Zdravie a lieky

Easylax – Harmančekovo glycerínové preháňadlo pre deti 6×3 g

Easylax je harmančekovo-ibišové glycerolové preháňadlo pre deti.
Preháňadlo určené pre deti:
uvoľňuje a zvlhčuje stolicu, uľahčuje vyprázdňovanie a zjemňuje sliznicu, na krátkodobé riešenie občasnej zápchy u detí.
Spôsob použitiaZdravotnícka pomôcka Easylax sa aplikuje v množstve jedna až dve dávky denne. Jedna dávka (3g dóza) Easylax je určená iba na jedno použitie. Navlhčí sa mierne krčok dózy (aplikátor) detským krémom a zavedie sa opatrne do análneho otvoru dieťaťa, potom sa stlačí fľaštička a vstrekne sa obsah dovnútra. Odporúča sa použitie Easylax konzuľtovať s ošetřujúcim pediatrom.
Upozornenie: U pacientov so zvláštnou citlivosťou na zložku prípravku a s predchádzajúcimi zápalmi sliznice sa môže objaviť podráždenie rektálnej slizince.

9,99 

SUPPOSITORIA GLYCERINI SANOVA pre deti 1g glycerínové čapíky 1×5 ks

Suppositoria glycerini Sanova sú zdravotníckym prostriedkom proti zápche, na uľahčenie vyprázdňovania (úpravou črevných pohybov), na zmäkčenie stolice, pri problémoch v oblasti análneho otvoru (napr.hemoroidy), bolestivých trhlín análneho otvoru (fisúry), aj u pacientov pripútaných na lôžku. Spôsob použitiaPre dojčatá a deti sa zavádza do konečníka v množstve 1 čapík. Pôsobenie sa prejaví po 10-20 minútach. Pri zápche treba dodržiavať vhodnú životosprávu (dostatok ovocia, zeleniny, dostatočné množstvo tekutín a dostatok telesnej aktivity). Neodporúča sa jeho každodenné používanie dlhšie ako 1 týždeň.
 

2,99 

LAXYGAL 7,5 mg/1 ml kvapky, 25 ml

Liek obsahuje pikosíran sodný. Liek je laxatívum, pôsobí priamo na črevnú stenu. Liek sa užíva: krátkodobo pri akútnej funkčnej zápche (napríklad pri zmene pobytu) a pri druhotnej zápche sprevádzajúcej iné choroby. dlhodobo u nevyliečiteľne chorých a za zvláštnych okolností iba na odporúčanie lekára. počas prechodnej doby trvania ťažkostí pri organicky podmienenej zápche (choroby ritného kanála, bolestivé hemoroidy) na odporúčanie lekára. pri príprave na RTG alebo na endoskopické vyšetrenie na odporúčanie lekára.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 ml roztoku obsahuje 7,5 mg pikosíranu sodného. Deti 4-10 rokov
Užíva sa 6-12 kvapiek večer pred spaním. Dospelí a deti nad 10 rokov
Užíva sa 12-24 kvapiek večer pred spaním. Zvyšovaním alebo znižovaním uvedenej dávky možno nájsť optimálnu dávku pre každého jednotlivca, aby došlo k želanej konzistencii stolice. Liek sa užíva maximálne 10 dní. Iba na odporúčanie lekára možno liek užívať dlhšie.
Nástup účinku lieku možno očakávať o 6-12 hodín. Spôsob použitia Liek sa užíva s tekutinou alebo bez nej, najlepšie večer pred spaním.
Pred použitím pretrepať. Upozornenie Počas tehotenstva sa odporúča liek užívať s opatrnosťou.
Počas dojčenia sa neodporúča užívať tento liek.
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 4 roky.
Počas liečby sa odporúča prijímať vyššie množstvo tekutín.
Liek obsahuje etylparabén a sorbitol.
Liek sa uchováva pri teplote do 25°C, nemá sa uchovávať v chlade.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkypikosíran sodný

2,39 

EDENPharma ČERTOV PAZÚR + MSM cps 1×60 ks

Výživový doplnok s obsahom v 1 kasule: MSM 400 mg a extrakt z čertovho pazúra (harpagopythum procumbens) 200 mg.  Spôsob použitiaPrípravok sa obvykle užíva v dávke 2 – 3 kapsuly denne. Kapsuly sa užijú vcelku a zapijú dostatočným množstvom tekutiny.
Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace matky. Nie je náhradou pestrej stravy. Uskladňovať mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. 

