruchou funkcie pečene je potrebná opatrnosť pri užívaní lieku.
Na začiatku liečby sa môže vyskytnúť znížená pozornosť, únava, závraty alebo ospanlivosť. Preto sa pri vedení vozidiel a obsluhe strojov odporúča zvýšená opatrnosť.
Liek obsahuje laktózu a azorubín.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyloperamidiumchlorid

5,99 

CAPRAMILK bifidoaktív 1×144 tabliet

CAPRAMILK® bifidoaktív sú tablety z kozieho mlieka  s aktívnou zdraviu prospešnou laktogénnou mikroflórou (Bifidobacterium lactis, Lactobacillus acidophilus), inulínom, vápnikom a chrómom. Vápnik je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov, podieľa sa na procese delenia a špecializácie buniek a prispieva k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov. Vápnik tiež prispieva k normálnemu fungovaniu svalov, k správnej funkcii nervových prenosov a látkovej premeny dôležitej pre tvorbu energie. Chróm sa podieľa na zachovaní normálnej hladiny glukózy v krvi. Inulín radíme medzi rozpustnú fermentovateľnú vlákninu, pretože je odolná voči hydrolýze enzýmov tráviaceho traktu, v neporušenej forme sa dostáva do hrubého čreva a má schopnosť ovplyvňovať niektoré gastrointestinálné funkcie. Inulín plní funkciu prebiotickú. Priaznivý vplyv inulínu na zloženie črevnej mikroflóry hrubého čreva je dôsledkom selektívnej podpory rastu žiaducich bifidobaktérií. Bifidoabacterium lactis a Lactobacillus acidophilus sú mliečne baktérie, ktoré pôsobia probioticky, pretože pomáhajú vytvárať a udržiavať optimálnu črevnú mikroflóru.   CAPRAMILK® bifidoaktív – sú tablety z kozieho mlieka obohatené o organicky viazaný vápnik, chróm, rozpustnú vlákninu z čakanky inulín, zmes mikroorganizmov ( Bifidobacterium lactis, Lactobacilus acidophilus). CAPRAMILK BIFIDOAKTÍV je obohatený o látky znižujúce chuť do jedla , vytvára pocit nasýtenia, má probiotický a prebiotický účinok, napomáha k rozmnoženiu aktívnej zdraviu prospešnej črevnej mikroflóry, podporuje činnosť a peristaltiku čriev. Redukuje hladinu cholesterolu, podporuje správnu činnosť hormónu inzulínu a tak prispieva k správnemu metabolizmu tukov, cukrov a bielkovín.   vhodný: pri redukcii nadváhy/obezity pre diabetikov pri zažívacích ťažkostiach (pálenie záhy, plynatosť čriev) pri zápche pri hemoroidoch priaznivo pôsobí : pri zvýšenej hladine cholesterolu na priaznivú skladbu črevnej mikroflóry zažívacieho traktu na zlepšenie trávenia prijatej potravy na črevnú peristaltiku na zvyšovanie imunity a obranyschopnosti organizmu ako prevencia nádorového ochorenia čriev

15,99 

Dr.Max Simethicon 80 Sticks 16 vreciek

Výživový doplnok v jednorazových vreckách na priame použitie bez nutnosti zapíjania s obsahom simetikónu. Simetikón je látka, ktorá znižuje povrchové napätie plynov v tráviacom trakte, a umožňuje tak ich jednoduchšie vstrebávanie a vylučovanie. Pôsobí čisto fyzikálnym spôsobom, v črevách sa nevstrebáva a nemá iné účinky na organizmus. Aníz (Pimpinella anisum) prispieva k normálnej funkcii črevného traktu. Mäta (Mentha haplocalyx) podporuje normálne trávenie, pomáha proti nadúvaniu a prispieva k normálnej činnosti tráviacej sústavy a čriev.   Každé vrecko obsahuje Hmotnosť v 1 vrecku % RVH* Simetikón 80 mg ** Extrakt z anízu 5 mg ** Extrakt z mäty 5 mg **   * Referenčná výživová hodnota **  RVH nie je stanovená   Spôsob použitia: Prípravok Simethicon 80 Sticks je moderný výživový doplnok balený v pohodlných jednorazových vreckách na priame použitie bez nutnosti zapíjania. Obsah vrecka sa jednoducho vsype do úst, nechá rozpustiť a prehltne. Odporúčané dávkovanie: Dospelí a deti od 10 rokov 1 vrecko denne. V prípade potreby môže byť dávka zvýšená až na 3 vrecká denne. Nie je určené pre deti do 10 rokov. Nadmerná konzumácia môže vyvolať preháňavé účinky.  

