Zdravie a lieky

Fructolax Ovocie a vláknina SIRUP (príchuť jablka) 1×250 ml

Fructolax Ovocie & Vláknina sirup
príchuť jablko
Výživový doplnok
Určený pre deti od 3 rokov.
Figa (Ficus carica) pomáha udržať normálnu funkciu čriev Tamarindus (Tamarindus indica) podporuje trávenie

Zloženie:
Koncentrovaná šťava zo sušených sliviek (Prunus domestica L.)..15 g/30 ml
Koncentrovaná šťava z fíg (Ficus carica L.) ………………………………….. 9 g/30 ml
Voda
Vláknina – prírodná arabská guma (Acacia Senegal L.) …………………3 g/30 ml
Dužina z tamarindu (Tamarindus indica L.) …………………………………. 1,5g/30 ml
Regulátor kyslosti (vínan sodnodraselný)
Prírodná aróma
  Spôsob použitiaPred použitím pretrepať. Výživový doplnok sa odporúča užívať u detí od 3 rokov v dávke 30 ml (3 polievkové lyžice) denne. Deti od 12 rokov a dospelí môžu v prípade potreby dávku zdvojnásobiť.
Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Uchovávajte fľašku v chlade max. 1 mesiac po otvorení. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Mierne zmeny farby, vône a chuti prípravku nie sú chybou, sú spôsobené prirodzenými vlastnosťami surovín. Vhodné pre vegetariánov, gravidné a dojčiace ženy.
Uskladňujte v suchu a chlade. 
 

12,59 

ColiPrev 15 ml, kvapky

Výživový doplnok určený deťom od narodenia do 4. mesiaca ich života pri dojčenskej kolike spôsobenej prechodným nedostatkom laktázy. Spôsob použitia Coliprev® môže byť použitý s materským mliekom, dojčenskou výživou a tekutou stravou. S materským mliekom – tesne pred dojčením sa adekvátne množstvo kvapiek nakvapká na vopred sterilizovanú lyžičku a podá sa dojčaťu priamo do úst (treba nasledovať dávkovaciu tabuľku v príbalovom letáku). S dojčenskou výživou a tekutou stravou – adekvátne množstvo kvapiek (podľa dávkovacej tabuľky) sa nakvapká do vopred pripraveného vlažného pokrmu. ColiPrev® by mal byť použitý vždy počas kŕmenia dieťaťa, a to najmä v prvých 3-4 mesiacov života, kým sa nezačne produkcia enzýmu laktáza v dostatočnom množstve. Pri užívaní Coliprev®, je potrebné sa riadiť pokynmi z príbalového letáku vo vnútri balenia.

12,49 

Fructolax Ovocie a vláknina KOCKY 1×24 ks

FRUCTOLAX OVOCIE & VLÁKNINA KOCKY
Výživový doplnok
 
Rebarbora, Tamarind, Figy podporujú črevnú pasáž (pomáhajú udržiavať normálnu funkciu čreva).
Každá kocka obsahuje:
Figy (Ficus carica L.) …………………………………………………………………….7,35 g/1 kocka
Pšeničný sirup
Rebarbora (Rheum palmatum L./ Rheum offinale Baill.) …………… 496 mg/1 kocka
zahusťovadlá:
glycerín
guarová guma (Cyamopsis tetragonolobus Taub.) ………………….. 400 mg/1 kocka
dužina tamarindu (Tamarindus indica) …………………………………….. 400 mg/1 kocka
výťažok z datlí (Phoenix dactylifera) ……………………………………………. 200 mg/1 kocka
figová aróma Spôsob použitiaOdporúča sa užívať 1 kocku večer a zapiť plným pohárom vody. V závislosti od účinku a citlivosti sa môže ideálna dávka pohybovať medzi ½ až 2 kockami.
Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Užívanie počas gravidity a dojčenia konzultujte so svojim lekárom. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Vhodné pre vegetariánov.
Min. trvanlivosť do: viď údaj na obale. Dávka: viď údaj na obale. Uskladňujte v suchu a chlade. Prípravok obsahuje rastlinné zložky, ktoré sa vyznačujú prirodzenou variabilitou. Z tohto dôvodu a aj preto, že prípravok neobsahuje konzervačné látky, sa môže chuť a sfarbenie kociek nepatrne zmeniť bez toho, aby to malo nejaký dopad na účinok, kvalitu a trvanlivosť.
 

