Krémy proti vráskam

Krémy proti vráskam, mýtus či fakt

Starnutie zastaviť nedokážeme ale spomaliť určite áno. Približne od 25. roku sa na pleti začínajú objavovať prvé príznaky starnutia, hovoríme o prvých jemných linkách. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo je to tak?

Pod najvrchnejšou vrstvou kože – epidermou, sa nachádza štruktúra kolagénových a elastínových vlákien, ktorú by sme mohli prirovnať k rybárskej sieti.

Keď je sieť nová, oká sú husté a neporušené. Čím viac sa však sieť používa, tým viac sa oká rozťahujú, až dôjde k jej rozpadu. Toto isté sa deje aj so štruktúrou kolagénových a elastínových vlákien. Dochádza tak k uvoľneniu spojivového tkaniva a následnej tvorbe vrások. Na vzhľad pleti samozrejme vplývajú aj vonkajšie faktory.

Ako spomaliť starnutie kože?

Biologický proces starnutia kože dokážeme spomaliť veľmi jednoducho, a to adekvátnou

starostlivosťou. Tak ako do dobrého jedla pridávame tie správne ingrediencie, aby sme zvýraznili jeho chuť a vôňu, to isté môžeme povedať aj o našej pleti. Pri starostlivosti o pleť dbajte na správny výber kvalitných kozmetických prípravkov. Len tak si môžete byť istý, že vaša pleť bude zdravá a pekná.

Čo sa deje s vašou pleťou počas spánku

V noci počas spánku dochádza k regenerácii pleti, a preto si doprajte kvalitnú starostlivosť a vašej pleti naordinujte spomínanú regeneráciu. Naordinujte si krémy proti vráskam s aktívnymi zložkami, ktoré aktívne spomaľujú biologický proces starnutia pokožky.

Podľa vedeckých štúdií sú pre pleť prospešné antioxidanty, pretože predlžujú životnosť buniek. Napriklad odporúčame vám vyskúšať SuperFruit nočný krém s antioxidantmi od dánskej 

kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique. Ide o koktejl plný výťažkov zo severského super ovocia, ktorý po dlhej zime dodá každej pleti potrebnú dávku vitamínov.