4,49 

Iberogast sol por (fľ.skl.hnedá) 1×50 ml

Rastlinný liek je určený na liečbu ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Liek reguluje napätie a hybnosť čriev. Uvoľňuje nepríjemné a bolestivé sťahy svaloviny žalúdka a čriev. Je určený aj na zlepšenie funkcie a hybnosti pri ochoreniach ako syndróm dráždivého žalúdka a dráždivého čreva a na podpornú liečbu ťažkostí pri zápale sliznice žalúdka (gastritída). Spôsob použitia Dávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a mladiství od 12 rokov: 20 kvapiek 3x denne. Deti vo veku 6-12 rokov: 15 kvapiek 3x denne. V zásade nie sú žiadne obmedzenia pre dobu užívania. Doba užívania sa stanovuje podľa druhu, závažnosti a priebehu ochorenia. Spôsob použitia Liek sa užíva krátko pred jedlom alebo s jedlom v malom množstve vody. Pred použitím sa má liek potriasť. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva a dojčenia. Liek nesmú užívať deti mladšie ako 3 roky. Užívanie lieku u detí vo veku 3-6 rokov sa neodporúča. Zakalenie a prípadné zrazeniny v roztoku neovplyvňujú účinok lieku. Liek obsahuje etanol. Po prvom otvorení je doba použiteľnosti 2 mesiace. Liek sa uchováva pri teplote do 25°C. Nemá sa uchovávať v chladničke. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látky rumanček kamilkový – extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), medovka lekárska – extrakt z listu (Melissae folii extractum), mäta pieporná – extrakt z listu (Menthae piperitae folii extractum), sladkovka hladkoplodá (sladké drievko) – extrakt z koreňa (Liquiritiae radicis extractum), iberka horká – extrakt z vňate čerstvej rastliny (Iberidis amarae herbae recentis extractum), archangelika lekárska – extrakt z koreňa (Angelicae radicis extractum), rasca lúčna – extrakt z plodov (Carvi fructi extractum), pestrec mariánsky – extrakt z plodov (Silybi mariani fructus extractum), lastovičník väčší – extrakt z vňate (Chelidonii herbae extractum)

12,69 

Iberogast sol por (fľ.skl.hnedá) 1×20 ml

Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Liek reguluje napätie a hybnosť čriev. Uvoľňuje nepríjemné a bolestivé sťahy svaloviny žalúdka a čriev. Je určený aj na zlepšenie funkcie a hybnosti pri ochoreniach ako syndróm dráždivého žalúdka a dráždivého čreva a na podpornú liečbu ťažkostí pri zápale sliznice žalúdka (gastritída).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a mladiství od 12 rokov: 20 kvapiek 3x denne.
Deti vo veku 6-12 rokov: 15 kvapiek 3x denne. V zásade nie sú žiadne obmedzenia pre dobu užívania. Doba užívania sa stanovuje podľa druhu, závažnosti a priebehu ochorenia. Spôsob použitia Liek sa užíva krátko pred jedlom alebo s jedlom v malom množstve vody. Pred použitím sa má liek potriasť. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nesmú užívať deti mladšie ako 3 roky. Užívanie lieku u detí vo veku 3-6 rokov sa neodporúča.
Zakalenie a prípadné zrazeniny v roztoku neovplyvňujú účinok lieku.
Liek obsahuje etanol.
Po prvom otvorení je doba použiteľnosti 2 mesiace.
Liek sa uchováva pri teplote do 25°C. Nemá sa uchovávať v chladničke.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyrumanček kamilkový – extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), medovka lekárska – extrakt z listu (Melissae folii extractum), mäta pieporná – extrakt z listu (Menthae piperitae folii extractum), sladkovka hladkoplodá (sladké drievko) – extrakt z koreňa (Liquiritiae radicis extractum), iberka horká – extrakt z vňate čerstvej rastliny (Iberidis amarae herbae recentis extractum), archangelika lekárska – extrakt z koreňa (Angelicae radicis extractum), rasca lúčna – extrakt z plodov (Carvi fructi extractum), pestrec mariánsky – extrakt z plodov (Silybi mariani fructus extractum), lastovičník väčší – extrakt z vňate (Chelidonii herbae extractum)

