Starajte sa o svoje telo v tehotenstve. Ako na to?

Počas tehotenstva sa telo ženy môže výrazne zmeniť. Niektoré dámy akosi opeknejú, hrdia sa krásnymi vlasmi, žiarivou pleťou a dokonca aj, odhliadnuc od rastúceho bruška, nezmenenou postavou. Iné zas trápi akné, strie a vypadávajúce vlasy. Za všetko môžu hormonálne zmeny. No aj v tehotenstve sa môžete skrášľovať a pomáhať svojmu telu, aby toto obdobie zvládlo čo najlepšie a bez ujmy na kráse. Tieto tipy vás udržia „vo forme“ aj počas radostného očakávania.

1. Starajte sa o pokožku bruška, bokov a stehien

Keďže sa počas tehotenstva pokožka napína, potrebuje viac starostlivosti. Ak ju zanedbáte, takmer stopercentne sa vám na problémových partiách vytvoria strie. A ak už vzniknú, nič s nimi nenarobíte. Preto je veľmi dôležitá prevencia. Každý večer a po každom sprchovaní si natierajte zväčšujúce sa bruško kvalitným krémom s vysokým obsahom vitamínu E, ktorý pleť potrebuje. Vynikajúce sú napríklad rôzne prírodné rastlinné oleje a maslá.

2. Vypadávajú vám vlasy?

Počas tehotenstva je to normálne. Niektoré budúce mamičky majú skúsenosti s tým, že im vlasy vypadávali doslova v celých prameňoch. Po pôrode sa však situácia upokojila a vlasy sa po čase opäť zahustili. V tomto období nie je vhodné užívať rôzne prípravky na podporu rastu vlasov. Preto si radšej na ich posilnenie masírujte pokožku hlavy napríklad žihľavovou vodou. Vhodné je tiež užívať kyselinu listovú, ktorú potrebuje tak bábätko, ako aj mamička.

3. Bolia vás nohy?

V posledných mesiacoch tehotenstva je chôdza priam olympijskou disciplínou. Opuchnuté a boľavé nohy mnohým budúcim mamičkám znepríjemňujú život. Preto požiadajte partnera o pravidelnú masáž nôh. Ideálne s použitím vhodného krému, ako je napríklad Chladiaci a regeneračný krém na nohy Maternea. Samozrejme, vyhnite sa noseniu vysokých podpätkov.

4. Pozor na pevnosť pŕs

Aj tie dostávajú v tehotenstve zabrať. Rovnako ako bruško, pripravujú sa na materstvo a budúce dojčenie. Postupne sa zväčšujú, čo môže spôsobiť ochabovanie pokožky. Prsia si preto pravidelne masírujte. Počas sprchovania si pokožku pŕs premasírujte teplou vodou. Po sprchovaní si ich natrite krémom na spevnenie poprsia.

5. Tehotenská nevoľnosť. Ako ju zvládnuť?

Tehotenská nevoľnosť je prirodzená a musíte ju jednoducho pretrpieť. Užívať lieky v tomto období nie je vhodné. A navyše, zrejme ani nepomôžu. V mnohých lekárňach si však môžete zakúpiť cukríky a lízanky pre tehotné ženy s obsahom zázvoru, ktoré nevoľnosti zmierňujú. Niektorým budúcim mamičkám pomôžu, no iným zas nie. Za pokus to však iste stojí.

Nech už vaše telo počas tehotenstva trápi čokoľvek, uvedomte si, že tento stav je len dočasný. A potom, čo všetko pretrpíte, vás čaká krásna odmena v podobe vytúženého dieťatka.

Leave a Comment