11,59 

Fructolax Ovocie a vláknina TABLETY (s Rebarborou) 1×30 ks

Výživový doplnok vo forme tabliet. Každá tableta obsahuje:
Suchý extrakt z rebarbory (Rheum palmatum L./ Rheum offinale Baill.) ………………………… 496 mg/tbl
Suchý extrakt z tamarindu (Tamarindus indica L.) ………………………………………………………….. 50 mg/tbl
Figový prášok (Ficus carica L., kukuričný škrob, slnečnicový lecitín) ……………………………… 50 g/tbl
Vláknina z akácie (Acacia Senegal L.) ……………………………………………………………………………. 50 g/tbl  Spôsob použitiaOdporúča sa užívať večer 1 tabletu, zapiť plným pohárom vody. V závislosti od citlivosti sa môže dávka upraviť na 1 – 2 tablety.
Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Užívanie počas gravidity a dojčenia konzultujte so svojim lekárom. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Vhodné pre vegetariánov. Uskladňujte v suchu a chlade. 

10,79 

Cannaderm CANNADENT zubná pasta ošetrujúca (zásaditá) 1×75 g

Pasta je určená: na ošetrenie stáleho chrupu, na každodennú starostlivosť o chrup najmä pri problémoch s citlivými zubnými krčkami, so sklonom k tvorbe zubných kazov, pri parodontóze, pri otlačeninách od zubného strojčeka a zubných protéz.   Spôsob použitia Pastu naneste na zubnú kefku a dôkladne vyčistite všetky zuby i medzizubné priestory (najlepšie po každom jedle, minimálne však 2x denne 2 minúty). Potom vypláchnite ústa vlažnou vodou.

9,89 

Dr.Max Macrogol prášok vo vreckách 1×14 ks

Macrogol je zdravotnícka pomôcka s preháňavými účinkami, ktorá pomocou osmózy prirodzeným spôsobom reguluje činnosť čriev. V zažívacom trakte sa neabsorbuje ani nekvasí, nedráždi sliznicu a je vylučovaný v stolici. Macrogol je vhodný najmä pri chronickej zápche a občasnom nepravidelnom vyprázdňovaní. Vďaka tomu, že reaguje s vodou, zmäkčuje stolicu, čím uľahčuje vyprázdňovanie, a to bez kŕčov, bolestí brucha alebo hnačky. Jeho účinnosť sa postupom času neznižuje. Dávkovanie a spôsob použitia Dospelí, seniori a deti od 11 rokov: 1 vrecko (10 g) 1- až 3-krát denne. Pri dlhodobom užívaní je možné dávku znížiť na 1 – 2 vrecká za deň. Deti od 2 do 11 rokov: 1 vrecko (10 g) 1- až 2-krát denne. Obsah jedného vrecka rozpustite v 125 ml (približne 1 pohár) neperlivej vody.   Viac informácií nájdete v príbalovom letáku.