6,59 

PANZYTRAT 10 000 cps 100 mg (fľ.skl.hnedá) 1×50 ks

Liek obsahuje pankreatické enzýmy – lipázu, amylázu a proteázu. Lipáza štiepi tuky v potravinách, amyláza štiepi škrob a proteáza štiepi bielkoviny. Používa sa, ak pankreas (podžalúdková žľaza) vôbec nepracuje alebo jeho funkcia je znížená. Môže to byť dôsledok: dlhodobého zápalu pankreasu alebo stav po akútnom zápale pankreasu; upchatia pankreatického vývodu a/alebo žlčníka, napríklad kvôli nádoru; cystickej fibrózy, mnohoorgánové genetické ochorenie, ktoré postihuje predovšetkým pľúca a tráviaci systém; odstránenia pankreasu; chirurgického zákroku na žlčových cestách, žalúdku alebo tenkom čreve; tráviacich problémov spôsobených chybami v stravovaní.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Liečba sa má začať nízkymi dávkami a podávať s ohľadom na závažnosť pankreatickej insuficiencie a veľkosť/zmenu zloženia potravy. Dĺžka liečby nie je obmedzená.

Deti a dospievajúci:
Podáva sa 500-4 000 j. lipázy na gram prijatého tuku, alebo ak sa počíta z telesnej hmotnosti, tak 500-2 500 j. lipázy/kg telesnej hmotnosti na jedlo.

Dospelí:
Odporúča sa 20 000-75 000 j. lipázy na jedlo alebo 10 000-25 000 j. lipázy na ľahké jedlo, hoci vyššie dávky môžu kontrolovať steatoreu.

Dávka sa môže zvýšiť len pod dohľadom lekára, pričom treba brať do úvahy príznaky porúch trávenia (napr. steatorea, bolesť brucha). Nemá sa prekročiť maximálna denná dávka enzýmu 15 000-20 000 j. lipázy/kg telesnej hmotnosti. Najmä u pacientov s cystickou fibrózou nemá dávka presiahnuť 10 000 j. lipázy/ kg telesnej hmotnosti/deň. Spôsob použitia Kapsuly sa užívajú vcelku, nerozhryzené, počas jedla alebo bezprostredne po jedle a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie nealkalickým nápojom (napríklad ovocnou šťavou alebo vodou). Pre uľahčenie podania kapsuly u detí a u pacientov, ktorí majú problémy s prehĺtaním je možné kapsulu otvoriť a nerozhryzený obsah prehltnúť (obsah kapsuly sa môže zmiešať s jedlom). Účinnosť lieku sa môže rozžutím znížiť a enzýmy, ktoré sa pritom uvoľnia z mikrotabliet do úst, môžu poškodiť sliznicu. Upozornenie Počas tehotenstva a v období dojčenia sa liek môže užívať.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s alergiou na bravčové bielkoviny a u pacientov s exacerbáciou chronickej pankreatitídy alebo s akútnou pankreatitídou.
Liek môže znížiť absorpciu kyseliny listovej.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkypankreatín (amyláza, lipáza, proteáza)

8,79 

Kreon 10 000 cps end 150 mg (blis.Al/Al) 1×20 ks

Liek obsahuje zmes enzýmov, ktorá sa nazýva "pankreatín". Pankreatín napomáha tráveniu potravy. ​Liek sa používa u detí a dospelých s “exokrinnou insuficienciou pankreasu”. Ide o stav, kedy podžalúdková žľaza neprodukuje dostatočné množstvo tráviacich enzýmov. Často k nemu dochádza u osôb, ktoré majú: cystickú fibrózu, ktorá je zriedkavou genetickou poruchou; upchaté vývody podžalúdkovej žľazy alebo žlčníka (pankreatické vývody nebo spoločný žlčovod); chronický zápal podžalúdkovej žľazy (chronická pankreatitída); akútny zápal podžalúdkovej žľazy (akútna pankreatitída). Liek sa môže užiť po obnovení príjmu potravy; rakovinu pankreasu; odstránenú časť podžalúdkovej žľazy alebo celú podžalúdkovú žľazu (čiastočná alebo úplná pankreatektómia); odstránenú časť žalúdka alebo celý žalúdok (čiastočná alebo úplná gastrektómia); žalúdočno-črevný bypass; Shwachmanov-Diamandov syndróm.
Bez porady s lekárom sa môže liek užívať pri príznakoch porúch trávenia vyvolaných nedostatočnou tvorbou tráviacich enzýmov ako sú nevoľnosť, vracanie, hnačka, zápcha.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Cieľom dávkovania je substitúcia podľa individuálnych potrieb v závislosti od závažnosti ochorenia a zloženia stravy. Dávkovanie u pediatrických a dospelých pacientov s cystickou fibrózou:
– dávkovanie enzýmov podľa hmotnosti dieťaťa sa má začať dávkou 1000 jednotiek lipázy/kg hmotnosti a jedlo u detí mladších ako 4 roky a 500 jednotiek lipázy/kg hmotnosti a jedlo u detí starších ako 4 roky;
– dávkovanie sa má upraviť podľa závažnosti ochorenia, kontroly steatorey a zabezpečenia dostatočného nutričného príjmu;
– u väčšiny pacientov má dávka zostať pod 10 000 jednotiek lipázy/kg telesnej hmotnosti/deň alebo 4000 jednotiek lipázy/g prijatého tuku. Dávkovanie pri iných ochoreniach spojených s exokrinnou insuficienciou pankreas: má byť individuálne, určené stupňom maldigescie a obsahom tuku v jedle.
Potrebná dávka pre hlavné jedlo (raňajky, obed alebo večera) má rozpätie 25 000-80 000 Ph. Eur. U. lipázy a pre ľahké jedlo (desiata, olovrant, malé občerstvenie) sa podáva polovica individuálnej dávky. O dĺžke liečby rozhoduje lekár. Spôsob použitia Kapsuly sa majú prehĺtať celé, nerozhryznuté a nerozžuté s dostatočným množstvom tekutiny počas jedla alebo hneď po jedle. Ak je prehĺtanie sťažené (napr. u detí alebo starších), môžu sa kapsuly opatrne otvoriť a minimikročastice pridať do malého množstva mäkkého kyslého jedla (pH < 5,5), ktoré nevyžaduje žuvanie alebo podať s kyslou tekutinou (pH < 5,5). Môže to byť jablkové pyré, jogurt alebo ovocná šťava s pH nižším ako 5,5, napr. jablková, pomarančová alebo ananásová. Táto zmes sa nesmie skladovať. Zmes minimikročastíc s jedlom alebo tekutinou sa musí užiť bezprostredne po zmiešaní, pričom sa treba vyhnúť rozdrveniu či rozhryznutiu minimikročastíc. Zmes sa odporúča zapiť vodou alebo ovocnou šťavou, aby sa zabezpečilo užitie celej podanej dávky lieku. Rozhryznutie alebo rozžutie minimikročastíc alebo ich miešanie s potravou alebo s tekutinou s pH ˃ 5,5 môže porušiť ochrannú enterosolventnú vrstvu. To môže vyvolať predčasné uvoľnenie enzýmov v ústnej dutine, čo môže mať za následok zníženú účinnosť a podráždenie slizníc. Treba dbať na to, aby liek nezostal v ústach. Upozornenie Pri predpisovaní lieku tehotným ženám sa má postupovať s opatrnosťou.
Liek sa môže užívať počas dojčenia. Ak je potrebné užívať liek počas tehotenstva a dojčenia, má sa užívať v dávkach dostatočných na poskytnutie primeraného nutričného stavu.
Pacienti s cystickou fibrózou, ktorí užívajú denne viac ako 10 000 jednotiek lipázy na kg telesnej hmotnosti, zaznamenajú neobvyklé brušné príznaky alebo zmeny týchto príznakov, majú o týchto príznakoch informovať lekára.
Počas liečby je dôležité zabezpečiť dostatočnú hydratáciu, a to najmä v období zvýšenej straty tekutín. Nedostatočná hydratácia môže spôsobiť zápchu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkypankreatín (amyláza, lipáza, proteáza)

3,86 

Dr.Max Laktazym 60 tabliet

Jedna tableta výživového doplnku Laktazym obsahuje 9 000 laktázových jednotiek enzýmu, ktorý pomáha štiepiť cukor obsiahnutý v mlieku a v menšom množstve aj v mliečnych výrobkoch. Ide o tzv. mliečny cukor (laktózu), ktorého množstvo sa s vekom znižuje. Znášanlivosť laktózy sa u každého človeka môže líšiť, rovnako ako význam tejto látky v jeho strave. Odporúčané dávkovanie: 1 tableta pred jedlom alebo počas konzumácie potravín s obsahom mliečneho cukru (mlieka a mliečnych výrobkov), zapite vodou. Podľa potreby opakujte. Nie je určené pre deti do 3 rokov.  

15,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 25