PANADOL ULTRA RAPIDE tbl eff (strip lam.) 1×12 ks

3,89 

Liek je analgetikum, antipyretikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Obsahuje kombináciu troch liečiv. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku. Kofeín zosilňuje jeho účinok a kodeín znižuje vnímanie bolesti a reakciu na ňu. Liek tým prináša úľavu od silnej bolesti a znižuje horúčku. Liek sa užíva pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. bolesti reumatického pôvodu, bolesti chrbtice a lumbago (seknutie v krížoch), bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti pri menštruácii, bolesti sprevádzajúce poranenie kostí a kĺbov, bolesti zubov, neuralgie, bolesti pri zápale prinosových dutín, bolesti v hrdle alebo pri chrípke a prechladnutí sprevádzané najmä suchým kašľom.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí (vrátane starších osôb):
2 tablety rozpustené v polovici pohára vody podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni a ak sa nedosiahne účinné zmiernenie bolesti, pacientov/opatrovateľov je potrebné poučiť, aby sa poradili s lekárom. Dospievajúci od 14 rokov:
1 tableta rozpustená v polovici pohára vody 1 až 3-krát denne s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Maximálne možno užiť 3 tablety počas 24 hodín. Pri zníženej funkcii obličiek je možné podávať maximálne 500 mg paracetamolu s časovým odstupom najmenej 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min. s časovým odstupom najmenej 8 hodín. Spôsob použitia Liek je určený na perorálne podanie po rozpustení tabliet vo vode. Deliaca ryha nie je určená na rozlomenie tablety. Upozornenie Liek nie je vhodné podávať v prvom trimestri gravidity. Podávanie lieku sa počas gravidity neodporúča.
Liek je kontraindikovaný u dojčiacich žien.
Liek sa neodporúča podávať deťom do 12 rokov.
Liek je kontraindikovaný u všetkých pediatrických pacientov (od 0 do18 rokov), ktorí podstúpili tonzilektómiu a/alebo adenoidektómiu kvôli syndrómu obštrukčného spánkového apnoe pre zvýšené riziko vznikajúcich závažných a život ohrozujúcich nepriaznivých reakcií.
Liek môže ovplyvniť koncentráciu a tým aj činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykofeín, kodeín, paracetamol

Katalógové číslo: max-6851 Kategórie: ,