IBALGIN FAST filmom obalené tablety 1×12 ks

3,49 

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidových antiflogistík (protizápalových liekov − NSAID); tieto lieky utlmujú bolesť a zmierňujú horúčku. Liečivo je obsiahnuté vo forme ibuprofén-lyzinátu, ktorý sa ľahko rozkladá v tele, ľahko sa vstrebáva do krvného riečiska, a dostáva sa tak rýchlo k miestu bolesti.
Liek je určený na symtomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rozličného pôvodu, ako sú bolesti hlavy (vrátane tenzných a migrenóznych), bolesti zubov, bolesti po vytrhnutí zuba (vrátane chirurgického odstránenia neprerezaných zubov), bolesti svalov a menštruačné bolesti. Takisto znižuje horúčku pri horúčkovitých stavoch. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci s telesnou hmotnosťou nad 40 kg (vo veku nad 12 rokov):
Úvodná dávka je 400 mg ibuprofénu (1 tableta). Dávka môže byť užitá opakovane podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín.
Maximálna denná dávka (bez konzultácie s lekárom) je 1 200 mg (3 tablety).
Starší pacienti a pacienti s poškodenou funkciou pečene a/alebo obličiek: je nutná zvýšená opatrnosť. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa užíva s jedlom alebo tesne po jedle (pre urýchlenie nástupu účinku sa výnimočne môže užiť nalačno, neodporúča sa však u pacientov s citlivým žalúdkom). Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky v doporučených dávkach.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou pod 40 kg a u detí do 12 rokov.
Ak je liek potrebné užívať viac ako 3 dni v prípade migrény alebo horúčky alebo po dobu dlhšiu ako 4 dni na liečbu bolesti, alebo ak sa symptómy zhoršujú, je potrebné konzultovať s lekárom.
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava, závraty a poruchy videnia, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.
Účinné látkyibuprofén lyzín

Katalógové číslo: max-6834 Kategórie: ,