Zdravotnícky materiál

Dr.Max Hygienické vreckovky 10×10 ks

Hygienické vreckovky, mimoriadne jemné  a bezpečné. Spôsob použitia Vreckovky vyberieme z obalu a použijeme na hygienické účely.

1,89 

Ambulex rukavice VINYLOVÉ veľ. M, nesterilné, nepúdrované 1×100 ks

Rukavice vinylové nepudrované, veľkosť M, nesterilné (balenie po 100 ks)
Vinylové rukavice Ambulex sú mäkké, pohodlné na nosenie a zároveň aj ekonomické.
 
Určené pre úlohy so zníženým rizikom, sú vysoko odolné proti tukom, kyselinám, menej agresívnym chemikáliám a alkoholu, minimalizujú podráždenie ekzémov a ďalších kožných problémov. Spôsob použitiaRukavice sa natiahnu na ruky v čase potreby (napr. pred vyšetrením alebo manipuláciou s látkami pred, ktorými sa treba chrániť resp. pokožku rúk).

4,39 

PINZETA KOZMETICKÁ – rovná hrana 7 cm zaoblená dovnútra (SI-015) 1×1 ks

Pinzeta kozmetická, dlhá 7 cm z nehrdzavejúcej ocele. Určená na kozmetické účely. Spôsob použitiaPinzeta sa uchopí medzi palec a ukazovák a po miernom stlačení kovových ramien sa týmito prichytí požadovaná častica alebo objekt.

1,39 

SAFIX PLUS obväz sadrový (12cmx3m) 1×2 ks

Sadrový rychloobväz je zložený z gázy a prírodného sadrovca. Má krémovitú konzistenciou a pórovitou štruktúrou.
 
Vďaka pórovitej štruktúre sa obväz rýchlo a rovnomerne premočí. Nános sadry zabezpečuje pevnosť a odolnosť voči zlomeniu – nízka spotreba materiálu. Kvalitný nosný materiál – nedochádza k strate sadry.

Určený pre stredné až extrémne silnú stabilizáciu.
  Spôsob použitiaSadrový obväz na použitie zdravotníckym pracovníkom. Používa sa pre strednú až extrémne silnú stabilizáciu. Ako cirkulárna sadra.
Doba namáčania 4-5 sekúnd, teplota vody 20 ° C. Modelácia 2-3 minúty. Doba tuhnutia po cca 5 minútach, opatrná záťaž už po 30 minútach. Teplejšia voda skracuje dobu modelovania, pri teplote vyššej ako 22 ° C môže dôjsť k popáleniu pokožky. 

2,10 

Systém Tevadaptor TM na prípravu a prenos cytostat. lieku 1×1 ks

Systém na prípravu, prenos a aplikáciu cytostatík. Ochrana pred expozíciou cytostatikami pre pacientov a zdravotníckych pracovníkov.
  Spôsob použitia1. z fľaštičky odstrániť ochranný kryt.2. adaptér fľaštičky nadsaďte na fľaštičku 3. adaptér striekačky pripojte s konusom luer ku striekačke.4. Spojovací set s adaptérom a s hrotom napichnite do otvoru pre napichnutie infúzneho vaku a naplňte hadičku infúzneho setu obsahom vaku. ( príprava infúzneho roztoku)Na prenos liekua) z adaptéru fľaštičky odstráňte ochranný krytb) Pripojiť adaptér striekačky k adaptéru fľaštičky, otočte a vtiahnite požadovaný objem liekuc) odpojte adaptér striekačky od adaptéra fľaštičky Na prípravu a prenos liekua) Z adaptéru fľaštičky odstrániť ochranný krytb) Vtiahnuť požadované množstvo rozpúšťadla z fľaštičky (I) alebo vaku (II)I. Nasaďiť na fľaštičku nový adaptér fľaštičky s rozpúšťadlom, pripojiť adaptér striekačky a vtiahnuť rozpúšťadlo z fľaštičky, aleboII. pripojiť adaptér striekačky k spojovaciemu setu a vtiahnuť požadované množstvo rozpúšťa z vaku.c) Odpojiť adaptér striekačky s rozpúšťadlomI. od adaptéru fľaštičky, aleboII. od spojovacieho setud) Pripojiť adaptér striekačky s rozpúšťadlom k adaptéru fľaštičky s liekom (práškom na injekciu), vstreknúť rozpúšťadlo a rozpustiť liek.e) Otočiť fľaštičku a vtiahnuť požadované množstvo do striekačky.f) Odpojiť adaptér striekačky od adaptéra fľaštičky 6. Pripojiť adaptér striekačky k spojovaciemu setu a vstreknúť do vaku.7. Odpojiť adaptér striekačky od spojovacieho setu.8. Dodať vak s rozpusteným liekom do nemocničnej izby.

16,70 

ValaClean FILM umývacie vrecká, 1×50 ks

Jednorazové umývacie vrecká (žinky) z netkaného textilu.
s vnútornou nepremokavou plastovou vrstvou
Spôsob použitiaVrecká sa použijú na umývanie podľa potreby. Vhodné aj na každodennú hygienu ležiacich pacientov.

7,29 

INDIKÁTOROVÝ PAPIERIK pH 0-12 univerzálny, prúžky 1×100 ks

Univerzálny indikátorový papierik, pro jednoduché a rýchle určenie pH.
Jedno balenie obsahuje 100 prúžkov. Spôsob použitiaPapierik sa v čase potreby vyberie z obalu a použije podľa návodu. Papierik sa priloží k farebnej škále stupnice a porovná sa pH.

4,19 

PINZETA ANATOMICKÁ – špicatá na triesky 14 cm (SG-207) 1×1 ks

Anatomická pinzeta na triesky vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Dĺžka 14 cm. Pinzeta – lekársky nástroj s vrúbkovanými ramenami. Určená je na použitie v oblasti chirurgie, na separáciu a prichytenie požadovaných objektov a na vyberanie cudzích objektov z tkaniva napr. triesok. Spôsob použitiaPinzeta sa uchopí medzi palec a ukazovák a po miernom stlačení kovových ramien sa týmito uchopí požadovaná častica alebo objekt. Následne sa ťahom odstráni.

2,89 

PINZETA ANATOMICKÁ – rovná 12 cm (19-0274) 1×1 ks

Anatomická pinzeta vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, dĺžka 12 cm. Pinzeta – lekársky nástroj s vrúbkovanými ramenami bez ostrého zakončenia je určená:
na použitie v oblasti chirurgie, na prichytávanie požadovaných objektov, na uľahčenie separácie tenkých a jemných štruktúr (nervov, ciev).

Vhodná je aj pri štúdiu anatómie – na manipuláciu s rôznymi preparátmi. Spôsob použitiaPinzeta sa uchopí medzi palec a ukazovák a po miernom stlačení kovových ramien sa týmito prichytí požadovaná častica alebo objekt.

1,99 

PILNÍK SKLENENÝ 13,5 cm číry obojstranný, hrúbka 2mm 1×1 ks

Pilník sklenený obojstranný v plastovom obale. Na úpravu nechtov. Spôsob použitiaNa úpravu a tvarovanie nechtov.

2,89 

Zobrazujú sa výsledky 1–10 z 41