10,99 

Ušné kvapky Burow – GALVEX kvapky, 20 g

Ušné kvapky Burow je alkoholový roztok octanu a vínanu hlinitého určený na lokálne (miestne) podanie do ucha. Vyznačuje sa hlavne adstringentným účinkom (sťahujúcim), pričom pôsobí aj antisepticky (ničí choroboplodné zárodky), antiedematózne (pôsobí proti opuchu) a chladivo. Adstringentné látky reagujú s bielkovinami povrchových vrstiev tkaniva za vzniku ochrannej vrstvy, čím sa zlepšuje hojenie a epitelizácia tkaniva, znižuje sa dráždivosť a zabraňuje sa ďalšiemu prenikaniu infekcie. Prípravok sa používa na podpornú liečbu pri akútnom zápale stredného ucha a ochoreniach vonkajšieho zvukovodu. Je vhodný pre dospelých, mladistvých a deti. Spôsob použitia Ušné kvapky sa aplikujú v množstve 2-4 kvapky do vyčisteného zvukovodu 3-4x denne.

1,39 

MONT BLANC Luxury Auris Ušné kvapky s levanduľovým olejom 1×15 ml

Ušné kvapky sú určené na pravidelnú starostlivosť o vonkajší zvukovod. Kvapky obsahujú výhradne prírodné látky – oleje (konopný, makadamový, citrónový, eukalyptový, levanduľový). Určenie:
pre bežnú hygienu uší, riedia a rozpúšťajú ušný maz, čím ho pomáhajú odstrániť spolu s nečistotami, slúžia na prevenciu proti upchávaniu zvukovodu ušným mazom.
Spôsob použitiaDávkovanie: 2-3 kvapky do každej ušnej dierky, 2-3x týždenne. V prípade potreby aj denne.
Flaštička s kvapkátkom sa priloží k uchu (kvapkátko nesmie byť zasunuté do vnútornej časti ucha) a kvapknú sa 2-3 kvapky do ušnej dierky. Fľaštička sa drží pri aplikácii vo zvislej polohe. Hlava sa mierne nakloňní na stranu tak, aby sa podporilo vtekanie roztoku do ucha. Nechá sa pôsobiť a potom sa hlava nakloní mierne na opačnú stranu tak, aby prebytočná tekutina vytiekla spolu s nečistotami von. Prebytočná tekutina sa spolu s nečistotami zachytí do pripravenej čistej vreckovky alebo vatového tampónu. Postup sa zopakuje pre druhé ucho. Po každom použití sa kvapkátko opláchne vlažnou vodou. 
Upozornenie: Prípravok by sa nemal používať pri zápaloch ucha, bolestiach, perforácii bubienka a ďalších zdravotných problémoch s uchom. Pozorne si prečítajte návod na obsluhu! Výrobok nepoužívajte po uplynutí dátumu spotreby uvedeného na obale. Prípadné jemné usadeniny nie sú chybou a nijako neovplyvňujú kvalitu výrobku.

