TANTUM VERDE Lemon pas ord 3 mg (obal papier) 1×20 ks

7,39 

Liek obsahuje benzydamín, liečivo s výraznými protizápalovými, dezinfekčnými a bolesť tlmiacimi účinkami. Pastilky sa používajú na liečbu zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v hrdle. Liek sa užíva pri zápaloch a opuchoch ústnej dutiny a/alebo hrdla, pri zápaloch ďasien, parodontóze, zápaloch mandlí, aftách, ako aj pri chorobách z nachladnutia. Môže sa použiť aj ako podporná liečba po ošetrení zubov a pri zápaloch sliznice ústnej dutiny. Liek môžu užívať dospelí, dospievajúci a deti vo veku od 6 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku. Keďže pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre pacientov s cukrovkou.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 6 rokov: 1 tvrdá pastilka 3x denne.
Liečba nesmie presiahnuť 7 dní. Pediatrická populácia
Deti vo veku 6 – 11 rokov:
Liek sa má podávať pod dohľadom dospelého. Deti mladšie ako 6 rokov:
Vzhľadom na druh liekovej formy sa má podávanie obmedziť na deti staršie ako 6 rokov. Spôsob použitia Tvrdá pastilka sa má nechať pomaly rozpustiť v ústach.
Pastilka sa nemá prehĺtať ani žuť. Upozornenie Liek sa nemá užívať počas gravidity.
Liek sa nemá užívať počas dojčenia.
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne dôjde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, je potrebné vyhľadať lekára.
Liek obsahuje aspartám.
Tento liek obsahuje izomalt. Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami intolerancie fruktózy nesmú užívať tento liek.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkybenzydamíniumchlorid