Zdravie a lieky

Dr.Max Macrogol prášok vo vreckách 1×14 ks

Macrogol je zdravotnícka pomôcka s preháňavými účinkami, ktorá pomocou osmózy prirodzeným spôsobom reguluje činnosť čriev. V zažívacom trakte sa neabsorbuje ani nekvasí, nedráždi sliznicu a je vylučovaný v stolici. Macrogol je vhodný najmä pri chronickej zápche a občasnom nepravidelnom vyprázdňovaní. Vďaka tomu, že reaguje s vodou, zmäkčuje stolicu, čím uľahčuje vyprázdňovanie, a to bez kŕčov, bolestí brucha alebo hnačky. Jeho účinnosť sa postupom času neznižuje. Dávkovanie a spôsob použitia Dospelí, seniori a deti od 11 rokov: 1 vrecko (10 g) 1- až 3-krát denne. Pri dlhodobom užívaní je možné dávku znížiť na 1 – 2 vrecká za deň. Deti od 2 do 11 rokov: 1 vrecko (10 g) 1- až 2-krát denne. Obsah jedného vrecka rozpustite v 125 ml (približne 1 pohár) neperlivej vody.   Viac informácií nájdete v príbalovom letáku.

5,99 

Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1×20 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktroé patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu. Liek sa používa u dospelých, dospievajúcich a detí s telesnou hmotnosťou od 20 kg (vo veku 6 rokov a vyššom) na liečbu: slabej až stredne silnej bolesti, horúčky.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie deťom a dospievajúcim závisí od telesnej hmotnosti, resp. veku – spravidla 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti ako jednotlivá dávka až po maximálne 30 mg/kg telesnej hmotnosti ako celková denná dávka. Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín. 20 kg až 29 kg (deti: 6 až 9 rokov): jednotlivá dávka:  1 vrecko (200 mg ibuprofenu), maximálna denná dávka: 600 mg  – 3 vrecká (200 mg) 3x denne.
30 kg až 39 kg (deti: 10 až 11 rokov): jednotlivá dávka: 1 vrecko (200 mg ibuprofenu), maximálna denná dávka: 800 mg – 4 vrecká (200 mg) 4x denne
≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí): jednotlivá dávka: 1-2 vrecká (200-400 mg ibuprofenu), maximálna denná dávka: 1 200 mg – 6 vreciek (200 mg) Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie. 
Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšieho času potrebného na kontrolu príznakov. Spôsob použitia Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla.  Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí do 20 kg telesnej hmotnosti a u detí vo veku do 6 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi vzniku kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/denne).
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje izomalt.
Uchovávať pri teplote neprevyšujúcej 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

3,89 

Dr.Max Glycerol Suppositories for kids 12 ks

Glycerínové čapíky sú zdravotnícke pomôcky určené na podporu veľmi šetrného vyprázdňovania črevného obsahu pri zahustenej a tvrdej stolici, lokálne dráždia sliznice rekta a zároveň pri odchode stolice majú aj lubrikačné účinky. Glycerín nachádzajúci sa v čapíku podporuje vyprázdňovanie čriev, zmäkčenie a zvlhčenie stolice, zväčšuje jej objem v dolnej časti hrubého čreva a uľahčuje jej vylučovanie. Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie používať v prípade akútnych bolestí v dutine brušnej alebo iných bolestí nešpecifického pôvodu. Prípravok nepoužívajte ani pri známej precitlivenosti na niektorú jeho zložku alebo po predchádzajúcich zápaloch sliznice či trhlinách v oblasti konečníka, pri krvácajúcich hemoroidoch. Dávkovanie: Deti od jedného roka 1 čapík denne. Použitie čapíkov u detí do jedného roka veku konzultujte s lekárom. Spôsob použitia: Pred použitím uvoľnite čapík roztrhnutím fólie nad špičkou čapíka. Zaveďte čapík do konečníka zašpicatenou časťou dopredu. Účinok sa dostaví najneskôr do 30 minút po použití. Zloženie: Glycerín, stearan sodný, voda.  

1,99 

Textilné rúško so strieborným filtrom / SiltexAg 1 kus – viacnásobne použitelné, antibakteriálne

Vytvára bariéru medzi dýchacími cestami a okolím.  Materiál z ktorého je rúško vyrobené nedráždi pokožku a je možné ho pevnejšie uchytiť ako papierové rúška. Antibakteriálne aditívum je aplikované do hmoty vlákna a nie na jeho povrch, permanentne v ňom zostáva zachované aj po niekoľkonásobnom praní počas celého jeho životného cyklu. Kľúčové vlastnosti: Vytvára bariéru medzi dýchacími cestami a okolím. Bráni vzniku pachov, brani rozmnožovaniu baktérií, plesní a mikroorganizmov. Vhodné na dlhodobé pohodlné a opakované nosenie. Vyrobené z kvalitného a ľahkého materiálu. Materiál obsahuje strieborný antibakteriálny filter Dostatočná dĺžka šnúrok pre uchytenie. Rúško je možné prať v práčke. Hrubšie ako klasické papierové jednorázové rúška. Vďaka materiálu sa dá cez rúško dobre dýchať. Nedráždi ucho po nasadení. Odvádza vlhkosť. Je ľahký, rýchlo schne. Antibakteriálne zloženie materiálu: Prolen® Siltex je špeciálne vlákno, modifikované antibakteriálnym aditívom na báze biogénnych iónov striebra, ktoré bránia rastu baktérií, húb a plesní. Použité je v tomto úpletu vo forme mikrovlákna, ktoré je veľmi príjemné, hebké na dotyk pre príjemné nosenie a komfort na tele. Zloženie: 60% Siltex Ag mikrovlákno čiernej (rub na tele) + 40% biela bavlna (líc) /gramáž: cca 190gr Upozornenie: Rúško nie je možné žehliť, pretože môže dôjsť k poškodeniu siltex špeciálneho mikrovlákna.  

15,99 

Bavlnené rúško 1 kus – bavlnené / ochrana dýchacích ciest

Hlavnou výhodou bavlneného rúška je možnosť opakovaného použitia po vydezinfikovaní. Vytvára bariéru medzi dýchacími cestami a okolím. Vlastnosti produktu: uchytenie pomocou  šnúrok vytvárabarieru medzi dýchacími cestami a okolím možnosť použiť viacnásone Materiál: 100% bavlna

3,99 

AntiVir mentol 0,2L – dezinfekčný prostriedok na ruky

Účinný dezinfekčný prostriedok na ruky a dotykové plochy. Zloženie: lieh, pepermintový olej, glycerín, silice borievky

6,49 

Rúško z netkanej textílie 1 kus – ochrana dýchacích ciest

Kľúčové vlastnosti  rúška: Vďaka vysokej priepustnosti sa dá cez rúško dobre dýchať. Možnosť uchytenia pomocou šnúrok Možnosť opakovane používať po vypraní. Vyrobené z certifikovanej a zdravotne nezávadnej textílie Rúško je možné 5x prať pri teplote 60°C s bežne dostupným pracím prostriedkom. Upozornenie: Rúško je vyrobené z netkanej textílie, preto ho neodporúčame prať pri vyšších teplotách ako 60°C    

2,90 

SUPPOSITORIA GLYCERINI SANOVA pre deti 1g glycerínové čapíky 1×5 ks

Suppositoria glycerini Sanova sú zdravotníckym prostriedkom proti zápche, na uľahčenie vyprázdňovania (úpravou črevných pohybov), na zmäkčenie stolice, pri problémoch v oblasti análneho otvoru (napr.hemoroidy), bolestivých trhlín análneho otvoru (fisúry), aj u pacientov pripútaných na lôžku. Spôsob použitiaPre dojčatá a deti sa zavádza do konečníka v množstve 1 čapík. Pôsobenie sa prejaví po 10-20 minútach. Pri zápche treba dodržiavať vhodnú životosprávu (dostatok ovocia, zeleniny, dostatočné množstvo tekutín a dostatok telesnej aktivity). Neodporúča sa jeho každodenné používanie dlhšie ako 1 týždeň.
 

3,39 

Cannaderm CANNADENT zubná pasta ošetrujúca (zásaditá) 1×75 g

Pasta je určená: na ošetrenie stáleho chrupu, na každodennú starostlivosť o chrup najmä pri problémoch s citlivými zubnými krčkami, so sklonom k tvorbe zubných kazov, pri parodontóze, pri otlačeninách od zubného strojčeka a zubných protéz.   Spôsob použitia Pastu naneste na zubnú kefku a dôkladne vyčistite všetky zuby i medzizubné priestory (najlepšie po každom jedle, minimálne však 2x denne 2 minúty). Potom vypláchnite ústa vlažnou vodou.

9,89 

Dr.Max Glycerol Suppositories (inov.2019) glycerínové čapíky 1×12 ks

Glycerínové čapíky 2,2 g pre dospelých a deti od 12 rokov.
Charakteristika: Zmäkčuje a zvlhčuje stolicu a uľahčuje tak jej vylúčenie. Spôsob použitiaGlycerínové čapíky 2,2 g: Dospelí a deti staršie ako 12 rokov 1 čapík denne.
Pred použitím sa čapík uvoľní roztrhnutím fólie nad špičkou čapíka. Zavedie sa do konečníka zašpicatenou časťou dopredu. Účinok sa dostaví najneskôr do 30 minút po použití.
Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie používať v prípade akútnych bolestí v dutine brušnej alebo iných bolestí nešpecifi ckého pôvodu. Prípravok nepoužívajte ani pri známej precitlivenosti na niektorú jeho zložku alebo po predchádzajúcich zápaloch sliznice či trhlinách v oblasti konečníka, pri krvácajúcich hemoroidoch.

1,99 

Zobrazených 1–10 z 11 výsledkov.