5,99 

Dr.Max Macrogol junior prášok vo vreckách 1×14 ks

Macrogol junior je zdravotnícka pomôcka s preháňavými účinkami, ktorá pomocou osmózy prirodzeným spôsobom reguluje činnosť čriev. V zažívacom trakte sa neabsorbuje ani nekvasí, nedráždi sliznicu a je vylučovaný v stolici. Macrogol junior je vhodný najmä pri chronickej zápche a občasnom nepravidelnom vyprázdňovaní. Vďaka tomu, že reaguje s vodou, zmäkčuje stolicu, čím uľahčuje vyprázdňovanie, a to bez kŕčov, bolestí brucha alebo hnačky. Jeho účinnosť sa postupom času neznižuje. Dávkovanie a spôsob použitia Deti od 6 mesiacov do 2 rokov (do 12 kg): 1 – 2 vrecká (každé po 5 g) denne. Deti od 2 do 11 rokov (od 12 do 20 kg): 2 – 4 vrecká (každé po 5 g) denne. Deti od 11 rokov (alebo nad 20 kg): 2 – 6 vreciek (každé po 5 g) denne. Obsah jedného vrecka rozpustite v 62,5 ml (približne pol pohára neperlivej vody). Dennú dávku je možné rozdeliť do niekoľkých podaní. Dávkovanie sa môže zvýšiť alebo znížiť v závislosti od individuálnej reakcie na liečbu. Užívanie prípravku odporúčame konzultovať s lekárom. Deťom prípravok podávajte výhradne po porade s lekárom. Maximálna potrebná dávka v bežnom prípade neprekročí 6 vreciek za deň.   Viac informácií nájdete v príbalovom letáku.  

5,99 

Dr.Max Glycerol Suppositories 12 ks

Glycerín nachádzajúci sa v čapíku podporuje vyprázdňovanie čriev, zmäkčenie a zvlhčenie stolice, zväčšuje jej objem v dolnej časti hrubého čreva a uľahčuje jej vylučovanie Dávkovanie: Dospelí a deti staršie ako 12 rokov 1 čapík denne. Spôsob použitia: Pred použitím uvoľnite čapík roztrhnutím fólie nad špičkou čapíka. Zaveďte čapík do konečníka zašpicatenou časťou napred. Účinok sa dostaví najneskôr do 30 minút po použití. Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie používať v prípade akútnych bolestí v dutine brušnej alebo iných bolestí nešpecifického pôvodu. Prípravok nepoužívajte ani pri známej precitlivenosti na niektorú jeho zložku alebo po predchádzajúcich zápaloch sliznice či trhlinách v oblasti konečníka, pri krvácajúcich hemoroidoch.

1,99 

Dr.Max Glycerol suppositories for kids 12 ks

Glycerín nachádzajúci sa v čapíku podporuje vyprázdňovanie čriev, zmäkčenie a zvlhčenie stolice, zväčšuje jej objem v dolnej časti hrubého čreva a uľahčuje jej vylučovanie. Dávkovanie: Deti od jedného roka 1 čapík denne. Spôsob použitia: Pred použitím uvoľnite čapík roztrhnutímfólie nad špičkou čapíka. Zaveďte čapík do konečníka zašpicatenou časťou dopredu. Účinok sa dostaví najneskôrdo 30 minút po použití Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie používať v prípade akútnych bolestí v dutine brušnej alebo iných bolestí nešpecifického pôvodu. Prípravok nepoužívajte ani pri známej precitlivenosti na niektorú jeho zložku alebo po predchádzajúcich zápaloch sliznice či trhlinách v oblasti konečníka, pri krvácajúcich hemoroidoch.  

1,99 

Easylax – Harmančekovo glycerínové preháňadlo pre deti 6×3 g

Easylax je harmančekovo-ibišové glycerolové preháňadlo pre deti.
Preháňadlo určené pre deti:
uvoľňuje a zvlhčuje stolicu, uľahčuje vyprázdňovanie a zjemňuje sliznicu, na krátkodobé riešenie občasnej zápchy u detí.
Spôsob použitiaZdravotnícka pomôcka Easylax sa aplikuje v množstve jedna až dve dávky denne. Jedna dávka (3g dóza) Easylax je určená iba na jedno použitie. Navlhčí sa mierne krčok dózy (aplikátor) detským krémom a zavedie sa opatrne do análneho otvoru dieťaťa, potom sa stlačí fľaštička a vstrekne sa obsah dovnútra. Odporúča sa použitie Easylax konzuľtovať s ošetřujúcim pediatrom.
Upozornenie: U pacientov so zvláštnou citlivosťou na zložku prípravku a s predchádzajúcimi zápalmi sliznice sa môže objaviť podráždenie rektálnej slizince.

9,99 

Zobrazených 1–10 z 12 výsledkov.