TANTUM VERDE Lemon pas ord 3 mg (obal papier) 1×20 ks

6,19 

Liečivo benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Pastilky na cmúľanie sa lokálne dobre znášajú a sú účinnou liečbou zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.
Liek sa používa pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradontóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 4 rokov: Pastilky sa užívajú až 6x denne každých 1,5 – 3 hodiny.
Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá používať dlhšie ako 14 dní. Spôsob použitia Liek je vo forme tvrdej pastilky, ktorú je potrebné nechať rozpustiť v ústach. Upozornenie Počas tehotenstva sa smie liek používať iba po zvážení pomeru rizika a prínosu liečby.
Dojčiace ženy nemajú liek užívať.
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne dôjde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, je potrebné vyhľadať lekára.
Liek obsahuje aspartám.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkybenzydamíniumchlorid