Hnačka

BELOPERA 2 mg cps dur (blis.PVC/Al) 1×20 ks

Liek sa používa: na liečbu príznakov náhle vzniknutej (akútnej) hnačky u dospelých a detí starších ako 12 rokov. na liečbu príznakov náhle vzniknutej (akútnej) hnačky u dospelých od 18 rokov, ktorým bol diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva. Diagnostikovanie syndrómu dráždivého čreva lekárom je nevyhnutné.
Liek obsahuje liečivo loperamidiumchlorid, ktoré pomáha znížiť frekvenciu vyprázdňovania (častosť stolíc) tým, že spomaľuje činnosť nadmerne aktívneho čreva a znižuje vylučovanie vody a elektrolytov (zahusťuje stolicu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Akútna hnačka u dospelých a detí starších ako 12 rokov:
Úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg), potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 kapsúl (12 mg). Symptomatická liečba epizód akútnej hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva u dospelých od 18 rokov:
Úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg), potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici alebo podľa odporúčania lekára. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 kapsúl (12 mg). Kapsuly nie sú určené na dlhodobú liečbu. Ak sa pacient pri samoliečbe do 2 dní ncítiť lepšie, musí sa obrátiť na lekára. Spôsob použitia Kapsuly sa prehltnú celé a zapijú sa vodou. Kapsuly sa nesmú drviť ani žuvať. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva (najmä počas prvého trimestra), ani počas dojčenia. Malé množstvá loperamidu sa môžu objaviť v mlieku dojčiacich matiek.
Liek je kotraindikovaný u detí do 12 rokov.
U pacientov s poruchou funkcie pečene je potrebná opatrnosť pri užívaní lieku.
Na začiatku liečby sa môže vyskytnúť znížená pozornosť, únava, závraty alebo ospanlivosť. Preto sa pri vedení vozidiel a obsluhe strojov odporúča zvýšená opatrnosť.
Liek obsahuje laktózu a azorubín.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyloperamidiumchlorid

6,29 

Sorbecta banán prášok na perorálnu suspenziu vo vreckách 1×10 ks

Zdravotnícka pomôcka s mechanickým účinkom. Pomôcka je určená na liečbu hnačkových ochorení, prostredníctvom mechanickej adsorpcie patogénnych mikroorganizmov a toxínov v črevnom trakte. Spôsob použitiaObsah vrecúška tesne pred použitím nasypte do pohára a rozmiešajte v objeme 50 ml vody, prípadne rozmiešajte v detskej polotekutej strave. Roztok je používaný perorálne. Prípravok používajte najlepšie medzi jedlami.

4,59 

Zobrazené všetky 2 výsledky