7,99 

Phyteneo Otic solution int ots 1×10 ml

Ušný roztok určený k humánnemu použitiu u pacientov trpiacich ťažkosťami vonkajšieho zvukovodu, pre prevenciu ochorenia vonkajšieho zvukovodu a k liečbe stvrdnutej mazovej zátky (cerumen) čistením mechanickým výplachom ucha, zmäkčením a rozpúšťaním ušného mazu za súčasnej hydratácie a zvláčnenia a odstraňovaním vody, prachu a nečistôt zo zvukovodu, a to všetko fyzikálno – chemickým pôsobením. Otic solution pozitívne pôsobí pri regenerácii pokožky vonkajšieho zvukovodu.  Spôsob použitiaPrípravok sa obvykle užíva v dávke 2 -3 kvapky 2 -4 x denne do vonkajšieho vyústenia zvukovodu.
Pred použitím zohrejte kvapky na 37°C ohriatím v dlaniach. Ucho začínajte čistiť najskôr 10 minút po aplikácii.
Nepoužívajte dlhšie ako 5 dní. Pri vynechaní jednej alebo viacerých dávok nasledujúcu dávku nezvyšujte.
Upozornenie: U detí mladších ako 3 roky by sa mal prípravok používať po konzultácií s odborným lekárom.
Prípravok sa nepoužíva pri známej precitlivelosti na niektorú zložku prípravku. Nepoužívajte prípravok v prípade alergie, alebo citlivosti na niektorú z jeho zložiek, ani v prípade porušeného bubienka. U žiadnej zložky prípravku nie sú doposiaľ známe nežiadúce interakcie, ale i tak by tehotné alebo dojčiace ženy mali prípravok používať opatrne. Pokiaľ máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa užívania prípravku, obráťte sa na svojho odborného lekára.
Skladujte mimo dosah detí. Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Po otvorení dôkladne zatvorte.

6,69 

HANUS EUKALYPTOVY BALZAM 1×50 g

Eukalyptový balzam, podporný prostriedok pri prejavoch prechladnutia a kašli.  Spôsob použitiaPrípravok na vonkajšie použitie.
Deti od 6 mesiacov a dospelí: Prípravkom sa potiera oblasť hrudníka a chrbta a prekryje sa látkou a teplým odevom.
Deti do 6 mesiacov: Prípravok sa nesmie aplikovať na pokožku! Do miestnosti s dieťaťom sa postaví nádoba s horúcou vodou v ktorej sa rozpustí jedna kávová lyžička balzamu. 
Inhalácia:
V nádobe s litrom takmer vriacej vody sa rozpustí jedna kávová lyžička balzamu a vdychujú sa vzniknuté pary. Inhaluje sa 5-10 minút najviac 3x denne.
Upozornenie: Prípravok sa nesmie aplikovať do očí a nosa. Nesmie sa používať na potieranie u dojčiat do veku 6 mesiacov. Nepoužívať pri precitlivelosti na niektorú zo zložiek prípravku. 

3,99 

HANUS SILICA MATA ROĽNÁ ole 1×10 ml

Silica na vonkajšie a vnútorné použitie
priaznivý vplyv pri zápale dýchacích ciest, kašli a nachladnutí, priaznivý vplyv pri nevoľnosti a kolikách a bolestiach hlavy napomáha zmierňovať reumatické bolesti, pri bolesti hlavy a migréne. 
Spôsob použitiaSilicu je možné aplikovať priamo na postihnuté miesto neriedenú v množstve 1-3 kvapky.
2 kvapky silice premiešať v 1 dl vody a piť pri kolike a nevoľnosti, alebo kloktať pri zubných neuralgiách.
1 kvapku silice s medom – pri kašli. 7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody. Inhalovať pri zápaloch horných dýchacích ciest a prechladnutí. 

3,49 

HANUS SILICA LIMETOVÁ ole 1×10 ml

Silica na vnútorné aj vonkajšie použitie.
priaznivý vplyv pri nechutenstve, plynatosti, močopudné a protikrčové účinky, infekcie dýchacích ciest, zápaly čelových dutín, bronchitída, antiseptické účinky, mastná pokožka.
Spôsob použitiaSilca na vnútorné použitie – 3 kvapky premiešať v 1 dl vody – piť pri podpore trávenia, kŕčoch a pri ochoreniach močových ciest. 7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody – inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest, pri zápale čelových dutín, astme. Na vaňový kúpeľ pridať 9 kvapiek silice do vody teplej 37 °C – pri apatii, reume a starostlivosti o pokožku. Zriedená silica vo vode sa môže použiť ako voda na pleť – má dezinfekčné účinky, na akné a mastnú pokožku.
 

3,99 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 38